Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 30 stycznia 2015, o 20:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 09:06
Posty: 297
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Masakra jak to czytam. :sad:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 30 stycznia 2015, o 20:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 czerwca 2013, o 05:49
Posty: 1218
Płeć: Mężczyzna
punky napisał(a):
To błoto na ulicy stwarza zagrożenie. To raz.
Ustawa mówi jasno. To dwa.

Kodeks Wykroczeń:
Art. 91 - Kto zanieczyszcza drogę publiczną....podlega karze grzywny do 1500 zł.

Straż Miejska powinna interweniować sama z siebie , bo do jasnej ch...y od tego ona jest. To trzy.
Jutro wykonam w tej sprawie telefon, bo przecież moderujący w godzinach pracy prywatne forum pracownik z SM widzi wybiórczo. To cztery.


Miszczu, jak będzie do Nich dzwaniał to nie tylko ul 3-go Maja ,ale dodaj jeszcze Kościuszki od Cerofurr do Konopnickiej i Sama Konopnickiej , bo tam tez nieciekawie wygląda nawierzchnia przez rozbiórkę ZEM-u no i budowa od ul. 15-tego sierpnia .
Zresztą dziś wywozili ziemię gdzieś na Marezę ,a skąd wiem, ślad błota z kół tam prowadził .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 31 stycznia 2015, o 10:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
Tak samo na zaciszu ktoś pełno błota pozostawił na drodze;).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 31 stycznia 2015, o 22:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 czerwca 2013, o 05:49
Posty: 1218
Płeć: Mężczyzna
drzewko napisał(a):
Tak samo na zaciszu ktoś pełno błota pozostawił na drodze;).


Kolego, na ul. Zacisze mało kto zagląda z obcych,nawet obce psy tam sie nieszwędają a Ty tam błoto znalazłeś ?? dziwne. Sam tam niebyłem ze 2 lata a mam z 30m dosłownie .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 1 lutego 2015, o 13:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 października 2010, o 10:00
Posty: 326
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jak w kabarecie :D od osiedla do sprzątania dróg. 8) .pozdrawiam ...

_________________
'' źle się dzieje w państwie duńskim ''


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 1 lutego 2015, o 22:39 
Offline

Dołączył(a): 19 stycznia 2009, o 21:15
Posty: 264
Lokalizacja: Rio
Płeć: Mężczyzna
Niemiec nawet rowerem z zabłoconymi kołami nie wjedzie na drogę publiczną, bo mu zwyczajnie kultura nie pozwala. U nas jest, jak jest. Dopiero jak dojdzie do wypadku z powodu nawiezionego błota, to robi się szum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 29 czerwca 2015, o 07:00 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Odgrzeję temat.
Jakiś czas temu archi walczył z reklamami na płotach.
Idę sobie Kopernika, patrzę a tu reklamy jak jasny gwint na nowo budowanych blokach nowego osiedla.
Wielkie, ogromne, z żelaza, stali.... :-)
Bank Spółdzielczy, Elektrownia Bychowo i coś tam jeszcze. Jak to się ma do zrywania reklam z płotów?
Co do zasady, te reklamy nie powinny znajdować się ani na parkanie ani na budynkach. Jeśli walczymy z reklamą w naszym środowisku, wszystkie firmy powinny się dostosować i nie powinno być świętych krów (celowo nie w cudzysłowie).
Jeśli spółdzielnia zarabia na tych reklamach, proszę je zdjąć, ponieważ zaśmiecają krajobraz.
Jeśli spółdzielnia nie zarabia na tych reklamach – co jest? Kolega koledze użyczył ścianę? I tak nikt się nie przyczepi?
Bardzo proszę o bycie konsekwentnym. Albo walczymy ze wszystkimi reklamami, albo też wynajmę powierzchnię swojej kamienicy dowolnie wybranej firmie. Nie chciałbym tego robić, ale parę złoty się przyda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 30 czerwca 2015, o 08:51 
aaaaa no tak, zapomniałem - moderator nie lubi obrazków więc napiszę dosłownie. nie podoba się zaśmiecanie krajobrazów to zrób coś żeby to zmienić. idź do Śniega i mu powiedz że zakłóca Ci wizję świata reklamą :D albo zrób jak archi88 - weź obcinaczki i odetnij. ale nie oczekuj że ktoś zrobi to za Ciebie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 30 czerwca 2015, o 10:49 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Szanowny kolego,
Dziękuję za cenną uwagę.
Zastanawiam się, w którym miejscu umieściłem info, iż oczekuję od kogokolwiek jakiejkolwiek inicjatywy w tej sprawie. Może czegoś nie zauważyłem. Jeśli tak, to sorry.

