Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 2 sierpnia 2015, o 08:16 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2008, o 15:37
Posty: 125
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Witam wszystkich, to będzie przydługi post.

Myślę że może być kilku Kwidzyniaków myślących jak ja. Chciałabym pomóc czasem komuś, zafundować obiad w barze mlecznym, zrobić jakiś drobny remont osobie naprawdę biednej a potrzebującej lepszych warunków, wspomóc w zakupie koniecznych leków. ale:

- ale dawanie po dwa złote tym co pukają do drzwi kończy się nie dość że zakupem kolejnej flaszki, a nie żadnego jedzenia, to gwarancją kolejnych odwiedzin
- prawdziwa bieda, jak to mówi moja mama, siedzi cicho
- często okazuje się że ci którzy wydają się być potrzebujący na pierwszy rzut oka i proszą o pomoc, okazują się być tylko najczęściej leniwi. Nie chce się im zarobić więcej, zaoszczędzić, wolą energię włożyć w udawanie potrzebujących i cieszą się potem, że nie musieli swojej kasy wydawać.

Mam zatem taki pomysł, choć nie wiem na ile on jest realny choćby ze względu na dane osobowe, społecznej (forumowej) weryfikacji takich osób.

Jeśli znacie kogoś naprawdę biednego i w rzeczywistej potrzebie, to piszcie. Mam nadzieję że forumowicze zweryfikują "podszywaczy" albo nieuleczalne przypadki alkoholowo-żebracze. Mam też nadzieję że jeśli ktoś taki się znajdzie, to forumowicze okażą się pomocni!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 2 sierpnia 2015, o 09:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, o 03:43
Posty: 342
Lokalizacja: Kwidzyn / Rakowiec
Płeć: Mężczyzna
Od jakiegoś czasu myślałem o podobnej inicjatywie...
niestety, finansowo za bardzo nie jestem w stanie pomóc, ale służę swoim wolnym czasem, chętnie pomogę jeżeli tylko będzie taka potrzeba:)

_________________
Jesteśmy e(L)itą, nie tłumem. W sercach nosimy dumę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 2 sierpnia 2015, o 09:17 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2008, o 15:37
Posty: 125
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Super to słyszeć, na pewno wykorzystamy kolegę w słusznej sprawie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 2 sierpnia 2015, o 20:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Słuszna inicjatywa, jestem z Wami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 2 sierpnia 2015, o 21:00 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 14 kwietnia 2010, o 19:48
Posty: 73
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A ja wychodzac ze sklepu oddaje bezdomnemu, drobniaki, który nigdy o nie nie prosi, ale zawsze dziękuje To taka moja lokalna inicjatywa, a pamietam jak jeszcze nie byl bezdomny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 3 sierpnia 2015, o 11:45 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2008, o 15:37
Posty: 125
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Dzięki ochotnikom za zgłaszanie się, ale jeszcze potrzebujemy "ofiary" tej pomocy, zgłaszajcie potrzebujących, chyba że takich w Kwidzynie brak?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 3 sierpnia 2015, o 13:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Na pewno są, ale...
Cytuj:
- prawdziwa bieda, jak to mówi moja mama, siedzi cicho


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 3 sierpnia 2015, o 15:16 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2008, o 15:37
Posty: 125
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ano racja, tak właśnie jest, to czekam cierpliwie, z pewnością ktoś się nasunie na myśl ostatecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 3 sierpnia 2015, o 16:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 stycznia 2007, o 11:50
Posty: 61
Lokalizacja: stąd
Płeć: Mężczyzna
Ja z chęcią systematycznie wesprę jakąś kwotą pieniężną lub ciuchami lub jakąś inną formą pomocy. Póki co wpłacam pieniążki na różne fundacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 8 sierpnia 2015, o 16:54 
Kiedyś coś takiego robiliśmy "zakulisowo" z E-Kwidzyn na święta (E-Mikołaj). Pogadaj z Oki czy Drosikiem.
Z doświadczeń własnych jednak starałbym się unikać MOPSu i innych regularnych organizacji trudniących się pomocą.
Św.P. Budslavski zasugerował kiedyś, że warto zaczerpnąć takich informacji u Księdza.

