Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 21 grudnia 2018, o 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2014, o 15:32
Posty: 400
Lokalizacja: Bajkowe
Płeć: Mężczyzna
Ciekawe czy z taborem nie będzie nadal kaszany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 30 grudnia 2018, o 12:40 
Offline

Dołączył(a): 1 września 2017, o 11:33
Posty: 57
Płeć: Nie wybrano
Będzie, dopóki PKS to obsługuje to będzie podstawiał autobusy wysokopodłogowe jak tylko będzie chciał, bo same miejskie na ten moment to już nie są trupy, nie ma tragedii jak na miasto jakim jest Kwidzyn. Bardziej martwią mnie 2 rzeczy: nierealne do realizacji rozkłady, i o ile każdy kurs 11 ma jakieś swoje odniesienie w 5,6 czy innych liniach, to kurs o 6.33 Sybiraków - Jabil po prostu jest wycięty a to przecież poranny szczyt komunikacyjny i trochę ludzi nim jeździło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 30 grudnia 2018, o 14:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2014, o 15:32
Posty: 400
Lokalizacja: Bajkowe
Płeć: Mężczyzna
Nie wiem czy te godziny były jakkolwiek konsultowane. W ogóle informacja na temat tych zmian jest słaba tak jak i oznakowanie przystanków i linii, rozkłady są nieczytelne i bardzo małym drukiem...


Załączniki:
rozk.jpg
rozk.jpg [ 83.47 KiB | Przeglądane 9337 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 2 stycznia 2019, o 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 listopada 2007, o 11:12
Posty: 282
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Gdzie właściwie w necie są umieszczone rozkłady nowych linii, bo nie mogę znaleźć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 2 stycznia 2019, o 22:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Np.
link


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 3 stycznia 2019, o 15:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 listopada 2007, o 11:12
Posty: 282
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
To linki tylko dla wtajemniczonych? :grin: Jak ma trafić zwykły pasażer?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 3 stycznia 2019, o 21:03 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2011, o 20:55
Posty: 85
Płeć: Nie wybrano
Jestem ciekaw, czy wpisy na tym forum czytają osoby z PKS , UM ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 3 stycznia 2019, o 21:13 
Offline

Dołączył(a): 1 września 2017, o 11:33
Posty: 57
Płeć: Nie wybrano
Przez 2 pierwsze dni trochę celowo kręciłem się po mieście żeby "wytestować" nową komunikację i powiem tak. Po 1 niesamowity chaos organizacyjny; nieczytelne rozkłady, mało informacji a po prostu dworzec PKP który miał być sercem przesiadkowym nie ma nawet rozkładu gdzie zatrzymują się autobusy (po stronie budynku dworca). Po 2, ludzie mają ogromny problem z ogarnięciem zmian ale w sumie ciężko się dziwić tym bardziej że większość to starsi ludzie którzy nie korzystają z internetu który i tak niewiele pomaga do tego jeszcze skończyły się książeczki z rozkładami (ponoć 5 tys. było). Następna sprawa że nawet kierowcy nie ogarniają do końca tych zmian. Pomijając już fakt rozkładów które są napięte chociaż przez to że autobusy (oprócz systemu i 5) wożą po 3-4 osoby (nawet w szczycie po 15!) czasem są nawet przed czasem. I ostatnia sprawa, "kult 11". Następcą słynnej i do niedawna jedynej linii 11 jest linia 5. Większość ludzi z obawy że nie wiedzą jak jadą 6-9 szturmują 5 a reszta jeździ pusta.
Trochę się rozpisałem ale w skrócie mamy delikatny fall start przede wszystkim organizacyjny ale jak to powiedział jeden z kierowców "z czasem się dotrze"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 4 stycznia 2019, o 09:45 
Offline

Dołączył(a): 29 sierpnia 2009, o 09:07
Posty: 25
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mój syn (11 l.) wraca ze szkoły od samego początku kursowania dziewiątką. I od samego początku na całej linii jeździ on jeden. :grinka: Książeczke z rozkładem mamy w domu i nie było większego problemu z jej ogarnięciem, jak i poradzeniem sobie na przystanku przez mojego syna. Reasumując chyba nie jest tak źle i wszyscy dadzą sobie radę. Mam tylko nadzieję że te linie zostaną na dłużej i nie będą zlikwidowane po miesiącu zanim się ludzie przyzwyczają.

P.S. Rozkład na stronie PKSu już pokazuje nowe linie

Piotrek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 7 stycznia 2019, o 18:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2017, o 21:19
Posty: 24
Płeć: Nie wybrano
kn31 napisał(a):
Przez 2 pierwsze dni trochę celowo kręciłem się po mieście żeby "wytestować" nową komunikację i powiem tak. Po 1 niesamowity chaos organizacyjny; nieczytelne rozkłady, mało informacji a po prostu dworzec PKP który miał być sercem przesiadkowym nie ma nawet rozkładu gdzie zatrzymują się autobusy (po stronie budynku dworca). Po 2, ludzie mają ogromny problem z ogarnięciem zmian ale w sumie ciężko się dziwić tym bardziej że większość to starsi ludzie którzy nie korzystają z internetu który i tak niewiele pomaga do tego jeszcze skończyły się książeczki z rozkładami (ponoć 5 tys. było). Następna sprawa że nawet kierowcy nie ogarniają do końca tych zmian. Pomijając już fakt rozkładów które są napięte chociaż przez to że autobusy (oprócz systemu i 5) wożą po 3-4 osoby (nawet w szczycie po 15!) czasem są nawet przed czasem. I ostatnia sprawa, "kult 11". Następcą słynnej i do niedawna jedynej linii 11 jest linia 5. Większość ludzi z obawy że nie wiedzą jak jadą 6-9 szturmują 5 a reszta jeździ pusta.
Trochę się rozpisałem ale w skrócie mamy delikatny fall start przede wszystkim organizacyjny ale jak to powiedział jeden z kierowców "z czasem się dotrze"

