Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 3 marca 2017, o 18:07 
Offline

Dołączył(a): 19 października 2016, o 15:40
Posty: 139
Płeć: Nie wybrano
Dobrze,że to brzoza nie była.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 3 marca 2017, o 21:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Czy nie przesadzacie troszkę? Wróćcie proszę do stolicy Dolnego Powiśla i pomówmy o naszych problemach.

Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, ktoś wie co było jej tematem? Jakieś komentarze w tej sprawie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 3 marca 2017, o 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2014, o 15:32
Posty: 400
Lokalizacja: Bajkowe
Płeć: Mężczyzna
Była to ta sesja w sprawie wycinek? Czy są jakieś konkluzje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 3 marca 2017, o 22:05 
Offline

Dołączył(a): 10 listopada 2013, o 18:48
Posty: 48
Płeć: Nie wybrano
Sesja w sprawie wycinek,dzisiaj była transmisja w kablówce,ogólnie w dużym skrócie zakończyła się apelem do mieszkańców o "opamiętanie".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 4 marca 2017, o 12:54 
Offline

Dołączył(a): 19 października 2016, o 15:40
Posty: 139
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Czy nie przesadzacie troszkę? Wróćcie proszę do stolicy Dolnego Powiśla i pomówmy o naszych problemach.

Ale to są wszystko nasze problemy.Zapanowała wielka panika,bo straszny rząd PiS pozwolił ciąć.To ludzie tną.
Tylko zaraz się okazuje,że to jak z tym drzewem i wiewiórką w Stolicy.Drzewo stoi,zdjęcie zrobiono rok temu,a zezwolenie na to wydała inna ekipa rządząca...Wielce eko-oszołomy oburzone,bo ktoś coś wycina na własnej działce.Gdzie oni byli ,przy remoncie drogi Kwidzyn-Grudziądz??Wąsko,ciasno i przy krawędzi zaraz drzewa.Ilu ludzi musi zginąć,żeby ktoś poszedł po rozum do głowy?Czasy jazdy furmanką z kóniem dawno się skończyły.

Postępu nie zatrzymasz.Pare drzewek przy jakiejś kładce to nie jest wielki problem.Problemem jest 2 ha lasu wycięte w Łebie pod budowę hotelu bez wiedzy władz.I z taką patologią trzeba walczyć.Ale jakoś jestem dziwnie spokojny,że ktoś grubo za to beknie.Od jakiegoś czasu można już się dobrać do dupy takim cwaniaczkom.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 4 marca 2017, o 13:48 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2009, o 19:51
Posty: 436
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
JanKol napisał(a):
Cytuj:
Czy nie przesadzacie troszkę? Wróćcie proszę do stolicy Dolnego Powiśla i pomówmy o naszych problemach.

Ale to są wszystko nasze problemy.Zapanowała wielka panika,bo straszny rząd PiS pozwolił ciąć.To ludzie tną.
Tylko zaraz się okazuje,że to jak z tym drzewem i wiewiórką w Stolicy.Drzewo stoi,zdjęcie zrobiono rok temu,a zezwolenie na to wydała inna ekipa rządząca...Wielce eko-oszołomy oburzone,bo ktoś coś wycina na własnej działce.Gdzie oni byli ,przy remoncie drogi Kwidzyn-Grudziądz??Wąsko,ciasno i przy krawędzi zaraz drzewa.Ilu ludzi musi zginąć,żeby ktoś poszedł po rozum do głowy?Czasy jazdy furmanką z kóniem dawno się skończyły.

Postępu nie zatrzymasz.Pare drzewek przy jakiejś kładce to nie jest wielki problem.Problemem jest 2 ha lasu wycięte w Łebie pod budowę hotelu bez wiedzy władz.I z taką patologią trzeba walczyć.Ale jakoś jestem dziwnie spokojny,że ktoś grubo za to beknie.Od jakiegoś czasu można już się dobrać do dupy takim cwaniaczkom.

Czego sie spodziewać po osieroconych biedactwach miłujących poprzednią,najlepszą włądzunie.Ciekawe ilu z tych przerażonych rzezią niewiniatek sami zasadzili drzew czy zrobili pożądek ze śmietnikiem płynącym naszą cudną rzeczką Liwką.
A już niedługo remont drogi Kwidzyn-Prabuty ,gdzie ma być wyciete ponad tysiąc drzew.Czy przed remontem drogi wszyscy ci obrońcy drzewek przewiduja organizację czarnych marszy?może jakieś samospalenie dla idei?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 4 marca 2017, o 20:52 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2126
Płeć: Mężczyzna
Nad Liwą poleciało kilka drzew , a wyrąbałbym jeszcze kilka w parku !. :P
Niedawno zakończono remont parku przy ul Mostowej. Przy okazji należało chyba wyciąć drzewa zagrażające przechodniom i samochodom . Trudno określić kiedy runie to mocno pochylone
w kierunku jezdni , ale nie czekałbym na wypadek.
Inne zostało okorowane przez nieuwagę operatora maszyny i niechybnie uschnie .
Niedługo ptaki uwiją na nich gniazda , albo wlezie jakaś wiewiórka i nic się nie da zrobić ... :roll:


