Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Złe procedury
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 października 2010, o 10:00
Posty: 326
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bylem przed wczoraj w szpitalu , a dokładnie w SOR .Czekając na odbiór chorej ... .
A tu taka zaobserwowana scenka : ledwie kuśtyka młoda ładna dziewczyna ,widać obolała i dociera resztką sił do punktu zgłoszeń . W punkcie fajny młody chłopak w czerwonej bluzeczce ze znaczkiem ratownika przyjmuje ją i kieruje korytarzem do windy na prześwietlenie .I jest wszystko OK .
Tylko ,że obok jest siedem wózków ,którymi to można zawieść ,znaczy się wystarczy jeden oczywiście . Nadmienię jeszcze ,że właśnie w tym kierunku szła Pani pielęgniarka ,ale chora jej nie dogoniła . Powiem tak - drobny przykład ,lecz każdemu to może się zdarzyć ,lub komuś bliskiemu .
Tam jest więcej takich KWIATKÓW , drobnych z pozoru np: badana kobieta rozebrana do pasa, a tu drzwi otwarte ,brak parawanów . Nie bywam tam często ,lecz co nie zajdę ,to widzę coś tak nie poprawnego . O przyklejonej ordynarnej kartce na drzwiach wejściowych nie wspomnę .
Nie chcę zanudzać bo bylem tam trzy razy ,a dostrzegłem więcej takich nie fajnych spraw .
No to do zobaczenia na SOR 8) . pozdrawiam...

_________________
'' źle się dzieje w państwie duńskim ''


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 15:56 
Offline

Dołączył(a): 27 października 2009, o 22:37
Posty: 85
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przeciez to standardowy kwidzynski sor.. czytaj mordownia, nic nowego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 16:26 
Offline

Dołączył(a): 10 listopada 2013, o 18:48
Posty: 48
Płeć: Nie wybrano
Dokładnie, kto tylko może to omija ten przybytek szerokim łukiem tylko związkowcy walczą o utrzymanie tam swoich stołków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 17:18 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2126
Płeć: Mężczyzna
Mam to szczęście , że korzystałem z pomocy naszego szpitala ledwie raz i krzywdy mi nie zrobili , ale jak czytam to, co pisze jurgo , to ogarnia mnie wściekłość ! :twisted:
Ile to już lat słyszy się o karygodnym traktowaniu chorych i potrzebujących pomocy w naszym szpitalu i nic z tego nie wynika !
Znajomi opowiadają mi mrożące krew w żyłach historie , ale zapytani - "napisałeś skargę" ? ; kulą ogon pod siebie i milkną. Chyba boją się zemsty lekarzy na bezbronnym pacjencie ...
Może rozwinie się dyskusja , która przyniesie jakieś konkrety ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 20:19 
Offline

Dołączył(a): 19 października 2016, o 15:40
Posty: 139
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
- "napisałeś skargę" ?

Pan ,to widać wiekowy koleś(bez obrazy rzecz jasna).Od pisania skarg nic się nie zmieni.Zresztą kto ma te skargi rozpatrywać,jak ludzie w NFZ już na wylocie.Póki pracownik/ratownik/lekarz nie będzie odpowiadać prawnie za swoje postępowanie,nic się nie zmieni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Jak będzie odpowiadał, to się nie doczekasz pomocy . :D

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 21:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Odwiedziłem w swoim życiu 3 sor'y i powiem Wam, że na naszym byłem najlepiej "obsłużony"
Zdecydowanie nie polecam wizyt w Iławie, tam nie ma fajnego pana który Cię pokieruje, baa jak jesteś "zielony" czyli możesz czekać 4 godziny to czekasz na konsultację z lekarzem 4 godziny.
W moim przypadku chodziło po podejrzenie złamania ręki, poczekałem prawie 4 godziny, lekarz stwierdził, że trzeba zrobić prześwietlenie i tu zaczęły się schody. Padło pytanie: "Czy wie Pan gdzie iść?" odparłem, że "nie".
Usłyszałem instrukcję, i zdębiałem! Nie miałem pojęcia jak tam trafić, ale ruszyłem.
Po ok 10-15 minutach byłem ponownie na sor, "trafił Pan?", moja dość wymowna mina odpowiedziała na pytanie.
"Proszę czekać" Usłyszałem. Po ok 20 minutach, razem ze mną ruszyła salowa i dwóch innych pacjentów. Po przejściu labiryntu trafiliśmy!
"Sympatyczna" pani od RTG była zdecydowanie niepocieszona na nasz widok, ale jakoś tam nas obsłużyła. Po powrocie na sor usłyszałem od pielęgniarza, że "tutaj tak zawsze, lekarz musi się zająć pacjentem od A do Z i ma nie wiele czasu na diagnozy".
Zostałem odesłany z opatrunkiem z altacetu i skierowaniem na wizytę do specjalisty po prawie 6 godzinach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 22:04 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2126
Płeć: Mężczyzna
Mirrr napisał(a):
Jak będzie odpowiadał, to się nie doczekasz pomocy . :D