Napiszę dosłownie - wpis miał na celu pokazanie, iż pomimo trudu naszego kolegi archi88 i pomimo nagłośnienia tematu na sesji rady miasta, niepostrzeżenie, tylnymi drzwiami reklamy wracają na nasze podwórko.
Nie tylko ty, szanowny kolego, czytasz forum. Może czytelnikiem wpisu będzie/jest również ktoś ze spółdzielni lub firmy reklamującej się i ludzie ci dojdą do wniosku, iż może faktycznie nie warto wieszać tego rodzaju informacji. Tyle było szumu wokół reklam, może jednak lepiej to zdjąć.

Nie zawsze rozwiązania siłowe są najbardziej optymalne. Czasami, w drodze dialogu i powszechnego szacunku, można zdziałać więcej.
Tym wpisem właśnie działam. Nikt za mnie tego nie robi. Pióro może zastąpić miecz. Jeśli reklamy pozostaną, niech i tak będzie. Bloki za chwilę zostaną zasiedlone i temat sam się rozwiąże.

Pamiętaj drogi kolego, iż tematy zapisane na forum nie znikają i za parę lat będzie można wrócić do wspomnień, jak to "dawniej bywało". My, oraz nasi następcy będą mogli poczytać o tym, jak to zamartwiano się o błoto wywożone z budów na kołach ciężarówek czy też uświadamianiem innym forumowiczom, "jak jest źle" w kwestii dróg naszego miasta.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 30 czerwca 2015, o 11:24 
qra napisał(a):
Odgrzeję temat.
Jakiś czas temu archi walczył z reklamami na płotach. [...] Bardzo proszę o bycie konsekwentnym. Albo walczymy ze wszystkimi reklamami, albo też wynajmę powierzchnię swojej kamienicy dowolnie wybranej firmie. Nie chciałbym tego robić, ale parę złoty się przyda.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 1 lipca 2015, o 06:58 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ale to chyba nie tak, że reklamy z zasady są złe i będę je niszczył "bo tak mi się podoba" również jeżeli wiszą legalnie na czyimś budynku. Ja osobiście nie chciałbym, żeby ktokolwiek według własnego widzimisię decydował jak ma wyglądać mój dom (bo najłatwiej wymyślać jak mają wyglądać/postępować inni - i robić to za ich pieniądze ...).

W sumie to chyba OK, jeżeli "wynajmę powierzchnię swojej kamienicy dowolnie wybranej firmie. Nie chciałbym tego robić, ale parę złoty się przyda." jeżeli nie łamię przy tym prawa? Czy coś w tym złego - pod warunkiem, że jest to Twoja kamienica, a nie kogoś innego (prywatna? spółdzielni?), a Ty tylko wynajmujesz tam mieszkanie?
Jak rozumiem Archi odcinał reklamy nielegalne?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 1 lipca 2015, o 07:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Zrywałem tylko reklamy co do których nielegalności byłem pewien i tylko z ogrodzeń należących do miasta lub kolei państwowych czyli można powiedzieć, że po części moich :wink:

W najbliższych dniach wchodzi w życie "Ustawa krajobrazowa" dzięki której miasto może określić jak powinna wyglądać reklama na jego terenie, nawet na prywatnych budynkach.

