Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 18 czerwca 2016, o 20:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Nie taka lekka, hipokryzja pełną gębą. Najpierw nazywać opinie innych debilnymi, potem samemu żądać wysłuchania swoich i wylewać "rzale i bule" jak zostanie się potraktowanym tym samym lekarstwem.
Smutne to jest to, że nic do ciebie nie dociera.
Niestety tamten Krzysiek to była inna osoba.
Płakał nie będę. Żegnam bez żalu.

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 19 czerwca 2016, o 09:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Lewy Hi5! (chyba, że się brzydzisz pionala z lewakiem ;))) )

Ja też mieszkałem w Bydgoszczy, w Gdańsku, w Warszawie, a nawet i zagranico :D

Najlepiej jest w Gardei!
Zaraz potem Kwidzyn ;)

Nie wiem co się zmieniło w Bydgoszczy od czasu kiedy ja tam mieszkałem, ale poza multipleksem kinowym - tam w 2010 roku nie było nic, a ulice po 19 były puste. Jeden pub Kubryk wiosny nie czynił. Więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Każdy ma inne potrzeby. Każdy ma inne gusta. Każdy spędza czas inaczej :)

@canario - chyba nie jeździłeś po Bydgoszczy zatem samochodem. Poza tym jak dorobisz się pociech to docenisz spokój i bliskość wszelakich punktów w Kwidzynie.

Poza tym, czy tu serio się nic nie dzieje? Ja co chwilę słyszę o jakiś imprezach, wystawach itp... Jasne skala jest mniejsza niż Bydgoszcz, ale na święty makaron - Kwidzyn jest 10x mniejszy niż Bromberg ;)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 19 czerwca 2016, o 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Z Tobą nawet pod wodą :P :D

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 19 czerwca 2016, o 16:09 
Offline

Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 18:29
Posty: 377
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Poza tym jak dorobisz się pociech to docenisz spokój i bliskość wszelakich punktów w Kwidzynie.


Oraz w Grudziądzu i Gdańsku. :D

Ej Ty,lewak,z tą Gardeją nie przesadzaj.Tam dziura zabita dechami i nic się nie dzieje.W Kwidzynie za to,to ho ho :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 24 czerwca 2016, o 06:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
canario Baj baj.
Pokazałeś jak zresztą i na swoim fb ze jesteś nietolerancyjnym zamkniętym na poglądy innych człowieczkiem.

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 5 lipca 2016, o 12:28 
Offline

Dołączył(a): 14 kwietnia 2015, o 21:23
Posty: 25
Płeć: Nie wybrano
El ChiChi napisał(a):

