Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jami na XXIV Salonie Elbląskim
PostNapisane: 4 lipca 2007, o 08:06 
No to stało się. Zostałem rozpoznany. Ale to nie Wy byliście pierwsi w rozszyfrowaniu mnie.
Już w temacie "pogromcy floty brytyjskiej" Kolega Kwidzownik rozszyfrował moje krzyżactwo, gdzie nie zdołałem ukryć swego "hołdowania militaryzmowi" i "zadufania w moc żelaza".
Tam zdradziłem się z krzyżackimi poglądami a teraz przed Wami nie ukryła się moja nie pozostawiająca wątpliwości fizjonomia.
Pozostaje zatem tylko przyznanie się, co niniejszym czynię: Otóż na www.marienburg występuję z otwartą przyłbicą jako kwidzyński (chociaż pośmiertnie) krzyżak: Werner von Orselen.
Na swoje usprawiedliwienie mogę dodać tylko to, że jestem Krzyżakiem zaledwie naturalizowanym kilkadziesiąt lat temu w Malborku (o czym zresztą już tu wspominałem ).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mając sentymenty w tym względzie można w naszych czasach wstąpić jeszcze do krzyżackiego zakonu. Wiem, że gdzieś istnieje i mistrz tego zakonu był już w Polsce. :-)

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 19:02 
Dwa lata temu było nas
Cytuj:
84 braci (kapłanów i braci-niekapłanów), 206 sióstr zakonnych oraz około 600 familiarów
plus Forum www.marienburg (bez MW) i niezliczona rzesza komiltonów podziwiających dokonania cywilizacyjne Zakonu w średniowieczu, do których sam się zaliczam, wnosząc przy tej okazji wykreślenie z kanonu lektur szkolnych paszkwilu niejakiego Henryka S. pod tytułem "Krzyżacy".


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2007, o 07:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
wnosząc przy tej okazji wykreślenie z kanonu lektur szkolnych paszkwilu niejakiego Henryka S. pod tytułem "Krzyżacy".

Eeee tam. Można przeczytać - od tego jeszcze nikt nie umarł (?). :smile:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2007, o 13:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jedno mnie tylko ciekawi. Co przeważa w fascynacji zakonem krzyżackim? Bo przecież to bardzo złożony problem. Z jednej strony opieka nad chorymi, z drugiej zaś strony teutońska ekspansywność torowana ogniem i mieczem. Jestem ciekaw.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Jami na XXIV Salonie Elbląskim
PostNapisane: 7 lipca 2007, o 14:11 
.....................................Jest jeszcze i trzecia strona, to dokonania cywilizacyjne ("torowane ogniem i mieczem", bo nie było wtedy laserów a nawet "kałasznikowów"): to konstrukcja państwa, wcale nie tak drapieżna jak bywają współczesne, system twierdz obronnych, lokalizacja miast w których mieszkamy, nasze lokalne cuda architektury, sieć połączeń drogowych, z której i dziś korzystamy (z inną nawierzchnią) oraz wiele innych o których zapisano opasłe tomy.

P.S. Niby jestem jakimś tam "przyszywanym" Krzyżakiem, nawet pod przymusem przyznaję się do tego, ale wracając do fizjonomii (
jami napisał(a):
..
zobacz Kasia jaki on (czytaj: kolega Budslavski) podobny do Twojego Krzyżaka!
), to niektórzy mówią, że na starość wyglądam jak Żyd, a inni, że jak Czech
(czyli jak "czech Żidów", ale mnie to wcale nie przeszkadza.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2007, o 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przecież w efekcie tych wszystkich ludzkich tragedii spotęgowanych w II wojnie światowej ludzkość obrała demokratyczny system, wręcz wstydząc się zachowań człowieka torującego sobie świetlaną przyszłość po trupach swego gatunku. Trzeba było doświadczyć zła w tak wielkim procencie, żeby się zacząć odwracać od hołdowania przemocy, lub choćby się zastanawiać, czy nie lepiej byłoby inaczej. Są ludzie, którym i te wrażenia nie poprawiły światopoglądu, ale te wszystkie świadectwa minionych epok zachowano głównie po to, żeby mieć dowód, że tak kiedyś było, ku przestrodze. Także zamek malborski, czy nawet nasz, kwidzyński. Jakąż stanowią różnicę w porównaniu z chatami budowanymi z drewna i słomy. Świadczą o mentalności, o stanowisku wobec środowiska, z jednej strony buńczucznego i wietrzącego zagrożenie. Jakże odmiennego w stosunku do otwartości i przyjaźni mieszkańców chat. Co by nie mówić usprawiedliwiając przemoc, zawsze to osłabia wartość i jakość dorobku. Co prawda pozostaje po tym wszystkim gdybanie, ale można sobie wyobrazić rozwój kultury bez ognia, miecza, kałasznikowa, a nawet lasera, chyba że jedynie w urządzeniach cywilnych, takich, jak np. czytniki CD-romów i DVD. Jestem przekonany, że w wielu sprawach osiągnięto by efekty dużo wcześniej, bo umysły nie byłyby zajęte wojaczką i wymyślaniem coraz to lepszych narzędzi mordu, zwanych przewrotnie bronią. Komu też przyszłoby do głowy budować ubikację na wysokiej wieży, kiedy można było iść za chatę do wygódki. Ale, jak się siedem wsi spaliło, a na ósmą zasadza, to trzeba nadrabiać kilometry, by ulżyć organizmowi i przy tym oszczędzić życie, bo zemsta pokrzywdzonych jest słodka. Tak myślę i nie jestem w tym osamotniony.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Jami na XXIV Salonie Elbląskim
PostNapisane: 7 lipca 2007, o 21:38 
...............................Jeszcze do niedawna podejrzewałem siebie, że to ja jestem największym sztywniakiem i nudziarzem w tym towarzystwie. Widzę jednak, że muszę przyjechać na to twoje Zatorze i wywlec Cię kolego do jakiejś tamtejszej karczmy by zrobić szkolenie :piwo: Tylko nie zabieraj ze sobą żadnych broszurek ani gazetek. Wystarczy portfel.
Z krzyżackim pozdrowieniem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2007, o 07:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No dobrze, mogę być tym największym sztywniakiem. Dziwię ci się jednak, że hołdując prawdzie, bujasz w fikcji, bawiąc się od dzieciństwa do dziś w krzyżaka. Co prawda, coś trzeba robić, by nie zanudzić się w tym bezcelowym życiu, ale, ale. Tak, jak człowiek ma kręgosłup, by mógł funkcjonować pionowo, mniej zależny od podłoża, tak sztywniacy, to konieczność dla społeczności, by nie zaczęła pełzać i ulegać każdej przeszkodzie, topiąc smutki w alkoholu i narkotykach.
Muszę ciebie skarcić za niekonsekwencję. Z jednej strony krytykujesz mój żartobliwy ton, a kiedy przechodzę na poważny, zarzucasz mi sztywniactwo. Domyślam się powodów twojego miszmasz. By zniechęcić kogoś do pisania niewygodnych treści, ustawia się go w absurdalnej sytuacji, której nie jest w stanie spełnić i tylko czeka na skutki. Ten podstępny sposób ujawnia jednak cele nie mniej ponure i destruktywne. Pozwolisz więc, że nie ulegnę twoim zabiegom i nadal będę neutralizował skutki złych tendencji pojawiających się na naszym forum. I, jak żołądek, który nudzi ujawniając niestrawną zawartość, tak ja będę przynudzał na temat niestrawnych treści przemycanych na forum publiczne. Coś, jak społeczny moderator, tyle że bez prawa usuwania postów.
Dziękuję za zaproszenie, ale nie skorzystam z twoich warunków, a na moje już się uprzedziłeś, więc za dużo rozbieżności i nic pozytywnego nie osiągnęlibyśmy. :neutral:

