Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, o 11:33 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 7 stycznia 2009, o 00:51
Posty: 255
Lokalizacja: Ziemia Kwidzyńska
Płeć: Kobieta
I co? Laweczka Wazniaka, czyli Jurka Kosacza umarla śmiercią naturalną?

_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare - Każdy człowiek może się mylic, ale tylko glupiec trwa przy błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, o 14:06 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2126
Płeć: Mężczyzna
Nie umarła , tylko czas wakacyjny powoduje , że mniej ludzi siada do klawiatury ; ja też.
To , co już tu zostało napisane , napawa lekkim optymizmem .
Głosów sprzeciwu (na forum) nie ma . Kandydatura Jurka Kosacza ma najwięcej głosów ...
To , co jeszcze trzeba zrobić , to tak jak pisałaś - znaleźć sojuszników i sponsorów, mocniej sprawę rozpropagować i zacząć zbierać złom mosiężny. Ja już parę kilo mam ...
We wrześniu wracamy z nową energią ! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, o 19:06 
Offline

Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 18:29
Posty: 377
Płeć: Nie wybrano
Dokszyckaja napisał(a):
I co? Laweczka Wazniaka, czyli Jurka Kosacza umarla śmiercią naturalną?

Ogarnij.Organizuj.Do boju. :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 1 września 2016, o 06:42 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 7 stycznia 2009, o 00:51
Posty: 255
Lokalizacja: Ziemia Kwidzyńska
Płeć: Kobieta
Ogarnac moge, organizować tez, ale... nie sama, bo przeciez musi sie opowiedzieć grupa co najmniej kilku osób zdecydowanych na konkretne działanie, a wiadomo, ze nie bedzie łatwo przekonywać tych, ktorzy mogą i zechcą dać kasę. Wobec tego proszę o zglaszanie sie na PW osób zdecydowanych na konkretne działanie w kierunku finansowego molestowania i przekonywania, ze Kwidzyn stać na laweczke dla Jurka - Budslawskiego.

_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare - Każdy człowiek może się mylic, ale tylko glupiec trwa przy błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 1 września 2016, o 12:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ten projekt nadawałby się do Budżetu Obywatelskiego. Nikogo ani molestować, ani przekonywać nie trzebaby było. Sam by się obronił, z Bożą i ludzką pomocą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 2 września 2016, o 16:05 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 7 stycznia 2009, o 00:51
Posty: 255
Lokalizacja: Ziemia Kwidzyńska
Płeć: Kobieta
Rachel. Tez mysle, by probowac w ramach budzetu obywatelskiego, ale I tak na wstepie trzeba sie nieformalnie zorganizowac I wybrac do Burmistrza w sprawie miejsca. Odnosnie miejsca, to chodzi mi po glowie teren przy Bibliotece, gdzie jest juz popiersie Pilsudskiego wspolautorstwa corki Jurka, ewentualnie teren vis a vis starej Milicji, gdzie jest ladny skwer i Chopin. Przy Dworcu raczej odpada, bo te ptaki brudzace swymi odchodami, ciasnota i wiele "elementow" szuka rozrywki. Ale z P. Kobanem z Solidarnosci juz rozmwialam, wsparcia finansowe od nich bedzie.

_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare - Każdy człowiek może się mylic, ale tylko glupiec trwa przy błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 2 września 2016, o 17:22 
Offline

Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 18:29
Posty: 377
Płeć: Nie wybrano
Moim zdaniem złe miejsce.Na deptaku .Za dużo wszystkiego w jednym miejscu.Choć wiem,że z biblioteką budslavski był związany.
Może park przy Mostowej.Ma być tam remont,będzie ten teren wreszcie wyglądał przyzwoicie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 3 września 2016, o 07:09 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 7 stycznia 2009, o 00:51
Posty: 255
Lokalizacja: Ziemia Kwidzyńska
Płeć: Kobieta
Pomyslimy, pogadamy, poglosujemy... I kilka konkretnych osob musi sie zebrac, by isc do Burmistrza w sprawie tego miejsca. No I przyzwoitosc raczej wymaga, by zapytac tez o zdanie zone I dzieci Jurka, jestem z nimi w kontakcie

