Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ścieżka rowerowa na Żwirowej
PostNapisane: 6 września 2006, o 13:59 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nasi "kolarze" zmierzający do pracy do IP ulicą Żwirową będą mieli nową ścieżkę rowerową. Na starej betonowej nawierzchni właśnie kładziony jest asfalt :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2006, o 14:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
własnie, dziś widziałem jak wracałem z pracy :D
bardzo dobrze, że robią, bo tamten betonik, już się w paru miejscach "wysłużył" :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 06:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Adamo napisał(a):
Jeżeli jest strefa to po co ograniczenie


Tu akurat jedno z drugim się nie gryzie.
Można je potraktować jako ostrzeżenie choć bardziej właściwym byłby tu znak "A-11a Próg zwalniający".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 06:36 
KrzaQ napisał(a):
Tu akurat jedno z drugim się nie gryzie.


To albo nie znasz przepisów, albo nie za bardzo rozumiesz o co mi chodzi. Jeżeli wjeżdżasz w strefę zamieszkałą D-40 to obowiązuję Cie prędkość do 20km/h i nie odwołuje tego żadne skrzyżowanie tylko znak koniec strefy zamnieszkałej D-41. Także po co znak dodatkowo ograniczenie do 20km/h pare metrów dalej.


Ostatnio edytowano 18 kwietnia 2007, o 06:42 przez Adamo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 06:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Nadal nie widzę sprzeczności pomiędzy ograniczeniem prędkości ustanawianym przez strefę zamieszkania a dodatkowym ograniczeniem do dwudziestki
ustawionym przed progiem zwalniającym...
Jedno z drugim się nie gryzie, nikogo nie wprowadza w błąd więc o co chodzi ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 06:44 
KrzaQ napisał(a):
Nadal nie widzę sprzeczności pomiędzy ograniczeniem prędkości ustanawianym przez strefę zamieszkania a dodatkowym ograniczeniem do dwudziestki
ustawionym przed progiem zwalniającym...
Jedno z drugim się nie gryzie, nikogo nie wprowadza w błąd więc o co chodzi ?


Chociaż o wydawanie kasy bez sensu. Teraz na dużą skale jest to całkiem niezła sumka.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 06:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Adamo napisał(a):
Chociaż o wydawanie kasy bez sensu.


dalsza polemikę w tym temacie uważam za zbędna, zwłaszcza, że post wyżej zarzuciłeś mi nieznajomość przepisów :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 07:02 
KrzaQ napisał(a):
zarzuciłeś mi nieznajomość przepisów


Lub niezrozumienie, także czytaj dokładnie posty.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 14:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 września 2006, o 19:35
Posty: 123
Lokalizacja: Ciemności
Płeć: Kobieta
Proszę wrócić do tematu głównego, którym - dla przypomnienia - jest ścieżka rowerowa... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 17:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja wrócę do ścieżki rowerowej na Żwirowej. Jeżdżę po niej już od samego początku ustanowienia tego chodnika, jako drogi dla rowerów. Nie mam pretensji do przechodniów, że nadal chodzą po niej, chociaż jest oznakowana z przeznaczeniem wyłącznie dla rowerów. Nieco się denerwuję, kiedy piesi idą ławą, tarasując całą szerokość i trzeba ich serdecznie prosić, by przepuścili. Mam jednak zastrzeżenie co do ronda i znaków informujących kierowców o przejściach dla pieszych. Warto byłoby uaktualnić te tablice o informację, że są w tym miejscu i drogi dla rowerów. Tym bardziej, że jest już oznakowanie na jezdni.
I jeszcze jedno. Jeżdżą po tej drodze rowerzyści z całkowitym brakiem znajomości przepisów drogowych – dokładnie bez jakiejkolwiek elementarnej wiedzy. Apeluję do wszystkich kierowców korzystających z dróg tej części Kwidzyna, żebyście zaprogramowali sobie szybką reakcję hamowania na pojawienie się przed maską samochodu takowego rowerzysty, ponieważ wjedzie wam bez zastanowienia na przecinającą mu drogę jezdnię z przeświadczeniem, że ma bezwzględne pierwszeństwo. Kilka razy już słyszałem od nich taką opinię, zatrzymując się, by udzielić pierwszeństwa kierowcom. Omijali mnie bez użycia jakichkolwiek hamulców i wymuszając zatrzymanie samochodu w poprzek drogi. Ostatnio na skrzyżowaniu przy PKSie pojawia się w szczycie policjant, który kieruje ruchem, ale dla wielu rowerzystów jest całkowicie przezroczysty. Nie dosyć, że kierowcy muszą sobie przypomnieć teorię ruchu drogowego sterowanego znakami policji i mają autentyczne problemy, to jeszcze rowerzyści przeszkadzają inim, całkowicie przekonani, że przepisy ich w ogóle nie dotyczą. Horrorr!!!

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2007, o 15:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Muszę donieść, że już od dłuższego czasu przez asfalt drogi rowerowej usiłują przebić się roślinki. To jakaś odmiana trawy, zapewne spokrewniona z bambusem, bo unosi asfalt i przebija go. Sprawdźcie, wybierając się rowerem przez Żwirową.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2007, o 21:52 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik napisał(a):
To jakaś odmiana trawy, zapewne spokrewniona z bambusem

Tak ten bambus u nas to się perz nazywa :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, o 09:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mam uwagę co do drogi rowerowej na nowo wyremontowanym wiadukcie. Oczekiwałem, że chodnik przeznaczony na drogę rowerową na tym wiadukcie ze względu na współuczestnictwo z pieszymi zostanie poszerzony. Nic podobnego. Odbojniki zamocowane na tymże chodniku jeszcze zwęziły to i tak wąskie gardło i teraz trzeba upraszać pieszych o zrobienie drogi dla 'intruza'-rowerzysty. Ciekawe, czemu podobna sytuacja była nie do przyjęcia na jezdni wobec rowerzystów, kiedy było wystarczająco dużo miejsca, by kierowca mógł samochodem ich wyprzedzić? Jakoś trędy ekologiczne nie są w smak naszym zmotoryzowanym mieszkańcom

Jeszcze jedno.
Część od strony miasta na końcu od Zielińskich jest zabezpieczona płotkiem, ale druga strona przy zakręcie na południową aż zaprasza, by ktoś (jakiś pieszy, czy rowerzysta) przez gapiorstwo starabanił się ze stromej skarpy na tor pod wiaduktem. Wszystko ładnie wygrabione, jakby docelowo. Czy tylko ja mam taką (chorą) wyobraźnię? :-P

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, o 09:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik napisał(a):
Odbojniki zamocowane na tymże chodniku jeszcze zwęziły to i tak wąskie gardło

Rowerzyści twardodrogowi sobie poradzą, bo mają wąskie opony. Gorzej będzie miał taki Bloszek, bo górale mają szersze :D

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, o 09:55 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
oki44 napisał(a):
Gorzej będzie miał taki Bloszek, bo górale mają szersze :D

Myślę że nie, Bloszek jeździ z takimi szybkościami, że jego koła ledwie muskają ziemię :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.