Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: SM POMEZANIA
PostNapisane: 23 czerwca 2016, o 13:23 
Offline

Dołączył(a): 23 czerwca 2016, o 13:16
Posty: 1
Płeć: Nie wybrano
SM Pomezania wybory do Rady Nadzorczej –‘’ustawka’’ i wyścig emerytów i rencistów.
W dniach 20-22 czerwca 2016 roku w świetlicy SM Pomezania przy ulicy Staszica 24 odbyło się Walne Zgromadzenie na którym przeprowadzone zostały wybory na nowych członków Rady Nadzorcze.
Miałem ten ‘’zaszczyt’’ obserwować przebieg całego wydarzenia . Dziś chciałbym się z Państwem podzielić moimi spostrzeżeniami. Całe do widowisko , bo inaczej nazwać tego nie można to jedna wielka farsa i obłuda w dosłownym tego słowa znaczeniu. Większość kandydatów to ludzie w wieku 70+, osoby schorowane, niedosłyszące gdzie ich sprawność umysłowa ze względu na swój wiek daje wiele do życzenia (Proszę mnie źle nie zrozumieć –to są typowe objawy starości, która czeka każdego z nas-jestem tego świadom). Jednakże jak się okazuje takie osoby są jak najbardziej ‘’ na rękę’’ Zarządowi. Nie doczytają, nie dowidzą nie dosłyszą , a poprą każdą najmniej sensowna ustawę czy też pomysł. Wygląda to mniej więcej tak jak klaskanie małpom w cyrku.
Cały przebieg tegoż ‘’tajnego’’ głosowania to jedna wilka ustawka , z góry było założone które najbardziej wygodne osoby się dostaną. Po sali krążyła lista wybranych już kandydatów, która była sprytnie podrzucana osobom mającym prawo głosu. Niepoważne jest to , że można było oddawać głosy na osoby będące na liście wyborczej , a które nie pokazały się na żadnym z trzech spotkań. Co niektórym ciężko było się przedstawić z imienia i nazwiska -mieli z tak prostą czynnością wyraźny problem, a wygrali. I teraz takie osoby będą reprezentować i decydować o losach SM Pomezania. Ludzie kompetentni i reprezentujący jakiś poziom zwyczajnie nie mieli szans z góry ustawionymi ‘’pionkami’’.
W jednej z części obrad była przewidziana dyskusja-przyznam , że jestem zniesmaczony jej przebiegiem. Ludzie mający coś logicznego i wartościowego do powiedzenia byli zwyczajnie zakrzykiwani przez członków odchodzącej RN. Prezes zarządu nie potrafił odpowiedzieć na proste pytania dotyczące rozchodu pieniędzy. Odpowiedź była delikatnie mówiąc pokrętna , a nawet pretensjonalna do osoby która pytania zadawała.
Żenada tylko takie słowo pasuję żeby to określić. Nieżyjący Stanisław Bareja miałby wspaniały materiał na kolejny film rodem „Alternatywy 4”. Komuna rządzi :shock:
Chciałbym żeby mieszkańcy SM Pomezania zainteresowali się losem swojej Spółdzielni. Kto sprawuje tam władze , na co i w jaki sposób wydawane są pieniądze społeczności SM Pomezania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SM POMEZANIA
PostNapisane: 23 czerwca 2016, o 20:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Niestety potwierdzam, byłem raz na takim walnym zebraniu. Uzyskałem nawet prawo głosu, ale tylko na tym się skończyło. Od 3-4 lat problem, który zgłosiłem nie ustąpił. Wysłuchują i nic z tym nie robią.

Spółdzielnia zamiast być "blisko" ludzi to jest po prostu za "blisko" koryta.

Nie dopuszczają młodych ludzi do władzy, którzy naprawdę mogliby zmienić oblicze spółdzielni.
SM nie stawia bloków od 16 lat, więc zatem nie inwestują w rozwój. Remonty są wykonywane z funduszów remontowych, czyli za dodatkowe pieniądze, które są wliczone w czynszu. To przepraszam - gdzie są pieniądze? Ja co roku do spółdzielni wpłacam prawie 5 tyś. Tylko, że takich jak ja jest prawie 4000 co daje wpływy ok. 20mln złotych. Rozumiem, że spora część tej kwoty to koszty, ale na pewno coś z tego zostaje ... Przy takich obrotach spółdzielnia może m.in. uzyskać kredyty inwestycyjne, starać się o dofinansowanie unijne itd.
Spójrzcie na Renawę, która buduje, remontuje i jeszcze sponsoruje imprezy dla mieszkańców.

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: SM POMEZANIA
PostNapisane: 5 lipca 2016, o 12:34 
Offline

Dołączył(a): 14 kwietnia 2015, o 21:23
Posty: 25
Płeć: Nie wybrano
Nie jest tajemnicą, że SM Pomezania jest reliktem PRL - władze, rada nadzorcza a pracownicy są przykładem nepotyzmu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SM POMEZANIA
PostNapisane: 5 lipca 2016, o 13:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Byłem pół roku temu na jakimś zebraniu przedstawicieli bloków w sprawie funduszu remontowego. Cyrk. Średnia wieku pewnie z 70 lat. Generalnie odczucie takie, że co sobie prezio wymyśli to rada i tak mu przyklepie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SM POMEZANIA
PostNapisane: 6 lipca 2016, o 19:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
chester napisał(a):
Ja co roku do spółdzielni wpłacam prawie 5 tyś. Tylko, że takich jak ja jest prawie 4000 co daje wpływy ok. 20mln złotych. Rozumiem, że spora część tej kwoty to koszty, ale na pewno coś z tego zostaje ... Przy takich obrotach spółdzielnia może m.in. uzyskać kredyty inwestycyjne, starać się o dofinansowanie unijne itd.
Spójrzcie na Renawę, która buduje, remontuje i jeszcze sponsoruje imprezy dla mieszkańców.

Ja płacę więcej niż 5 tys, ale 90% tej kwoty to ogrzewanie, woda, śmieci, sprzątanie, zieleń i gaz. Co do składu zarządu, rady etc. to pewnie racja, trochę walczyłem w sprawie ulicy przy Reymonta 9 i mam podobne obserwacje, ale być może to jest reprezentacja mieszkańców. Nie ma możliwości żeby bez aktywności społecznej młodych można by wypromować młodych działaczy. Na spółdzielnie nie ma się co obrażać, dobrze że są, był pomysł żeby je likwidować i kiedy już nie będzie żadnej to pojawi się podatek katastralny. Własność spółdzielcza blokuje ten podatek.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.