Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 09:36 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Jeżeli już mowa o lokalach rozrywkowych to jest tragedia, rzekłbym nawet obraz nędzy i rozpaczy. Trochę się po tych knajpach w życiu nachodziłem jak byłem nastolatkiem i trochę później więc weszło mi to w nawyk i od czasu do czasu chadzam do dzisiaj. W porównaniu do lat 90 i trochę późniejszych dzisiaj w weekendy "na mieście" bawi się może 10% tego co wtedy. Nie chce mi się tu wyliczyć wszystkich zatłoczonych pubów i dyskotek które wtedy funkcjonowały, bo pewnie większość pamięta. Dzisiaj funkcjonuje mniej niż połowa tego co wtedy, a i tak większości pustki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 14:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 października 2010, o 10:00
Posty: 326
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Za takim stanem rzeczy stoją zarobki i bieda- nie bójmy się tego powiedzieć .Jak nie mam drobnych w kieszeni to nie pójdę do lokalu , Myślę ,że tak jest w całym naszym kraju.Są i wyjątki ,czyli duże miasta ,gdzie coś się dzieje .pozdrawiam...

_________________
'' źle się dzieje w państwie duńskim ''


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 18:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Drosik mówi że jest w pytkę i komu tu wierzyć? Ja tam osobiście uważam że dramatu wydarzeniowego nie ma, są imprezy które nawet lubię np Motocrossy. Ale nie ma już tego co było, młodzież się prawie już nie bawi a ta starsza spłaca kredyty. Osobiście najczęściej wsiadam w auto i jadę w siną dal nacieszyć wzrok czymś innym. Polska cała jest warta naszej uwagi, pośród syfu są perełki które warto zobaczyć i zapamiętać. Kwidzyn ma zamek z katedrą i Miłosną, to jest coś czego niektóre miasta nie mają.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 21:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Skoro nie ma Cię w mieście, to ciężko Ci ocenić co mamy.
Czego dokładnie Ci brakuje, a co mieliśmy?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 25 stycznia 2017, o 21:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ależ ja jestem, jestem kiedy muszę być (praca) i kiedy jest coś ciekawego. Tych ciekawych momentów jest coraz mniej, towarzystwo się posypało i..... szukam innych podniet mając nadzieję że jest to jeszcze dozwolone.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 26 stycznia 2017, o 08:09 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 692
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Jeżeli już mowa o lokalach rozrywkowych to jest tragedia, rzekłbym nawet obraz nędzy i rozpaczy. Trochę się po tych knajpach w życiu nachodziłem jak byłem nastolatkiem i trochę później więc weszło mi to w nawyk i od czasu do czasu chadzam do dzisiaj. W porównaniu do lat 90 i trochę późniejszych dzisiaj w weekendy "na mieście" bawi się może 10% tego co wtedy. Nie chce mi się tu wyliczyć wszystkich zatłoczonych pubów i dyskotek które wtedy funkcjonowały, bo pewnie większość pamięta. Dzisiaj funkcjonuje mniej niż połowa tego co wtedy, a i tak większości pustki.


To się reflexes starość nazywa a nie "Kwidzyn umiera" :D - wtedy zaczyna sie mówić "za moich czasów". Też pamietam lata 90 i wtedy starsi mówili że w latach 60-tych to się bawili ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 26 stycznia 2017, o 10:14 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
aman napisał(a):
To się reflexes starość nazywa a nie "Kwidzyn umiera" :D - wtedy zaczyna sie mówić "za moich czasów". Też pamietam lata 90 i wtedy starsi mówili że w latach 60-tych to się bawili ...

Nie prawda. Ja jestem towarzysko czynny cały czas i mimo tego, że naście lat minęło mi naście lat temu to często bywam tu i tam. Często to znaczy czasem co weekend czasem rzadziej ale to zależy od pory roku i kilku innych czynników, nie ważne. Ważne jest to, że będąc w piątek ze znajomymi na przykład w Winnersie przeżyłem prawdziwy szok. Było w porywach nawet ze 20-30 osób. Pierwszy raz takie coś tam widziałem, oczywiście nie licząc imprez biletowanych. W sąsiedniej piwnicy kiedy jest koncert to jest często full ale jak już koncertu nie ma to raczej pojedyncze grupki chociaż zdarzało się, że wszystkie miejsca były zajęte. W porównaniu do czasów gdy miałem naście lat to jest nic. Wtedy praktycznie w każdej knajpie, a było ich dużo więcej, nie dało się palca wcisnąć, no chyba, że komuś w tyłek :lol: . Niestety, było minęło i nie wróci. Nie zwalałbym tego też tylko na pieniądze. Po prostu ludzie mają inne zajęcia. Czy lepsze czy gorsze to inna dyskusja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 29 stycznia 2017, o 21:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
To prawda. Ocenie nie podlega jakość zabawy, a ilość miejsc do zabawy i ilość ludzi bawiących się. Niestety ludzie wyjechali, a ci co są, mają inne wydatki niż łażenie po knajpach. Mniejsze miejscowości się wyludniają i dzieje się tak w całej Polsce.