_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare - Każdy człowiek może się mylic, ale tylko glupiec trwa przy błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 3 września 2016, o 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Jeżeli miałabym wskazać odpowiednie miejsce dla Jerzego to byłby to Plac Plebiscytowy.
Wystarczy wczytać się w tekst, opowiadanie Jego autorstwa http://kwidzynopedia.pl/index.php?title ... _Kwidzynie by zrozumieć, że lubił to miejsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 15 października 2016, o 19:32 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2126
Płeć: Mężczyzna
Mamy kłopot ... Dokszyckaja się nie odzywa ,nawet na priv, a mieliśmy w planie rozmowę z rodziną Jerzego . :sad:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 17 października 2016, o 11:58 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 7 stycznia 2009, o 00:51
Posty: 255
Lokalizacja: Ziemia Kwidzyńska
Płeć: Kobieta
Tak, tak, ja się nie odzywałam, bo byłam bardzo, bardzo zajęta, więc się nie logowałam, zaraz przeczytam PW.

_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare - Każdy człowiek może się mylic, ale tylko glupiec trwa przy błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 17 października 2016, o 22:13 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 7 stycznia 2009, o 00:51
Posty: 255
Lokalizacja: Ziemia Kwidzyńska
Płeć: Kobieta
Bardzo prosze o: 1) glosy - kto z PT Forumowiczow jest ZA laweczka Jurka Kosacza - Budslawskiego? 2) PW do mnie kto jest gotow wejsc do grupy, kora poszlaby na wstepna rozmowe do Burmistrza. Do tej pory zglosil sie tylko sagitarius. Jednoczesnie informuje, ze p. Leszek Sarnowski ( Prowincja) przygotowuje ksiazke, w ktorej opublikowane beda roznosci Jurka - wiersze, grafiki, teksty z Jego bloga, a z Forum wlasnie robie przeglad/przeszukanie tekstow, ktorych Jurek nie umieszczal w swym blogu. Dzis rozmawialam z p. Sarnowskim w tej sprawie.

_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare - Każdy człowiek może się mylic, ale tylko glupiec trwa przy błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 11 listopada 2016, o 22:39 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2126
Płeć: Mężczyzna
Znów zrobił się mały zastój. Wiadomo - większość z nas jest zagoniona, zapracowana ...
Myślę jednak , że warto wrócić do naszej sprawy i właśnie chciałbym wiedzieć , jak bardzo
"naszej".
Po pierwszych żartach, a potem wzroście zainteresowania , temat się dosyć wyciszył.
Może przyszła refleksja , że to pomysł nierealny ?
Jako pomysłodawca , czuję się w obowiązku kontynuować przedsięwzięcie. Tylko proszę o info
na priv , kto jest zdecydowany włączyć się do ścisłej grupy osób zdecydowanych na konkretne działanie.
Z takim samym apelem wystąpiła koleżanka Dokszyckaja, ale nikt się nie zgłosił ... :sad:
W porozumieniu z Nią , proszę o kontaktowanie się ze mną.
Będzie wiadomo - zaczynamy , czy czekamy na "lepsze czasy". :neutral:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 3 września 2017, o 18:47 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2126
Płeć: Mężczyzna
sagitarius napisał(a):
Znów zrobił się mały zastój. Wiadomo - większość z nas jest zagoniona, zapracowana ...
Myślę jednak , że warto wrócić do naszej sprawy i właśnie chciałbym wiedzieć , jak bardzo
"naszej".
Po pierwszych żartach, a potem wzroście zainteresowania , temat się dosyć wyciszył.
Może przyszła refleksja , że to pomysł nierealny ?
Jako pomysłodawca , czuję się w obowiązku kontynuować przedsięwzięcie. Tylko proszę o info
na priv , kto jest zdecydowany włączyć się do ścisłej grupy osób zdecydowanych na konkretne działanie.
Z takim samym apelem wystąpiła koleżanka Dokszyckaja, ale nikt się nie zgłosił ... :sad:
W porozumieniu z Nią , proszę o kontaktowanie się ze mną.
Będzie wiadomo - zaczynamy , czy czekamy na "lepsze czasy". :neutral:


---------------------------------------------------------------------------------------

Nie wiem, czy przyszły "lepsze czasy", bo w temacie nic się nie dzieje. :?
Czuję się zobowiązany przedstawić Wam , jak wygląda sytuacja...
Otóż w związku z tym , że prócz koleżanki Dokszyckaja nikt nie zgłosił się do grupy założycielskiej, sam zagadnąłem napotkanego Burmistrza w grudniu 2016. Było to na akcji Motomikołajów. Przedstawiłem mu pomysł i zapytałem o jego opinię.
Pan Burmistrz stwierdził, że należy spodziewać się zarówno wielu zwolenników , jak i przeciwników, więc najlepiej byłoby pójść ścieżką Budżetu Obywatelskiego.
Potem była okazja do rozmowy , na spotkaniu promocyjnym książki Jerzego Kosacza - "Epizod nazwany życiem", też w grudniu 2016.
Wówczas Burmistrza "przycisnęła do muru" i poprosiła o jasną deklarację koleżanka Dokszyckaja cdn.

-- 3 września 2017, o 19:04 --

Wybaczcie, że piszę w odcinkach, ale przy dłuższych tekstach, forum potrafi wylogować ...
Kontynuuję :
Znów miałem okazję przedstawić pomysł, tym razem zebranym słuchaczom.
Tak, jak należało się spodziewać i tym razem Pan Burmistrz odesłał nas do Budżetu Obywatelskiego.
W tej sytuacji, przy braku poparcia i zainteresowania , temat utknął.
Nie mam rozeznania co do szczegółów jak wygląda procedura w Budżecie, chyba przechodzą wnioski, które zbiorą najwięcej głosów.
Obawiam się , że przegramy z każdym skwerkiem, czy placem zabaw. Może się mylę.
Tak to wygląda na dzień dzisiejszy ...
Może ma ktoś jakieś pomysły ?
Dołączam skany artykułu z Kuriera Kwidzyńskiego.
Pozdrawiam forumowiczów :)

-- 3 września 2017, o 19:30 --

Przyciąłem skany. :)


Załączniki:
SKAN 2 ławeczka.jpg
SKAN 2 ławeczka.jpg [ 205.08 KiB | Przeglądane 7505 razy ]
SKAN 1 ławeczka.jpg
SKAN 1 ławeczka.jpg [ 200.91 KiB | Przeglądane 7505 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KWIDZYN - ŁAWECZKA WAŻNIAKA
PostNapisane: 18 maja 2018, o 23:53 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 7 stycznia 2009, o 00:51
Posty: 255
Lokalizacja: Ziemia Kwidzyńska
Płeć: Kobieta
Odświeżamy temat, bo kol. Zbyszek Drelich powiadomil mnie, ze w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 r. zlozyl projekt pod nazwa "Konkurs na projekt ławki pomnika Jerzego Kosacza". O szczegółach napisze więcej jutro, bo teraz jest juz późna pora. Sagitariusie, byles pomyslodawcą, teraz tylko weryfikacja projektów i ogłoszenie do 8.06., glosowanie od 11.06. do 22.06., a ogłoszenie wyników do 29.06. Chyba Forumowicze nie zapomną o glosowaniu. Bede przypominać i czekać, ze pomysl Sagitariusa skonkretyzowany przez Zbyszka Drelicha nareszcie sie ziści!

_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare - Każdy człowiek może się mylic, ale tylko glupiec trwa przy błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.