Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 08:39 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik napisał(a):
Wiem, że nie sposób dojść do porozumienia na tle religijnym z kimś reprezentującym inną religię.


Tu nie chodzi o tło religijne tylko prawo do zabijania ludzi. Moja religia, to moja religia. Czasem udaje mi się postępować według jej zasad. Pisząc o karze śmierci trzeba zawsze brać pod uwagę ogół ludzkości. Co by było gdyby zrobić demokratyczne wybory na całym świecie w tej sprawie? Być może mielibyśmy wtedy prawo do karania śmiercią oparte na Koranie. Z punktu widzenia muzułmanów otwarte głoszenie Twojej religii byłoby przestępstwem karanym śmiercią. Czy chciałbyś być ukarany według zasad danych muzułmanom przez Boga?

kwidzownik napisał(a):
Przedstawiając mi do wyboru kilka religii wyznań różnych kultur chciałeś zapewne podkreślić swój uniwersalizm w tym zakresie.


Bzdury piszesz. Pokazałem tych kilka religii, bo nie jestem zaślepiony jak Ty. Nigdy nie odważyłbym się powiedzieć, że karanie śmiercią przestępców jest dopuszczalne, bo tak mówi moja religia.

kwidzownik napisał(a):
Uzewnętrzniłeś tym sposobem postawę typowo ateistyczną.


I co jeszcze? To, że dostrzegam inne religie powoduje, że jestem ateistą? Przeczytaj najpierw co to jest ateizm. Żałosne te Twoje wywody.

kwidzownik napisał(a):
Przeżyjesz tyle, co ja, to może odczujesz potrzebę poznania tego właściwego.


To teraz się uśmiałem. Próbujesz mnie obrazić? Co ma wiek do tego? Poznaję cały czas i na szczęście nie Ty będziesz moim przewodnikiem duchowym.

Piotr_J napisał(a):
Tylko powiedz mi, po co? Co to zmieni, skoro taki bandzior odsiadują dożywocie i tak już nikomu krzywdy nie zrobi. Czy tylko po to by dać uciechę gawiedzi czekającej na sensacyjki w gazetach?


Wciąż oczekuję odpowiedzi na te pytania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 08:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
tomik_uno napisał(a):
Ja tego tak nie odebrałem. Według Ciebie mamy patrzeć tylko na nasze zasady i nimi sie kierować w tym temacie?? Chcesz się ograniczać w tak istotnej kwestii??
Czy kiedy rozmawiasz z obcojęzyczną osobą to nie próbujesz nawiązać kontaktu? Nie starasz sie znaleźć porozumienia?
Czemu przy temacie życia i śmierci obstajesz tylko przy swoich zasadach zatem? W tej mierze jeszcze istotniejszą sprawą jest tolerancja. To może niech tylko świadkowie będą karani poprzez pozbawianie życia. Skoro takie są ich zasady. Nasze katolickie są inne, żydowskie są inne a plemienne inne. A może powinniśmy właśnie plemienne potraktować jako te najtrafniejsze. A co? Niech ścinają głowę za kradzież tapira albo bukłaka wody.