Pozdrawiam i powodzenia.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 8 sierpnia 2015, o 22:19 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2008, o 15:37
Posty: 125
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
A tak, pamiętam akcję.

Ksiądz to dobry pomysł, abstrahując od wyznania bądź jego braku. Co do Mops'u mam dokładnie takie same odczucia aczkolwiek z braku innych propozycji już się wybierałam. Ale wybiorę się do księdza z kościoła (nie wiem jaka to parafia) który jest na wyjeździe z Kwidzyna na Kamionkę. Miałam okazję go poznać chwilę temu przy innej okazji, wydał mi się bardzo równym i fajnym gościem. Dm znać co wyniknie ze spotkania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, o 11:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 czerwca 2013, o 05:49
Posty: 1217
Płeć: Mężczyzna
nietoperek25 napisał(a):
A tak, pamiętam akcję.

Ksiądz to dobry pomysł, .....wybiorę się do księdza z kościoła (nie wiem jaka to parafia) który jest na wyjeździe z Kwidzyna na Kamionkę. .....


Jeżeli Wiesław znajdzie chwilę między mszą a przeglądaniem aukcji internetowych dla Ciebie , to zapewne sie spotkacie i pogadacie. Ale Ja bym wybrał ewentualnie innego Księdza, choćby wcześniejszego Założyciela tejże Parafii .Urzęduje obecnie na Basztowej .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, o 13:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wiele razy dawałem wyraz opinii że wszelkie akcje pomocowe aczkolwiek często szczere i wynikające z altruistycznych postaw nie rozwiązują problemu. Problem polega na tym że jest możliwa taka sytuacja w której brakuje na życie dla całkiem sporej części Polaków a ci którzy są przestępcami o nic nie muszą się martwić bo zdrowa część obywateli musi na ich utrzymanie łożyć. Mówię o tych którzy za kratami, gdzie wszystko musi być dostarczone z zewnątrz, nic nie pochodzi z pracy osadzonych nawet takie prozaiczne czynności jak pranie pościeli i bielizny czy przygotowywanie jedzenia wykonują firmy zewnętrzne - takie podobno są normy krajów UE. Wolny obywatel to zupełnie inna bajka - nie podlega żadnej ochronie i jego problemy są tak naprawdę tylko na jego głowie. Raz na jakiś czas w okolicach świąt budzą się sumienia i następuje potrzeba niesienia pomocy, ba nawet w Wigilię stawiamy dodatkową zastawę dla zbłąkanego i potrzebującego, ale nikt nikogo do stołu nie prosi. Bywa że tu czy ówdzie w miejscach publicznych organizuje się wczesne kolacje wigilijne, podczas których biskup, burmistrz, wojewoda czy jakiś ważniejszy polityk dzieli się przy kamerach z biednymi po czym chyłkiem znika przed pierwszą gwiazdką na niebie i z przepranym sumienie zasiada wraz z rodziną przy stole gdzie zawsze jest ta nietknięta dodatkowa zastawa. Czy coś robić dla tych w potrzebie, czy nie? Pewnie trzeba robić, ale to nic nie zmieni, mamy poważny błąd w systemie a system aczkolwiek można naprawić to jest niezmiernie trudne zadanie. Polska i Polacy są zbyt podzieleni, podzieleni politycznie i systemowo. Mamy różne prawa i obowiązki, różny czas pracy, różne przywileje emerytalne i z tego tytułu występują różne grupy interesów - takie społeczeństwo nie potrafi się podnieść z upadku nigdy. Co jeden próbuje się podnieść i ciągnąć ten bałagan w stronę uporządkowania to zaraz się znajdą dwa inne stronnictwa które będą ten wysiłek dezawuować.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, o 20:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
anduel napisał(a):
Wiele razy dawałem wyraz opinii że wszelkie akcje pomocowe aczkolwiek często szczere i wynikające z altruistycznych postaw nie rozwiązują problemu. Problem polega na tym że jest możliwa taka sytuacja w której brakuje na życie dla całkiem sporej części Polaków a ci którzy są przestępcami o nic nie muszą się martwić bo zdrowa część obywateli musi na ich utrzymanie łożyć. Mówię o tych którzy za kratami, gdzie wszystko musi być dostarczone z zewnątrz, nic nie pochodzi z pracy osadzonych nawet takie prozaiczne czynności jak pranie pościeli i bielizny czy przygotowywanie jedzenia wykonują firmy zewnętrzne - takie podobno są normy krajów UE. Wolny obywatel to zupełnie inna bajka - nie podlega żadnej ochronie i jego problemy są tak naprawdę tylko na jego głowie. Raz na jakiś czas w okolicach świąt budzą się sumienia i następuje potrzeba niesienia pomocy, ba nawet w Wigilię stawiamy dodatkową zastawę dla zbłąkanego i potrzebującego, ale nikt nikogo do stołu nie prosi. Bywa że tu czy ówdzie w miejscach publicznych organizuje się wczesne kolacje wigilijne, podczas których biskup, burmistrz, wojewoda czy jakiś ważniejszy polityk dzieli się przy kamerach z biednymi po czym chyłkiem znika przed pierwszą gwiazdką na niebie i z przepranym sumienie zasiada wraz z rodziną przy stole gdzie zawsze jest ta nietknięta dodatkowa zastawa. Czy coś robić dla tych w potrzebie, czy nie? Pewnie trzeba robić, ale to nic nie zmieni, mamy poważny błąd w systemie a system aczkolwiek można naprawić to jest niezmiernie trudne zadanie. Polska i Polacy są zbyt podzieleni, podzieleni politycznie i systemowo. Mamy różne prawa i obowiązki, różny czas pracy, różne przywileje emerytalne i z tego tytułu występują różne grupy interesów - takie społeczeństwo nie potrafi się podnieść z upadku nigdy. Co jeden próbuje się podnieść i ciągnąć ten bałagan w stronę uporządkowania to zaraz się znajdą dwa inne stronnictwa które będą ten wysiłek dezawuować.

