Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyjazd na narty
PostNapisane: 29 grudnia 2015, o 11:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 września 2015, o 12:36
Posty: 5
Płeć: Nie wybrano
Witam, planuję wyjechać z rodziną na narty w czasie ferii, jest to dość gorący okres dlatego boję się, że niektóre biura podróży zechcą wykorzystać naiwność niewyjeżdżających zbyt często rodziców;)
Wyszukiwarka dłużników z której skorzystałem ostrzegła mnie przed kilkoma zadłużonymi biurami, jednak chciałbym jeszcze ustalić, jakich biur się wystrzegać. Mam tu na myśli takie sytuacje, jak np. hotel i jego standard jest inny niż w ofercie (oczywiście na niekorzyśc dla klienta) itp. Tyle się o tym przecież słyszy. Kogo zdecydowanie odradzacie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 30 grudnia 2015, o 02:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wyjazd na narty poprzez biuro podróży zapewne nie jest najtańsze i związane z pewnym ryzykiem.
Można do takiego wyjazdu podejść w inny sposób. Otóż corocznie jedzie z Kwidzyna kilka grup zorganizowanych, na narty właśnie.
Ci najmocniejsi fizycznie i finansowo jadą gdzieś do Francji, Austrii czy do Włoch. Spokojniejsi jadą w polskie góry, pojeździć w okolicach
Zakopanego, na Kotelnicy, Kaniówce, czy wieczorem w Małym Cichym. Dzieci też jadą. Byłem wielokrotnie, zawsze było fajnie choć nieco tłoczno.
Autobus zawiezie pod stok, przywiezie do hotelu, dadzą jeść. Mi to pasuje. Dołączam tegoroczną zajawkę. Zapewne lista jeszcze nie jest zamknięta.
Organizatorem jednej (nie jedynej) z wypraw jest Dariusz Świder tel. 508 362 580


Załączniki:
góry.jpg
góry.jpg [ 84.04 KiB | Przeglądane 43287 razy ]

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 30 grudnia 2015, o 07:15 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Potwierdzam w całej rozciągłości. Sam uczestniczyłem w takiej wycieczce chyba z 4 razy i dokładnie w tym samym terminie też jadę. Cena zbliżona z tym, że my jedziemy do Białki Tatrzańskiej, co według jeżdżących z nami narciarzy jest zdecydowanie lepszą lokalizacją, bo Kotelnica podobno lepsza niż Małe Ciche, dodatkowy atut to bliskość stoku i darmowe skibusy, dzięki którym nikt nie jest uzależniony od autokaru. Dla mnie to jednak bez różnicy, bo ja na nartach nie jeżdżę tylko uskuteczniam zimowe wycieczki więc i tak zawsze muszę gdzieś dojechać albo busami albo PKSem. Organizacja takiej wycieczki jest banalnie prosta. Sprowadza się do kilku maili, kilku telefonów i zebranie kasy od uczestników.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 2 stycznia 2016, o 17:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
polecam
http://podroze.onet.pl/narty/masik-pierwszy-osrodek-narciarski-w-korei-polnocnej-gotowy/9hmvs

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 13 stycznia 2016, o 20:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zanim pojedziemy w nasze góry lub dalekie wysokie góry - warto nieco potrenować by przypomnieć sobie twardość śniegu.
Dawniej jeździliśmy w tym celu na Wieżycę lub pod Elbląg. Tak było dotychczas. Do Kurzętnika to jeździliśmy w lutym
na zimowe spływy kajakowe po Welu i Drwęcy. No i się narobiło. Nowomiejscy znaleźli górkę za Kurzętnikiem, (zbadali klimat,
jest tam zwykle parę stopni zimniej), założyli firmę i zbudowali, na razie, podwójny stok narciarski. Jedna nitka ma 550
a druga prawie 800 metrów. Na górze wypożyczalnia sprzętu, knajpka. Ruszyło to wszystko w zeszłym tygodniu i nazywa się
Kurza Góra. (kurzagora.pl)

No więc jest to obecnie najdłuższy i najbliższy stok narciarski w naszych okolicach. Jadąc przez Kisielice - do stoku jest 72 kilometry.
Stok oświetlony, jeździmy do 22giej. Byłem, jeździłem, jak na początek całkiem znośnie. W lecie mają tam być tereny do jazdy rowerkami i takie tam...


_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 4 października 2017, o 12:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2017, o 11:08
Posty: 1
Lokalizacja: Szczyrk
Płeć: Nie wybrano
kasiasadasia napisał(a):
Witam, planuję wyjechać z rodziną na narty w czasie ferii, jest to dość gorący okres dlatego boję się, że niektóre biura podróży zechcą wykorzystać naiwność niewyjeżdżających zbyt często rodziców;)
Wyszukiwarka dłużników z której skorzystałem ostrzegła mnie przed kilkoma zadłużonymi biurami, jednak chciałbym jeszcze ustalić, jakich biur się wystrzegać. Mam tu na myśli takie sytuacje, jak np. hotel i jego standard jest inny niż w ofercie (oczywiście na niekorzyśc dla klienta) itp. Tyle się o tym przecież słyszy. Kogo zdecydowanie odradzacie?


Pozwolimy sobie odświeżyć temat i witamy, gdyż to nasz pierwszy post tutaj:)

Chcielibyśmy zasugerować samodzielną organizację wyjazdów na narty. W dobie internetu łatwo znaleźć ośrodek narciarski w interesującej nas lokalizacji i informacje na jego temat. Co więcej, łatwo też sprawdzić jaką opinią cieszy się i dzięki temu podjąć właściwą (albo właściwszą decyzję, gdyż opinie nie zawsze są sprawiedliwe).