No i koło się zamknęło ... bezsilności ? :twisted: :029:

-- 25 stycznia 2017, o 22:14 --

JanKol napisał(a):
Cytuj:
- "napisałeś skargę" ?

Pan ,to widać wiekowy koleś(bez obrazy rzecz jasna). (---------)
Ja jestem nawet z połowy ubiegłego wieku :D ;) i ciągle w jednym kawałku , bez nowych części zamiennych ! :grin:
Na Forum można do mnie pisać per "ty" albowiem taki tu mamy zwyczaj i się nie obrażę ... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 26 stycznia 2017, o 00:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Hehehe ostatnio byłem na naszym SORze właśnie z wywichniętą kostką i... wózeczek na RTG i z powrotem i wózeczek do drzwi na do widzenia.
I teraz przypadek z Finlandii, dźgnąłem się nożem tapicerskim i uszkodziłem nerw, 2h czekałem z dziurą i koszulką na łapie (nawet mi opatrunku żadnego nie zrobili) na poczekalni.

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 26 stycznia 2017, o 10:42 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 452
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jurgo napisał(a):
Bylem przed wczoraj w szpitalu , a dokładnie w SOR .Czekając na odbiór chorej ... .
A tu taka zaobserwowana scenka : ledwie kuśtyka młoda ładna dziewczyna ,widać obolała i dociera resztką sił do punktu zgłoszeń . W punkcie fajny młody chłopak w czerwonej bluzeczce ze znaczkiem ratownika przyjmuje ją i kieruje korytarzem do windy na prześwietlenie .I jest wszystko OK .
Tylko ,że obok jest siedem wózków ,którymi to można zawieść ,znaczy się wystarczy jeden oczywiście . Nadmienię jeszcze ,że właśnie w tym kierunku szła Pani pielęgniarka ,ale chora jej nie dogoniła . Powiem tak - drobny przykład ,lecz każdemu to może się zdarzyć ,lub komuś bliskiemu .
Tam jest więcej takich KWIATKÓW , drobnych z pozoru np: badana kobieta rozebrana do pasa, a tu drzwi otwarte ,brak parawanów . Nie bywam tam często ,lecz co nie zajdę ,to widzę coś tak nie poprawnego . O przyklejonej ordynarnej kartce na drzwiach wejściowych nie wspomnę .
Nie chcę zanudzać bo bylem tam trzy razy ,a dostrzegłem więcej takich nie fajnych spraw .
No to do zobaczenia na SOR 8) . pozdrawiam...


Mam nadzieję, że nie tylko stałeś i przyglądałeś się całej tej sytuacji ale obudziła się w Tobie choćby odrobina empatii i wziąłeś sprawy w swoje ręce i pomogłeś tej pani......... bo jeśli nie ........lepiej nie skończę zadania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 26 stycznia 2017, o 13:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 października 2010, o 10:00
Posty: 326
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
beges napisał(a):

Mam nadzieję, że nie tylko stałeś i przyglądałeś się całej tej sytuacji ale obudziła się w Tobie choćby odrobina empatii i wziąłeś sprawy w swoje ręce i pomogłeś tej pani......... bo jeśli nie ........lepiej nie skończę zadania.

No tak zaszalałem tam tak ,że wszyscy zaraz stanęli na baczność ...
Pisałem o złych procedurach. Miałem tam inne zadanie do wykonania i raczej nie radosne . pozdrawiam...

_________________
'' źle się dzieje w państwie duńskim ''


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 26 stycznia 2017, o 13:54 
Offline

Dołączył(a): 19 października 2016, o 15:40
Posty: 139
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
I teraz przypadek z Finlandii, dźgnąłem się nożem tapicerskim

W życiu nic nie jest przypadkiem.
:D :D :D :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Złe procedury
PostNapisane: 26 stycznia 2017, o 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Mam świadków ! :D :D :D

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.