Tobie też wyszedł bardzo ciekawy paradoks. Proponujesz, nie wiem za co, zabijać tych, którzy deklarują gwarancję ze swojej strony, że nie będą zabijać. Widocznie nie umiesz rozgraniczyć zwolenników kary śmierci egzekwowanej przez uprawnione do tego organa, ale przeciwników samowoli w tym względzie, od rzezimieszków gwarantujących sobie bezkarność w mordowaniu. No to masz problem.
Warto mieć zasady i nimi się kierować. To ułatwia życie tak sobie, jak i otoczeniu. Im bardziej są zgodne z duchem Stwórcy wszechświata, tym jakość życia lepsza. Mówiąc o braku porozumienia nie deklaruję go, ale jedynie stwierdzam fakt oparty na doświadczeniu. To, że tu usiłuję jakoś dyskutować na religijne tematy, dowodzi przecież chęci porozumienia. Odczuwam jednak, że wietrzycie w tym podstęp i ostrożnie, z poczuciem skrywanej satysfakcji, próbujecie mi na każdym kroku dowalić. Nie jest mile widziane w naszym, chrześcijańskim środowisku, by tracić czas na jałowe dyskusje, nie przynoszące organizacji zasobów osobowych, ale ja narażam się moim opiekunom duchowym i rozprawiam z wami na rozmaite, nawet "podejrzane" tematy. Takie mam usposobienie. Widzę w tym powołanie, ale nie aż takie, żeby sprawiać wrażenie nawiedzonego. Mam mocne postanowienie podchodzić do wszystkiego racjonalnie, oczywiście na miarę moich możliwości. Z tego też punktu widzenia będę obstawał przy wartościach chrześcijańskich, ale nie w wydaniu tradycji chrześcijaństwa, bo się nie sprawdziły. Wolę raczej powrót do źródeł. Co ciekawe, w źródle, jakim jest zbiór Hebrajskich i Chrześcijańskich Świętych Pism Natchnionych, jest dużo więcej informacji, jak żyć, niż we współczesnej wersji kościołów chrześcijaństwa. To przecież z powodu tych braków ateizm jest w coraz większym rozkwicie. Znalazł przecież w tych brakach pretekst do rozpasania w poczuciu bezkarności. Ale historia i ludzka natura ciągle mówią, że nie tędy droga do pełni satysfakcji z życia.
tomik_uno napisał(a):
Nasza cywilizacja. Nasza czyli ogólna, nas wszystkich, bez względu na cokolwiek. Dotarła do takiego punktu, że nie ma potrzeby nikogo za nic zabijać. Potrafimy stworzyć bardziej humanitarny wymiar kary. A na domiar jesteśmy w stanie wykorzystać ową karę na własny użytek, bądź na poczet rekompensaty.

Przepraszam, ale ludzka cywilizacja dotarła do takiego punktu, że zaczyna zabijać w białych rękawiczkach. Jeszcze tylko dopracować sztuczną inteligencję i kłopot z głowy. Można spać "spokojnie", a problemy będą się rozwiązywać same, jakoś mimochodem, w eliminowaniu, z życiem włącznie, zagrożeń dla własnego status quo. O to już, pod płaszczem dbałości o bezpieczeństwo narodu, pieczołowicie dbają środowiska militarne. Póki co jednak narzędzia zabijania są w rękach ludzi, którzy muszą odpowiadać za morderstwa, więc byłoby najlepiej, by nie obciążać sumienia prawdziwych winowajców śmiercią ich ludzkich narzędzi, wykonujących bez angażowania sumienia ich rozkazy. Tak już dziś jest zorganizowany przestępczy, choć często legalny świat.
tomik_uno napisał(a):
A co będzie dalej (po naturalnej śmierci) to już sobie (potencjalnie) wyznawcy różnych wierzeń niech regulują. Sad ostateczny, katharsis, Hades czy cokolwiek innego. Każdy otrzyma to na co zapracował. I zostawmy to zaświatom, i nie róbmy z siebie ważniejszych niż jesteśmy.

Masz rację. Co to ateistów obchodzi, co wierzący sobie roją o tym, co ich czeka po śmierci. Najważniejsze, że do piachu i tyle. A problemy rozwiązują się same. ;)

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 09:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Tylko powiedz mi, po co? Co to zmieni, skoro taki bandzior odsiadują dożywocie i tak już nikomu krzywdy nie zrobi. Czy tylko po to by dać uciechę gawiedzi czekającej na sensacyjki w gazetach?

Coś takiego uczynił Bóg, kiedy za przestępstwo nieposłuszeństwa Adama i Ewy nie ukarał ich natychmiastową śmiercią, ale skazał na ziemskie więzienie i dopiero potem śmierć. To się przełożyło na całą ludzkość, ale po to, by dać szansę tym, którzy nie idą za tradycją swych protoplastów i oddają posłuch Bogu. Co prawda też, często z rąk tych drugich, schodzą z tego świata, ale z całkowicie odmienną obietnicą od Boga. Kiedy wszystkim już tak odbiło,że nie wiedzieli, co robić ze swoją wolnością woli i odbierali ją na potęgę wraz z życiem komukolwiek, Bóg postanowił to ukrócić i odebrał im życie słynnym potopem. Widać, że więzienie nie gwarantuje braku możliwości czynienia przez bandziorów krzywdy innym. Co prawda strażnicy więzienni są negatywnie widziani przez szerokie społeczeństwo, ale utrata życia któregoś z nich z powodu osobistych potrzeb więzionych bandziorów, to też bezsensowna strata i rozpacz dla rodziny. Sytuacja współwięźniów też nie jest w tym układzie do pozazdroszczenia, zwłaszcza tych, którzy zostali osadzeni z wątpliwych względów, czasem zamiast prawdziwego zbrodniarza.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 09:32 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik napisał(a):
kary śmierci egzekwowanej przez uprawnione do tego organa