Ej Ty,lewak,z tą Gardeją nie przesadzaj.Tam dziura zabita dechami i nic się nie dzieje.W Kwidzynie za to,to ho ho :D
No to stanę w obronie Beria, biedak El ChiChi pewnie nie wie, że ukochana Gardeja ma swojego Canaria :D
A tak poza tym, według mnie, mierzenie atrakcyjności miasta na podstawie zapełnienia lokali i ilością ludzi na ulicach w nocy jest jakimś nieporozumieniem. Przywołany tutaj J. Kosacz także uważał Kwidzyn za swoją małą ojczyznę(przynamniej ja tak Go odbierałem) ale nawet u najzagorzalszych adwersarzy miał szacunek i nie zauważyłem, żeby ktoś jego opinie, wypowiedzi nazwał debilnymi. Według mnie w mieście tej wielkości, jest wiele atrakcji i "zajmowaczy czasu" i niekoniecznie musi być to kultura szeroko pojęta. Jeśli jest jakiś niedosyt albo ktoś chce górnolotnych wrażeń wsiada w swoje stuningowane pojazdy(są takie fajne grupy w mieście) bądź dosiada dwa kółka (z motorkiem lub bez) i jak ktoś tu już napisał - w nieco ponad godzinkę jest w metropolii Bydgoszcz gdzie może się zabawić na odpowiednim poziomie. Wiele osób samych się organizują i spełniają swoje pasje a Kwidzyn jest dla nich odpowiednim miejscem dla ziemi i tych ludzi trzeba szanować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, o 17:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 20:13
Posty: 533
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W środowym Pulsie Kwidzyna ukazał się ciekawy artykuł, myślę, że dobrze nawiązujący do tegoż wątku, zatytułowany "Minusy Kwidzyna". Artykuł odnosi się do specjalnego posiedzenia komisji stałych Rady Miejskiej, które odbyło się 1 lipca w zakładach Lacroix. Jednym z punktów tego spotkania było przedstawienie wyników ankiety dotyczącej atrakcyjności Kwidzyna. Celem twórców w/w ankiety było odpowiedzenie na pytanie, co zrobić, aby Kwidzyn był bardziej przyjazny dla potencjalnych mieszkańców. Ankietę przeprowadzono pośród 229 pracowników i współpracowników firm Lacroix, Jabil, IP i KBR.
Sama prezentacja wyników ankiety rozpoczęła się od prezentacji plusów Naszego Miasta, do których zaliczono:
- szkoły i przedszkola na wysokim poziomie
- przestrzeń publiczna ( czyste, zadbane ulice i chodniki, odnowione budynki, utrzymane w porządku parki i skwery)
- niski poziom bezrobocia, ciekawe i rozwijające się zakłady pracy
Następnie Naszym włodarzom zaprezentowano, w postaci 6 głównych punktów, minusy, jakie ankietowani dostrzegają w Naszym Mieście:
- rozrywka
- wysokie ceny mieszkań
- komunikacja miejska i podmiejska
- ścieżki rowerowe
- zanieczyszczone powietrze
- niezagospodarowane obszary leśne oraz jeziora
Sama prezentacja nie ograniczyła się tylko do wypunktowania tych minusów, ale także zaprezentowano propozycje zmian oraz "listę życzeń", jak uczynić Kwidzyn bardziej przyjaznym i atrakcyjnym miastem. Jest tego naprawdę sporo (artykuł zajmuje 2 strony) , więc nie sposób wymienić wszystkich tych propozycji, ale wiele z nich, lub bardzo podobnych, już pojawiało się na Naszym forum. Ciekawe, jakie wnioski z tej prezentacji wyciągną Nasi radni, dla których, jak to słusznie zauważył autor artykułu, powinna być ona prztyczkiem w nos od mieszkańców...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, o 20:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Brawa dla redaktora/radnego! Oby tylko dopilnował, aby nasi włodarze działali dla naszego dobra.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 12 sierpnia 2016, o 15:59 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jestem od prawie 2 tygodni z powrotem w Kwidzynie.
Nie dostrzegam, żeby umierał :-).
Odkrywam nawet jakieś nowe plusy mieszkania tutaj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 sierpnia 2016, o 07:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2006, o 15:28
Posty: 879
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Wtrącę słowo, choć jako "kwidzynianin niepraktykujący" pewnie mam trochę inne spojrzenie na problem.
Bywam w Kwidzynie od czasu do czasu i nie powiem, żebym się nudził. Na pewno jest ciekawiej niż moim "mieście meneli" (czyt. Łódź), gdzie najstarszy zabytek ma pewnie góra 300 lat.
Proponowałem swego czasu zorganizowanie gier miejskich, bo zaplecze w Kwidzynie jest, jak nigdzie indziej, ale bez echa...
Natomiast na pewno wpływ na ruch turystyczny w Kwidzynie ma brak "dużych" połączeń kolejowych - gdzie te czasy, kiedy przez Kwidzyn przejeżdżały pociągi relacji Gdynia - Łódź Kaliska i odwrotnie. Pasażerów było więcej i ciekawskich też, a teraz?
Rok temu przyjechałem do Kwidzyna z nieco starszą kuzynką, mieszkającą obecnie w Australii, a pamiętającą Kwidzyn z początku lat 60-tych. Była pozytywnie zaskoczona całym miastem, ale sentyment skończył się, jak zobaczyła dworzec kolejowy bez "dużego" ruchu kolejowego. Nie wiem, dlaczego pociągi zaczęły omijać Kwidzyn, ale sądzę, że mogła być to jedna z przyczyn spadku atrakcyjności miasta, wobec utrudnienia dojazdu. Bo nikt mi nie powie, że Gniew, czy Grudziądz mają dużo więcej do zaoferowania turystycznie niż Kwidzyn.
A że ceny mieszkań są wysokie? To chyba świadczy o tym, że jednak Kwidzyn jest pożądanym miejscem do mieszkania, w końcu popyt reguluje podaż i ceny.
W każdym razie, cytując nieco zmienioną wersję wypowiedzi jednego z moich kolegów do swojej żony:
"Jak jedno z nas umrze, to ja się przeprowadzam do Kwidzyna"!