Pamiętam jak otwierało się Piano- kupa młodzieży, ze mną włącznie. Teraz jak przyjeżdżam od czasu do czasu, niezależnie od pory roku, jest zwyczajnie pusto i co drugi lokal jest do wynajęcia lub na sprzedaż. Niż demograficzny i emigracja zrobiły swoje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 30 stycznia 2017, o 19:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2014, o 15:32
Posty: 400
Lokalizacja: Bajkowe
Płeć: Mężczyzna
Nie ma co aż tak narzekać bo Kwidzyn i tak jest dość zadbanym i prężnym miastem w porównaniu z innymi ośrodkami podobnej wielkości. To, że nie ma u nas wielu rzeczy których pełno w dużych metropoliach to inna sprawa, tu trudniej zrobić na tym biznes, mniej potencjalnych klientów. Co do imprez to ja np. przywykłem już że jako fan szybszego czy cięższego grania nie mam się co wiele spodziewać. Koncerty odbywają się rzadko albo wcale bo nie ma publiki, jedynym miejscem dla alternatywnej muzy jest Piwnica ale i tam z frekwencją bywa słabo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 6 października 2017, o 19:10 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2011, o 20:55
Posty: 85
Płeć: Nie wybrano
Jeśli ktoś uważa,że rozrywka to tylko i wyłącznie lokalach , to pewnie po części ma rację. Zapomina jednak, że nie tylko tam można miło i sympatycznie spędzić czas, jest sporo miejsc, po za nimi, gdzie można dobrze spędzić czas. Trzeba tylko chcieć, w Kwidzynie wcale nie jest najgorzej. Poza tym , trzeba mieć świadomość, że Kwidzyn to tylko 40 tys. miasto na skraju województwa, ale malkontenci co by nie było to i tak będą narzekać .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 9 października 2017, o 17:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2014, o 15:32
Posty: 400
Lokalizacja: Bajkowe
Płeć: Mężczyzna
Władze lokalne wbijają gwóźdź do trumny jakiegokolwiek życia na deptaku i w okolicach pozwalając na budowę dwóch następnych galerii handlowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 9 października 2017, o 20:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2679
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
MIKS napisał(a):
Jeśli ktoś uważa,że rozrywka to tylko i wyłącznie lokalach , to pewnie po części ma rację. Zapomina jednak, że nie tylko tam można miło i sympatycznie spędzić czas, jest sporo miejsc, po za nimi, gdzie można dobrze spędzić czas. Trzeba tylko chcieć, w Kwidzynie wcale nie jest najgorzej. Poza tym , trzeba mieć świadomość, że Kwidzyn to tylko 40 tys. miasto na skraju województwa, ale malkontenci co by nie było to i tak będą narzekać .



Dokładnie zapraszam na strzelnice miejską co sobota od 11!
Można dowiedzieć się co i jak, z czym to się je, postrzelać w przemiłym towarzystwie, a i dowiedzieć się jak uzyskać pozwolenie na broń!
;) koniec reklamy :)

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 29 października 2017, o 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Minęła moda na bary, bistra i dyskoteki.
Teraz tylko survival i 4x4 .

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 18 stycznia 2020, o 09:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 20:13
Posty: 533
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Delikatnie odświeżę temat. Taki oto artykuł znalazłem dzisiejszego poranka. Artykuł o "umieraniu" mniejszych miast w Polsce...
https://fakty.interia.pl/polska/news-pr ... e=worthsee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 27 maja 2021, o 13:18 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 692
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ponownie odświeżając temat - w Kwidzynie
- miał być zalew - i nie będzie
- miała być obwodnica (inne pytanie czy potrzebna) - i nie będzie
- przybywa pustostanów bez pomysłu na nie: dom dziecka i przychodnia na Braterstwa Narodów, internat na Sztumaskiej, stara biblioteka, dawne WPHW na Braterstwa Narodów i Jacek i Agatka na Sztumskiej
- generalnie ta część mista umiera; kilka lat temu ruszył program rewitalizacji i po cichu umarł (albo działa i nic z tego nie wynika?)
- zamiast rynku jest parking który zniechęca do pojawiania się tam
- deptak nie funkcjonuje a jego zaplecze od ulicy Słowiańskiej to połączenie zapuszczonego parkingu i nieużytku ze śmietnikami i obskurnymi zapleczami sypiących się kamienic
- miał być remont Żwirowej i rondo koło Lacroix - ale to 10 lat temu i wszyscy zapomnieli
- ze 20 lat temu były wizualizacje modernizacji stadionu - i nie ma (na zawody lekkoatletyczne trzeba jeździć do Sztumu w w Kwidzynie nie da się ...)
- miało być centrum handlowe na Toruńskiej (pamiętacie uroczyste ogłoszenie przed wyborami samorządowymi kilka tat temu?) i nie będzie
- miał być skate park na miejscu Manhattanu - nie ma ani Manhattanu ani skate parku, jest betonowy nieużytek
- pociągi nie jeżdżą od kilku lat
- komunikacja miejska to szrot w porównaniu z Malborkiem czy Iławą (są tam w realizacji projekty elektrycznych autobusów - czy u nas ktokolwiek o tym mysli?) - te autobusy śmierdzą!
- muzeum niestey jest skrajnie nieatrakcyjne - można poczytać opinie ... czy tam cokolwiek się dzieje?
- fontanny i mini tężnie nie funkcjonują (bo COVID - to dlaczego w innych miastach mogą działać?)
- nawet rocznica plebiscytu przeszła bez echa - z tego co pamiętam pojawiło się coś w internecie z opóźnieniem "bo COVID"
- Park Przemysłowy w Górkach to tylko kilka biur do wynajmu i nic tam się nie dzieje - a ile się mówiło o wierzbie energetycznej
- ale będzie KFC i (może) McDonald ...

Kwidzyn to moje miasto ale faktycznie dzieje się coś złego ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.