Uprawnione przez kogo? Przez inne organa?

kwidzownik napisał(a):
Nie jest mile widziane w naszym, chrześcijańskim środowisku, by tracić czas na jałowe dyskusje, nie przynoszące organizacji zasobów osobowych, ale ja narażam się moim opiekunom duchowym i rozprawiam z wami na rozmaite, nawet "podejrzane" tematy.


Może czas na Ciebie donieść? :twisted: Mam parę numerów telefonów do Twoich współbraci. Oczywiście żartuję, że doniosę. Ale numery mam :grinka:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 09:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Uprawnione przez kogo? Przez inne organa?

Widzę, że też masz z tym problemy. Czyżby to powodowały anarchisyczne skłonności? :-)

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 09:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik napisał(a):
Nie jest mile widziane w naszym, chrześcijańskim środowisku, by tracić czas na jałowe dyskusje, nie przynoszące organizacji zasobów osobowych,


Może pora zmienić organizację?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 09:47 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik napisał(a):
Widać, że więzienie nie gwarantuje braku możliwości czynienia przez bandziorów krzywdy innym. Co prawda strażnicy więzienni są negatywnie widziani przez szerokie społeczeństwo, ale utrata życia któregoś z nich z powodu osobistych potrzeb więzionych bandziorów, to też bezsensowna strata i rozpacz dla rodziny. Sytuacja współwięźniów też nie jest w tym układzie do pozazdroszczenia, zwłaszcza tych, którzy zostali osadzeni z wątpliwych względów, czasem zamiast prawdziwego zbrodniarza.


Widać, że nie znasz realiów więziennych. Ciężka recydywa z wyrokami dożywocia jest izolowana od reszty skazanych za lżejsze przestępstwa. Ich "obsługa" również jest odmienna od standardowej, aby zminimalizować ryzyko. Poza tym po kilkunastu latach w celi zazwyczaj łagodnieją. Przeczytaj jeszcze raz post Darka.
Ciekawi mnie dlaczego piszesz, że "strażnicy więzienni są negatywnie widziani przez szerokie społeczeństwo"? Halo, tu Ziemia. To nie czasy biblijne kiedy np. celnik był synonimem szubrawca.

kwidzownik napisał(a):
Widzę, że też masz z tym problemy. Czyżby to powodowały anarchisyczne skłonności? :-)


Nie mam problemów, jestem raczej legalistą. A pod względem kary śmierci mamy w Polsce prawo zgodne z moimi poglądami. Co to znaczy "też masz"? Ktoś jeszcze ma?

Twoje wybiórcze odpowiadanie na pytania przypomina mi naszych polityków. Oni też odpowiadają tylko na im wygodne pytania, używając do tego nowomowy podobnej do Twojej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 12:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 czerwca 2006, o 18:24
Posty: 117
Lokalizacja: Iława
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):

Widać, że nie znasz realiów więziennych. Ciężka recydywa z wyrokami dożywocia jest izolowana od reszty skazanych za lżejsze przestępstwa. Ich "obsługa" również jest odmienna od standardowej, aby zminimalizować ryzyko. ,

BAJKA :!:
Piotr_J napisał(a):
"strażnicy więzienni są negatywnie widziani przez szerokie społeczeństwo"?

