Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 24 lutego 2016, o 10:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2009, o 09:58
Posty: 138
Lokalizacja: Mareza
Płeć: Mężczyzna
Jako codzienny użytkownik drogi Mareza-Korzeniewo chciałbym zauważyć, że gminne struktury organizacyjne mają totalnie w d*** pogarszający się stan danej drogi. Z dnia na dzień robi się coraz niebezpieczniej, kierowcy jeżdżą zygzakiem w celu uniknięcia uszkodzenia auta, mijanka na styk, jak popada deszcz to zaczyna się zabawa w "zgadnij gdzie jest krater".

Do rzeczy.
Zapraszam do przyłączenia się do tzw" suszeniu głowy" osobom odpowiedzialnym za gminną infrastrukturę drogową
Osobiście od dłuższego czasu piszę, dzwonię, informuje i pytam- kiedy ?...kiedy doprowadzą to "coś" do chociażby bezpiecznego stanu ? bo nie chcę aby ktoś uciekając przed dziurą w celu uniknięcia urwania koła wyjechał mi na czołówkę kiedy wiozę dziecko do przedszkola.

Przytoczę przykładowe dwie odpowiedzi:
1-"Jak zostaną pieniądze z przetargów" (na pytanie "a dziury chociaż zakleicie" usłyszałem "nie jestem w stanie udzielić takiej informacji")
2- to z 22.02.2016 moje ulubione: "mieli kleić dzisiaj ale im się sprzęt zepsuł, będą kleić jutro"
itd.
Zainteresowanym podaję kontakt do osoby teoretycznie odpowiedzialnej i kompetentnej
(jak będzie nas więcej, to może znajdą pieniądze i czas na naprawę "drogi?"):

Inspektor Kamila Szych
pokój nr 18, I piętro
tel. 55.261.41.67
tel. 55.261.41.51 wew. 67
kom. 605 922 400
fax. 55.279.23.06
e-mail: drogi@gminakwidzyn.pl

_________________
NMI-Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 24 lutego 2016, o 19:04 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 3 lutego 2007, o 22:03
Posty: 379
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dziś jakaś ekipa na sztumskich tablicach łatała dziury.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 25 lutego 2016, o 10:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2009, o 09:58
Posty: 138
Lokalizacja: Mareza
Płeć: Mężczyzna
Dostałem odpowiedź :) w końcu:
"Ekipa ze Sztumu dotarła w dniu wczorajszym na drogę Kwidzyn-Mareza ok. godz. 10:00 i pracowała do 16:00. Dziś mają dalej naprawiać ubytki na tej drodze"
temat do zamknięcia.
Do kolejnej zimy :D...

_________________
NMI-Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 27 lutego 2016, o 02:03 
Offline

Dołączył(a): 27 października 2009, o 22:37
Posty: 85
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Czemu ograniczac sie tylko do drogi Kwidzyn - Korzeniewo? :)

W samym miescie mozna podac wiele ulic, ktorych stan wola o pomste... Wrecz ironicznie mozna by zapytac czy istnieje jakis limit łat jakie w Kwidzynie mozna polozyc na danym odcinku drogi. Bo nie jedna bardziej przypomina szachownice niz jezdnie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 1 marca 2016, o 21:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie wiem które drogi są czyje, ale generalnie powiatówki są w stanie agonalnym, przejechałem się w niedzielę po okolicy umierałem do spóly z zawieszeniem mojego auta. od Białego Dworu do Brachlewa od wielu lat to samo, dalej Dubiel, Licze, Krzykosy po drodze plomby w zębach wypadają. Ustawienie bramek Viatool na drodze przez most powoduje że ciężarówki uciekają Korzeniewem. Brak takich bramek na drodze 55 (miały być) powoduje że duża część tranzytu zamiast zasuwać Autostradą i dawną jedynką buja się od Nowego Dworu Gdańskiego na południe wszystkimi drogami bezpłatnymi. Nośność tych dróg jest dyskusyjna co miejscami widać a zagrożenie życia uczestników ruchu na tych drogach zbyt duże.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 1 marca 2016, o 22:44 
Offline

Dołączył(a): 10 listopada 2013, o 18:48
Posty: 48
Płeć: Nie wybrano
..."ciężarówki uciekają Korzeniewem",ale dokąd?Przed Korzeniewem są magazyny depozytowe IP więc można je zlikwidować jeżeli ktoś nie lubi tzw "TIR-ów".Od 25 lat zawodowo jestem związany z transportem i proszę nie pisać że kierowcy ryzykują zniszczenie auta o konary drzew na DK 55 omijają bramki.Jadą bo muszą,wioząc towar do np.Sztumu,Malborka czy innych miejscowości.Aby droga była płatna musi spełniać określone warunki a DK55 jeszcze długo ich nie spełni.Proszę pamiętać,że z dobrodziejstwa transportu drogowego (określanego nie wiem czemu TIR) wszyscy korzystamy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 2 marca 2016, o 15:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Ty2 napisał(a):
proszę nie pisać że kierowcy ryzykują zniszczenie auta o konary drzew na DK 55 omijają bramki


Proszę nie bronić swoich ziomków, bo wiemy co się dzieje na drogach.