Należę do tzw grupy osób starszych,korzystam z internetu i dziś byłam na dworcu by wyrobić sobie bilet miesięczny,za zł.Więc super sprawa.Dostałam tez od razu bez nawet zapytania rozkład jazdy.Ale jeszcze zanim ruszyły nowe linie zapoznałam się dokładnie na stronie PKS z nowymi liniami,najbardziej oczywiście interesowały mnie te które mam w pobliżu domu i muszę przyznać że wcale nie miałam żadnego problemu z interpretacja.Jeśli na to wszystko narzekają ludzie młodsi to tylko należy im współczuć!

-- 7 stycznia 2019, o 19:40 --

makovy napisał(a):
To linki tylko dla wtajemniczonych? :grin: Jak ma trafić zwykły pasażer?

Jak się wejdzie na stronę PKS rozkład jazdy był zawsze aktualny a przed Sylwestrem juz był i nowy rozkłąd jazdy ,wiec wystarczy tylko tam wejść i sprawdzić...żadni wtajemiczeni.. https://pkskwidzyn.pl/index.php/rozklad-jazdy-miejski-2

-- 7 stycznia 2019, o 19:42 --

Przestańcie narzekać.Jak do wszystkiego nowego ,trzeba jakiegoś czasu by się przyzwyczaić.Skoro "stary"człowiek jak ja nie ma z tym problemu to tym bardziej ludzie młodzi powinni :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 10 stycznia 2019, o 23:15 
Offline

Dołączył(a): 1 września 2017, o 11:33
Posty: 57
Płeć: Nie wybrano
Pani ewas1956, cieszę się, że jednak są osoby które tak jak ja ogarniają to wszystko ale nie da się ukryć, że większość ludzi nie daje rady, bo prawie za każdym razem jak stoję na przystanku pomagam innym. Uważam że ta reforma komunikacji była bardzo potrzebna i sam układ linii itp wyszedł w miarę dobrze ale akurat małej organizacji i nieczytelnych rozkładów nie da się zanegować. A książeczek była po prostu nowa dostawa w tym tygodniu :)
Minął tydzień i wszystko powoli się dociera ale potrzeba jeszcze sporo czasu i Miasto powinno w końcu pomyśleć nad dworcem PKP - oznakowania gdzie stają poszczególne linie zero, a wiata wciąż stoi nie tam gdzie powinna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 listopada 2007, o 11:12
Posty: 282
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ewas1956 napisał(a):
kn31 napisał(a):
Jak się wejdzie na stronę PKS rozkład jazdy był zawsze aktualny


Jak się wejdzie na strone PKS Kwidzyn to niestety trudno coś znaleźć....


Załączniki:
rozkład z 11.01.2019.jpg
rozkład z 11.01.2019.jpg [ 77.87 KiB | Przeglądane 8961 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 12 stycznia 2019, o 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2014, o 15:32
Posty: 400
Lokalizacja: Bajkowe
Płeć: Mężczyzna
gdzieniegdzie wymienili rozkłady na takie z większą czcionką, nadal źle zrobione ale przynajmniej wyraźniejsze :P Oznakowanie przystanków jest nędzne, wgl. na każdym powinna być informacja o nowej organizacji a już na pewno przy dworcu PKP. Zwłaszcza że tam ponoć mogą się odbywać dogodne przesiadki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 12 stycznia 2019, o 12:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2017, o 21:19
Posty: 24
Płeć: Nie wybrano
makovy napisał(a):
ewas1956 napisał(a):
kn31 napisał(a):
Jak się wejdzie na stronę PKS rozkład jazdy był zawsze aktualny


Jak się wejdzie na strone PKS Kwidzyn to niestety trudno coś znaleźć....

Nie wiem dlaczego tak widac u mnie np weszłam na 1 lepszy przystanek i widzę dobrze https://pkskwidzyn.pl/index.php/rozklad ... wirowa-pks sprawdziłam kolejny i tez pokazuje prawidłowo https://pkskwidzyn.pl/index.php/rozklad ... olna-bloki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Komunikacja Miejska
PostNapisane: 12 stycznia 2019, o 20:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
makovy napisał(a):
ewas1956 napisał(a):
kn31 napisał(a):
Jak się wejdzie na stronę PKS rozkład jazdy był zawsze aktualny


Jak się wejdzie na strone PKS Kwidzyn to niestety trudno coś znaleźć....



Spróbuj na innej przeglądarce ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.