Trzeba zrobić petycję i poinformować burmistrza, że dostał narzędzia do walki z reklamą i w naszym imieniu powinien ją uporządkować.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 1 lipca 2015, o 08:19 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Archi88 - przyznaje, że mam wątpliwości co do nadmiernej regulacji wszystkiego przez ustawy i administrację. Co jeżeli gust urzędnika 'od kształtowania krajobrazu' - a taki będzie niebędny jak rozumiem aby wydawać decyzje administracyjne co do wyglądu reklam itd (czyli co jest ładne na drodze decyzji administracyjnej?) - nie pokryje się z Twoim gustem? A jeżeli mnie podoba się coś innego niż Tobie, bo na przykład lubię pstrokate reklamy (aco, nie wolno mi?) i zbiorę więcej podpisów od Ciebie?

Cenimy piekno starych miast, które były budowane bez administracyjnej kontroli (no może nie do końca ... :-)) i każdy budował dom według zasady zastaw się i postaw się. Podoba się nam Kraków, czy Toruń, gdzie kamienica secesyjna stoi koło barokowej i gotyckiego kościoła ... i zachwycamy się niemieckimi reklamami malowanymi na starych budynkach ...

I jeden komentarz - nie zgadzam się z "należących do miasta lub kolei państwowych czyli można powiedzieć, że po części moich". Jak należą do miasta czy kolei, to należą do miasta czy kolei i żadną miarą nie są po części moje - nie jestem współwłaścicielem miasta czy kolei (tylko mieszkańcem lub klientem, a to jest znaczna różnica).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 1 lipca 2015, o 09:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Trochę sobie podróżowałem i takiego bajzlu w reklamach jak u nas nie widziałem. Typowym rozwiązaniem jest reklama własna, mój budynek, moje prawo do reklamy siebie, swojej firmy. U nas jest użyczanie powierzchni dla innych, skuteczność tych reklam jest prawdopodobnie zerowa, trudno sobie wyobrazić że ktoś jadący autem ulicą Grunwaldzką jest w stanie wynaleźć i zapamiętać dane kontaktowe tej jedynej firmy której pożąda. Nawet jeśli wyłowi tą na której mu zależy to zaledwie mu mignie przed oczami. Nie uwierzę że później pójdzie piechotą według koordynat które zapamiętał żeby spisać gdzie znajduje się skład np. ekogroszku. Osobnicy ci nigdy nie poruszają się pieszo - oni parkują na wysokości drzwi wejściowych do Lidla czy innego Kauflandu w zupełnej bliskości ich. W większości krajów są znormalizowane słupki kierunkowe ustawione na skrzyżowaniach dróg, wskazujące co na danej przecznicy się znajduje (firmy), sama firma na swoich obiektach może przywalić sobie własne logo - przeważnie jest to wyważone i wykonane z dużym smakiem. U nas pstrokacizna, sztafaż maskujący brud i bałagan będący jednocześnie wyrazem infantylnego poczucia estetyki. Skuteczność tych zabiegów jest niemal zerowa, pozbawiona sensu, może jest krzykiem rozpaczy - kup mnie, bo bardzo mi zależ. Wszystko co ma styk z przestrzenią publiczną (ulice, place, dworce, etc) powinno podlegać jakimś regulacjom, bo inaczej mamy estetykę jak w Ciechocinku podczas występów cygańskiej rewii. Ups.... Romskiej miałem powiedzieć.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe osiedle w Kwidzynie
PostNapisane: 1 lipca 2015, o 10:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
aman napisał(a):
I jeden komentarz - nie zgadzam się z "należących do miasta lub kolei państwowych czyli można powiedzieć, że po części moich". Jak należą do miasta czy kolei, to należą do miasta czy kolei i żadną miarą nie są po części moje - nie jestem współwłaścicielem miasta czy kolei (tylko mieszkańcem lub klientem, a to jest znaczna różnica).


Ja też nie zgadzam się ze zrywaniem reklam przez osobę nieuprawnioną. Ale czasem jest wyższa konieczność i najważniejsze, że nie działam na szkodę miasta czy kolei.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.