W sobotę około godziny 8 jechałem samochodem z Kwidzyna do Brodnicy, a że wole boczne drogi to jechałem przez Wandowo, Kisielice, Biskupiec, Łąkorz, Zbiczno, czyli drogami najniższej kategorii gdzie tranzyt nie ma prawa wjazdu. Nie wiem czy była to jakaś szczególna pora, ale na tej trasie wyminąłem z 10 tzw. tirów z obcymi rejestracjami (głównie warszawskie), to na pewno nie był ruch do lokalnych zakładów. Droga powiatowa do Jaromierza jest wyremontowana, ale dalej jest już wąsko i dziurawo, aby wyminąć się z tak dużym pojazdem trzeba zwalniać. Nie wiem co tym kierowcom odbiło, aby jechać takimi zakamarkami, sądzę, że nie chcieli spotkać patrolu Policji lub ITD.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 2 marca 2016, o 15:39 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Archi88, ale wiesz, że najłatwiej znaleźć sobie wroga (kierowcy "TIR-ów", cykliści, masoni czy inne mniejszości etniczne :-)) i na nich zrzucić winę?


Ty jadąc tamtędy miałeś oczywićie logiczne i eyczne powody, ale oni to oszuści i na pewno łamali prawo ("Nie wiem co tym kierowcom odbiło, aby jechać takimi zakamarkami, sądzę, że nie chcieli spotkać patrolu Policji lub ITD.").


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 2 marca 2016, o 15:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Ja jechałem samochodem osobowym, więc miałem do tego prawo. Drogi lokalne nie są przystosowane do dużych nacisków osi.

Niedawno miałem okazję wynająć transport ciężarowy, wiem że nie wolno im jeździć po drogach niższej kategorii niż wojewódzkie i ze względu na to musiałem dopłacać za dodatkowe kilometry jazdy dookoła, a nie najkrótszą drogą.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 2 marca 2016, o 15:57 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jest faktycznie takie prawo? - a co z transportem do miejsc które są przy drogach innych niż wojewódzkie?
Chyba nawet IP (tu nie jestem pewien), Jabil na Zielnej i Warmińskie nie są przy drogach wojewódzkich (ale może się mylę).
Wydawało mi się że samochody ciężarowe nie mogą wjeżdżać jeżeli mają zakaz wjazdu a nie zależy to od kategorii drogi - bo właściwie są kierowca z drugiego końca Polski ma wiedzieć jakiej kategorii jest dany odcinek?

Nie pytam złośliwie - po prostu nie słyszałem o takim ograniczeniu. Raczej chodziło mi o zastosowanie przez Ciebie odpowiedzialności zbiorowej i szybkie znalezienie winnego. Moim zdaniem to ne jest takie proste ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 2 marca 2016, o 16:04 
Offline

Dołączył(a): 10 listopada 2013, o 18:48
Posty: 48
Płeć: Nie wybrano
"Jechałem sam.osobowym i miałem prawo jechać"!Radzę iść na kurs dokształcający dla kierowców kat b lub się nie ośmieszać pisząc takie brednie.Jeżeli znaki nie zakazują wjazdu to każdy poj. ma prawo się nią poruszać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 2 marca 2016, o 16:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
aman napisał(a):
Jest faktycznie takie prawo? - a co z transportem do miejsc które są przy drogach innych niż wojewódzkie?


Sądzę, że ta firma mnie nie oszukała. Ostatni odcinek dojazdowy pewnie można pokonać drogą lokalną.

Sam właśnie wybieram się na kurs kategorii C, ale nie zamierzam jeździć zawodowo ;)

Na tej stronie można sprawdzić dopuszczalny nacisk osi na drogach http://truckmapa.wagaciezka.com/
Wychodzi z tego, że na drogi gminne, powiatowe i niektóre wojewódzkie nie mogę wjeżdżać ciężarówki przekraczające 8ton dopuszczalnego nacisku na oś.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 2 marca 2016, o 17:43 
Offline

Dołączył(a): 10 listopada 2013, o 18:48
Posty: 48
Płeć: Nie wybrano
Przepisy trzeba czytać ze zrozumieniem pewnych zagadnień mowa jest o rzeczywistym nacisku na oś,czyli "tzw TIR" pusty, załadowany np.pierzem lub innym ładunkiem który nie przekracza podanych wartości może poruszać się po wszystkich drogach publicznych bez względu na swoje wymiary zewnętrzne chyba,że znaki stanowią inaczej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 2 marca 2016, o 18:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Jeśli jechali na pusto to zwracam im honor. Można by jeszcze oddalić moje podejrzenia co do omijania patroli, pewnie na głównej drodze zdarzył się wypadek i musieli jechać objazdem ;)

Dziwie im się, że wybrali taką drogę prowadząc ciągnik siodłowy z naczepą. Ja w drodze powrotnej jechałem już przez Grudziądz, bo jazda tamtędy po ciemku byłaby powolna i niebezpieczna.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Marny los drogi Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 2 marca 2016, o 21:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kto używa CB ten wie, że większość drobnych przewoźników szuka oszczędności w postaci omijania dróg płatnych, a tym bardziej patroli ITD.

Nikt z poważnych graczy na rynku przewoźników nie szuka oszczędności w krętactwie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.