Dziękuje Ci za ten filozoficzny wywód i zapraszam do pomocy, bądź też oddania klawiatury bardziej potrzebującym.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, o 21:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Taka niestety jest prawda, to nie filozofowanie, nie można tego typu problemów rozwiązywać dobroczynnością. Nawet tzw. największa demokracja sobie z tym nie radzi (nie o Indie mi chodzi). System neoliberalny zdejmuje z państwa obowiązek troszczenia się o obywateli, obywatel ma tylko obowiązki, głównym z nich jest płacenie podatków. Niestety kolejka do pieniędzy budżetowych jest niewyobrażalna, stada urzędników bez kompetencji dla których potrzeba konsultantów zewnętrznych. Firmy kateringowe dla wojska i więziennictwa, wojskowych koszar pilnują prywatni ochroniarze, długo by wymieniać. Podatki płacę ja, płacisz Ty "Drosik" i dziwię się tylko że jesteś tak wyrozumiały, tym bardziej że płacimy co do "zeta", nic nie odliczymy i żadna ulga nam się nie należy. Dobroczynność to złudna nadzieja, ona nic nie rozwiąże, pozwala od święta tylko uświadomić tym którzy są w potrzebie w jakiej czarnej d.... się znajdują i co mogli by mieć a nie mają. Ja też pomagam, istnieje jedna z nielicznych fundacji która podwaja wkłady dobroczyńców i nic nie pobiera z tytułu zarządzania, gdzie indziej jest dobrze jak pozostaje połowa z wpłaconych pieniędzy. Mało tego, co roku deklaruję większą składkę miesięczną, jednocześnie myślę po swojemu, wiem że potrzeby są zdecydowanie większe i nawet jeśli bym wszystko oddał to nic to nie zmieni.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.