Wiele ośrodków, w tym również nasz, zapewnia atrakcje podczas pobytu gości. Często są one dużo atrakcyjniejsze w odniesieniu do cen dostępu do lokalnych atrakcji. Przykładowo w naszym ośrodku jest możliwość zakupu pobytu wraz ze skipassem i transferem na stok i ze stoku do naszego obiektu. Wówczas jedyne o czym należy pamiętać to żeby zabrać otrzymany skipass ze sobą, bo i narty czy snowboard można u nas wypożyczyć :)

Ewentualnie zawsze można skorzystać z ofert serwisów internetowych tj. Airbnb, ale wówczas trzeba liczyć się z koniecznością szukania dobrych punktów gastronomicznych w okolicy i samodzielnej organizacji czasu podczas pobytu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 4 października 2017, o 20:18 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2015, o 08:39
Posty: 215
Płeć: Nie wybrano
Orle Gniazdo Szczyrk napisał(a):
Pozwolimy sobie odświeżyć temat i witamy, gdyż to nasz pierwszy post tutaj:)

Spam ale uczciwy - szacun i witam :)
I tak do Was nie pojadę bo jeżdżę do Karpacza tradycyjnie ale kto wie, może ktoś inny się skusi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 9 października 2017, o 12:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Jedni lubią długie zjazdy inni slalom i "herbatkę " na stoku.
Osobiście lubię niezależność i tanie spanie .

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 10 października 2017, o 16:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
"Osobiście lubię niezależność i tanie spanie ."
I dobrze. I do tego nawet góry niepotrzebne :grin:
tanie spanie w Kwidzynie...

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 26 października 2017, o 10:03 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2017, o 14:54
Posty: 5
Płeć: Nie wybrano
Ja od wielu lat jeżdżę na Małe Ciche na tydzień na narty. Tak wiem, że to trochę daleko, ale warto, bo stok jest cudooowny!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 22 grudnia 2017, o 14:38 
Offline

Dołączył(a): 13 grudnia 2016, o 13:43
Posty: 14
Płeć: Nie wybrano
A nie lepiej zorganizować samemu? W końcu nie jest to jakaś ekstremalna wyprawa ze zwiedzaniem kilkunastu różnych miejsc. Myślę, że jeśli przysiądzie się do tematu, to jest kwestia przejrzenia kilku stron internetowych i wykonaniu paru telefonów. Szybka rezerwacja i wyjazd gotowy, zwłaszcza jeżeli ma być to gdzieś w Polsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 22 grudnia 2017, o 23:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Osobiście polecam wyjazd samodzielny, z przyjazdem na miejsce
w godzinach rannych. Będzie dużo czasu na znalezienie odpowiedniej
kwatery. W każdej większej miejscowości jest biuro obsługi turystycznej
i osobista wizyta jest pewniejsza od telefonu.
Przez ostatnie 40 lat, ani razu nie zostałem na lodzie, a pogoda
przeważnie kapryśna.

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 23 grudnia 2017, o 14:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Oczywiście że można samodzielnie, właśnie wróciłem z czterodniowego wypady do Czarnej Góry.
Apartament z basenem, saunami, śniadaniem, obiadokolacją i skipasem, 400 metrów od stoku
z trasami FIS długości o długości 1600 i 1700 metrów. W grudniu zero kolejek do wyciągów.
sprzedawany w internecie przez Travelist za - 75% to: apartament 165zł za dobę dla dwóch osób.
I to jest supercena. Niestety, trzeba samodzielnie dojechać 605km a to już trochę pieniążków.
Pogoda w grudniu? Pokażę na fotkach, jeszcze pachną świeżością,

Układ drugi: jedziemy w styczniu w organizowanej wycieczce do Zakopanego busem.
W cenie: przejazd, zakwaterowanie w pensjonacie, śniadanie i obiadokolacje.
Jazda po białczańskich trasach oraz gdy jest pogoda - z kasprowego.
Koszt tygodniowej wycieczki - 650zł - plus skipasy, wejścia na baseny itp
Wady? Zdecydowanie za duży tłok przy wyciągach, szczególnie w weekendy.

No i jest jeszcze trzeci sposób dla tych, którzy muszą mieć większe góry.
Wyjazd w Alpy. Wiele tras bez kolejek do wyciągów, ale trzeba jechać dobę w jedną stronę
i dobę z powrotem. Nie każdy to lubi.


Załączniki:
DSC_0596.JPG
DSC_0596.JPG [ 132.53 KiB | Przeglądane 37119 razy ]
DSC_0604.JPG
DSC_0604.JPG [ 170.78 KiB | Przeglądane 37119 razy ]
DSC_0609.JPG
DSC_0609.JPG [ 179.64 KiB | Przeglądane 37119 razy ]
DSC_0610.JPG
DSC_0610.JPG [ 200.24 KiB | Przeglądane 37119 razy ]
11.jpg
11.jpg [ 174.67 KiB | Przeglądane 37119 razy ]
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 95.59 KiB | Przeglądane 37119 razy ]
Bez tytułwwu.jpg
Bez tytułwwu.jpg [ 168.13 KiB | Przeglądane 37119 razy ]

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wyjazd na narty
PostNapisane: 16 stycznia 2020, o 12:51 
Offline

Dołączył(a): 19 września 2017, o 12:37
Posty: 6
Płeć: Nie wybrano
Co polecacie w tym roku? Ferie już się zaczęły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.