Załączniki:
pochyłe 2.JPG
pochyłe 2.JPG [ 237.63 KiB | Przeglądane 8199 razy ]
pochyłe.JPG
pochyłe.JPG [ 244.24 KiB | Przeglądane 8199 razy ]
bez kory.JPG
bez kory.JPG [ 202.96 KiB | Przeglądane 8199 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 5 marca 2017, o 14:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2014, o 15:32
Posty: 400
Lokalizacja: Bajkowe
Płeć: Mężczyzna
Mordercze drzewa, ciągle tylko komuś grożą, atakują samochody albo zabijają podatników! zgroza...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 6 marca 2017, o 10:40 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Kilka lat temu modernizowano chodniki na ul. Konopnickiej.
Rosło tam kilka drzew wzdłuż ulicy. Drzewa te zostały posadzone kilkadziesiąt lat temu przez miasto.
Podczas remontu chodnika przyjechało kilku panów z piłami i frezarką do frezowania korzeni i zaczęli wycinać drzewa. Na moje pytanie co robią odpowiedziano, że tną drzewa bo im zleciło miasto.
Kiedy zadzwoniłem do gospodarz miasta i zapytałem o powody wycinki drzew usłyszałem, że drzewa stoją w pasie drogowym (!!!) i muszą być wycięte. Czyli co. Pas drogowy pojawił się w nocy? Pas drogowy był tam zawsze, ale gospodarz miasta ma to w .... Podczas remontu przypomniało się, że można wyciąć drzewa. Dodam, że na tym odcinku (Kopernika - 15-go Sierpnia) poleciały 4 drzewa + jedno zdrowe obok Konopnickiej 3.
Teraz jest tak, że w lecie podczas upałów nie ma się gdzie schować, wiatr wieje niemiłosiernie i wzbija tumany kurzu.
Za chwilę miasto wytnie pozostałe dwa drzewa i wiecie co się zrobi? Samochody będą jeździły CHODNIKAMI, będą parkowały po obu stronach ulicy a o znikających drzewach nikt nawet nie pomyśli, bo nie jest to temat medialny.
Pani gospodarz miasta – żądam dosadzenia wykarczowanych drzew bazując na nadzwyczajnej sesji rady miasta. Teren jest wasz więc nie ma przeszkód aby drzewa zasadzić.
I proszę nie chować się za pasem drogowym. Oboje wiemy, że nie o to chodziło a o infrastrukturę podziemną.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 6 marca 2017, o 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 stycznia 2009, o 00:00
Posty: 263
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z tego,co mi wiadomo, plan wycięcia tych drzew był wcześniejszy..Lasy Państwowe przekazały w końcu ten teren gminie, która zaplanowała tamtędy tzw. "burzówkę" z Górek. Były piękne i stare,ale niestety przegrywają z planami ludzkimi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 6 marca 2017, o 17:05 
Offline

Dołączył(a): 26 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 65
Płeć: Nie wybrano
Bardzo dobrze, że wycinają........ obrońcy drzew niech przejdą się chodnikiem na ulicy Piastowskiej - ale od ronda ma Warszawskiej w kierunku skrzyżowania z Sokolą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 6 marca 2017, o 19:27 
Offline

Dołączył(a): 26 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 65
Płeć: Nie wybrano
Prawą stroną, przy której jest gabinet weterynaryjny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 7 marca 2017, o 07:10 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Dodam, iż właśnie widziałem polarzy na Konopnickiej, którzy będą wycinali drzewo przy drodze na ostatnim pustym placu.

Ekologów nie widziałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 7 marca 2017, o 10:04 
Offline

Dołączył(a): 30 stycznia 2011, o 12:54
Posty: 204
Płeć: Nie wybrano
Wczoraj wieczorem przejeżdżałem ulicą Willową po pięknym dębie zostały tylko pocięte kłody :567:
Może się mylę ale to był chyba ten dąb,jeśli nie to proszę mnie poprawić :(
https://www.google.pl/maps/@53.7251533, ... 6656?hl=pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "dobra" zmiana nad Liwą
PostNapisane: 7 marca 2017, o 13:18 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Przeszedł do historii już ładnych kilka dni temu. W sumie to się nie dziwię, bo jakoś chyba też niechaciałbym mieszkać w jego cieniu.
Wracając do istoty sprawy to problemem jest to, że po bardzo wielu latach ludzi spuszczono z łańcuchów i teraz szaleją. Za kilka tygodni się to uspokoi, bo ludzie wytną to co im od dawna przeszkadzało. Wiedzą o czym mówię ci którzy kiedyś próbowali pozbyć się drzewa legalnie. Też to kiedyś przerabiałem i otrzymałem decyzję, że za jedno wycięte (uschło) musiałem wsadzić 2 nowe. Gdzie tu sen i logika. Po zweryfikowaniu czy wywiązałem się z tej decyzji zasugerowano mi, że już mogę je wykopać, bo przecież w myśl wtedy obowiązujących przepisów, do jakiejś tam średnicy pnia można się drzewa pozbyć legalnie, bez pozwolenia.
U nas jak zawsze popada się ze skrajności w skrajność. Przepisy należało zliberalizować ale w odpowiedni sposób. Wystarczyło żeby wycinka drzewa, pod groźbą wysokiej kary, podlegała podobnym złoszeniom jak roboty budowlane. Zgłaszam, że chcę wyciąć jakąś tam choineczkę, ochrona środowiska nie protestuje i wycinam. Zgłaszam, że chcę wyciąć 4ha lasu w pasie nadmorskim, ochrona środowiska to oprotestowuje i nie mogę wyciąć. Proste.

P.S. U siebie też wyciąłem dwa drzewa i bardzo się z tego cieszę, że w końcu mi to umożliwiono. Na mojej małej działce nie było miejsca na jakieś choinki, które kiedyś ktoś wsadził malutkie, a zrobiły się już całkiem spore. Wolę to miejsce wykorzystać na wsadzenie drzew owocowych żeby rosły z korzyścią dla mnie i ogółu, a moje dzieciaki miały świeże, zdrowe owoce.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.