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Jami na XXIV Salonie Elbląskim
PostNapisane: 8 lipca 2007, o 09:12 
kwidzownik napisał(a):
Ten podstępny sposób ujawnia jednak cele nie mniej ponure i destruktywne.
Trudno. :583: My Krzyżacy już tak mamy.
kwidzownik napisał(a):
Pozwolisz więc, że nie ulegnę twoim zabiegom i nadal będę neutralizował skutki złych tendencji pojawiających się na naszym forum. (...) Coś, jak społeczny moderator, tyle że bez prawa usuwania postów.
Tylko tego by tu brakowało. :584: :584:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2007, o 09:35 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Niby jestem jakimś tam "przyszywanym" Krzyżakiem

Ano Jesteś, to może i dobrze będzie kogo pokonywać, zawsze to wróg ale swój :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jami na XXIV Salonie Elbląskim
PostNapisane: 8 lipca 2007, o 16:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
kwidzownik napisał(a):
Pozwolisz więc, że nie ulegnę twoim zabiegom i nadal będę neutralizował skutki złych tendencji pojawiających się na naszym forum. (...) Coś, jak społeczny moderator, tyle że bez prawa usuwania postów.
Tylko tego by tu brakowało. :584: :584:

Nie potrafisz tego zaakceptować, a ja na forum Onetu musiałem z tym żyć przez parę lat. Tamtejszy moderator zamieszczał posty wg własnego widzimisię i sytuacji polityczno społecznej. To był koszmar, ale jakoś wyszedłem z tego bez szwanku. :grin:

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2007, o 17:06 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik napisał(a):
To był koszmar

Koszmar to była dopiero galeria Onetu :grinka: :grinka: :grinka: i nadal jest :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jami na XXIV Salonie Elbląskim
PostNapisane: 8 lipca 2007, o 19:22 
kwidzownik napisał(a):
(...) Nie potrafisz tego zaakceptować,

Zgadza się. Nie potrafię. Dlatego bywam tam, gdzie panuje odpowiedzialna wolność.
Pół roku temu naprowadził mnie na e-kwidzyn Drosik, dzięki czemu mogę unikać upokarzających wizyt ze swoimi minifelietonikami w redakcjach i nie muszę uzgadniać, czy tekst "leży w profilu gazety", czy aby nie będzie zastrzeżeń np. jakichś oficjeli, bez pewności, czy zamieszczą, czy nie zamieszczą a i tak nie zapłacą.
Tu czuję się wolnym korespondentem gazety, która jest super, nawet abstrahując od publikowanych treści. Robię pstryk-pstryk i nie dość, że widzę, czy ktoś czyta moje wypociny, niezrozumiałe żarty, jaja i przytyki, to po chwili mogę się już wdać w pyskówkę z czytelnikiem nie czekając na nowe wydanie gazety. A najważniejsze, że mogą to robić wszyscy inni, choć jak widać, niekoniecznie muszą to być pyskówki, wypociny i przytyki.

(Temat nazwano "Fascynacja i uprzedzenia" a równie dobrze mógłby brzmieć: "Krzyżackie jaja")


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2007, o 20:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Pół roku temu naprowadził mnie na e-kwidzyn Drosik

i nawet nie wiesz jak się cieszę, że skorzystałeś z tego zaproszenia :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.