_________________
"...be yourself, no matter what they say ..."
(Sting)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 sierpnia 2016, o 09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 20:13
Posty: 533
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Aleksander, masz dużo racji. Zresztą w opisywanym artykule, w propozycjach zmian, właśnie podano m.in. odrestaurowanie dworca PKP i PKS oraz zwiększenie liczby połączeń (zarówno w komunikacji miejskiej jak i podmiejskiej), i skrócenie czasów przejazdu. No cóż, dworzec dalej straszy, a na przeciwko niego zaczyna straszyć dawny hotel Kaskada.Zwiększenie liczby połączeń, szczególnie w komunikacji miejskiej, niewątpliwie wiązałoby się z innym postulatem - odkorkowania miasta. Niewykluczone, że przy lepszej komunikacji miejskiej, zamiast samochodem wiele osób wybrałoby autobus. Podobnie zresztą jest z rowerami, stąd także postulaty dotyczące miejskich ścieżek rowerowych.
Wracając jednak do kolei, o której wspominasz, w najbliższych latach zmodernizowana zostanie linia kolejowa 207, na odcinku Malbork-Grudziądz. Zwiększy się wtedy prędkość podróży, ale nie wiem, czy także ilość połączeń. Niestety, ale tak jak mówisz, jest brak połączeń dalekobieżnych, obecnie nawet nie ma połączeń bezpośrednich z Toruniem. Puszczenie TLK do Kołobrzegu objazdem przez Kwidzyn jakiś czas temu pokazuje, że jednak da się puścić TLK przez Nasze Miasto. Tym bardziej, że moim zdaniem, potencjał jest znaczny, gdyż linia przebiega przez miasta liczące od kilkunastu tyś., poprze kilkadziesąt, aż do prawie stu tyś.mieszkańców. InterCity zakupiło niedawno kilka lokomotyw spalinowych, więc możnaby sie pokusić o TLK w relacji Gdynia-Toruń. Kolejna sprawa odnośnie kolei, to brak połączeń do Prabut, a to z kolei otwierałoby okno na połączenia w kierunku Iławy-Warszawy-Olsztyna.
Jednak największym minusem Kwidzyna, pod względem turystycznym, jest brak promocji. Stąd też postulowane w prezentowanej ankiecie, o której wcześniej pisałem, m.in. opracowanie strategii rozwoju Miasta, promowanie Miasta w spotach reklamowych czy promocja imprez i wydarzeń kulturalnych w mieście. Przykładowo, Gniew jest mniejszy od Kwidzyna, może i masz rację Aleksander, że nie ma on większych walorów turystycznych, niż Kwidzyn, ale jest bardziej znany dzięki zamkowi i imprezom, jakie się tam odbywają. Kwidzyn jest najbardziej znany z wyrobu papieru, dzięki cellulozie, dzięki IP, które ładnych parę lat temu reklamowało się w TV...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 sierpnia 2016, o 17:07 
Offline

Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 18:29
Posty: 377
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
to brak połączeń do Prabut,

W planach jest remont generalny tej trasy.Także jeśli wszystko pójdzie dobrze,to za parę lat infrastruktura kolejowa w naszym rejonie będzie na normalnym poziomie.
Cytuj:
opracowanie strategii rozwoju Miasta, promowanie Miasta w spotach reklamowych czy promocja imprez i wydarzeń kulturalnych w mieście.

Tylko bardzo naiwna osoba może wierzyć w to,że urzędników miejskich stać na taki wyczyn.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 24 stycznia 2017, o 21:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ostatni post na temat był w sierpniu a mamy już styczeń następnego roku. To ja już teraz nie wiem, umarł ten Kwidzyn czy może jeszcze żyje? Jest też narzekanie w innym wątku że już prawie nikt tu nie pisze, ktoś przytomnie stwierdził że teraz pisze się na FB, ale już jakby coraz mniej. Wszelka aktywność maleje z prostego powodu, wystarczy że tak naprawdę całym tym swoim pisaniem nie ma się żadnego wpływu na bieg wydarzeń. Od czasu do czasu jest aktywizacja społeczna gdy coś się dzieje lub ma się zadziać. Jednych jara Skandia innych jakiś wielki bieg na którym można prawie umrzeć a jeszcze innych budżet obywatelski. Wszystko to po jakimś czasie mija i ludzie żądni są nowych podniet, trudno coś nowego wymyślić, starzy najzwyczajniej mają wszystko w miejscu gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę a młodych coraz mniej. Najlepszym przykładem braku młodzieży jest zajętość lokali rozrywkowych bo jak wiadomo starzy mają to w ..... a młodych brak lub nie mogą w naszych montowniach zarobić na rozrywkę albo w weekend liżą rany po tygodniowej harówie. No i jeszcze ten cholerny most który wysysa obywateli do miast gdzie oferta rozrywkowa i zakupowa jest nieporównywalnie większa. Dworzec ważny jest dla aktywizacji społecznej, będzie znów na co narzekać, będzie się gadało a to że pociągów mało a że nie ma zawiadowcy i nikt młotkiem nie napierdziela po kołach tych nielicznych szynobusów. Świat się zmienia, to co kiedyś było wielką przygodą (podróż kolejowa) obecnie jest co najwyżej jedną z form ucieczki z miasta. Szkoda że w lecie nie da się w rozsądnym czasie dojechać nad morze lub Jeziorak - to byłoby coś! Można samochodem i to się robi, ale kierowca piwka się nie napije.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 24 stycznia 2017, o 22:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Będzie się kiedyś gadało o marudach, którzy wszystko widzą w czarnych barwach i wszędzie rozpylają jad nienawiści, a o aktywistach, którzy mimo wszystko działają w imię zasad świat zapomni. :D

Kwidzyn żyje i ma się dobrze, pustki które Ty widzisz ni jak się mają do rzeczywistości, czasami zdarza mi się ruszyć w miasto i widzę sporo ludzi tu i ówdzie i bawią się dobrze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 00:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 08:14
Posty: 141
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A ja wyjątkowo zgodzą się z Anduelem. Cyfra z przodu coraz większa i tylko żal, że się jest kierowcą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.