PRAWDA :!:
Aaa i jestem za kara śmierci ,a jeszcze lepiej za oddaniem kochasia w ręce pokrzywdzonych i zlinczowaniu go przez nich :573:
TO TYLE PO 10 LATACH W SW
Cześć


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Życie jest jak świeca. Tak łatwo je zdmuchnąć.
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 12:32 
Z ciekawości przymuszając sie trochę do lektury, biernie śledzę co tu się dzieje. Podziwiam cierpliwość wszystkich dyskutantów z tylko jednym. Jego nieprzemakalność na wszystkie argumenty dostrzegł jedynie KrzaQ. Własną, jakże szczerą jego wypowiedzią KrzaQ punktuje rzeczywiste intencje publicznych występów "dyskutanta". Jak widać nie chodzi tu o racje, o argumenty, czy logikę (a więc o wszystkie elementy dyskusji). W końcu wyszło szydło z worka, że chodzi tu po prostu o natrętny werbunek "zasobów osobowych" dla organizacji.
KrzaQ napisał(a):
kwidzownik napisał(a):
Nie jest mile widziane w naszym, chrześcijańskim środowisku, by tracić czas na jałowe dyskusje, nie przynoszące organizacji zasobów osobowych,


I jeszcze jedno:

kwidzownik napisał(a):
..
narażam się moim opiekunom duchowym i rozprawiam z wami na rozmaite, nawet "podejrzane" tematy. Takie mam usposobienie ..


Takie usposobienie, jak i powyższa spowiedź dowodzą zarazem pozytywnego wpływu uczestnictwa w Forum, a także są nadzieją na dalszy własny i osobisty tok przyszłych wypowiedzi Forumowicza, już bez nadzoru jakichś opiekunów i bez lęków wobec nich, jak i wobec "podejrzanych " tematów. Ale nic nie ma za darmo. Gdyby to miało nastąpić, to dalszej karierze w organizacji trzeba będzie powiedzieć "żegnaj Fruziu".


Ostatnio edytowano 26 lipca 2007, o 12:35 przez Konto usunięte (B...y), łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 12:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
VOO1 napisał(a):
TO TYLE PO 10 LATACH W SW


To miło, że jest ktoś "zza kulis" ;)

Jednakże to:
VOO1 napisał(a):
Aaa i jestem za kara śmierci ,a jeszcze lepiej za oddaniem kochasia w ręce pokrzywdzonych i zlinczowaniu go przez nich


zakrawa już na jakieś skrzywienie zawodowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 12:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 czerwca 2006, o 18:24
Posty: 117
Lokalizacja: Iława
Płeć: Mężczyzna
Od skrzywień są lekarze i psycholodzy --->nie kolega :-P to moje prywatne zdanie i tyle mam do powiedzenia po tym co widziałem w Polsce wieziennej --->aaa i prosze mi tu nie wyjeżdzać przypadkiem z resocjalizacją hahaahha .
Co do kulisów dobrze, że za jednej strony, nie drugiej :arrow:
pozdr VOO1


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Życie jest jak świeca. Tak łatwo je zdmuchnąć.
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 12:58 
VOO1 napisał(a):
Aaa i jestem za kara śmierci ,a jeszcze lepiej za oddaniem kochasia w ręce pokrzywdzonych i zlinczowaniu go przez nich
TO TYLE PO 10 LATACH W SW

Deklaracja "VOO1" nie jest tylko jego fantazją albo marzeniem. Mianowanie przez SW innych współwięźniów na sędziów i wykonawców wyroku np. na sprawcach gwałtów - jest niepisanym kodeksem.
20 lat temu w elbląskim więzieniu dostrzegłem przygotowania do "egzekucji" gwałciciela i mordercy 4-letniego dziecka. Poinformowany o tym strażnik poradził mi, żebym jako przelotny polityczny nie wtrącał się do tutejszego życia. Po jakimś czasie dowiedziałem się, że ten morderca "powiesił się". Wielu mu podobnych kończy tak samo.
A może to skuteczny sposób na poszukiwane upraszczanie procedur i na oszczędności w sądownictwie?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 13:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 czerwca 2006, o 18:24
Posty: 117
Lokalizacja: Iława
Płeć: Mężczyzna
Nadrzędnym celem SW jest izolacja oraz zapewnienie bezpieczeństwa .Izolacja: osadzonych od społeczeństwa oraz innych osadzonych ,którzy mogli by stanowić zagrożenie i dla innych i dla bezpieczeństwa jednostki penit. Bezpieczeństwo : i społeczeństwa oraz samych osadzonych przed innymi osadzonymi ,którzy mogą odpowiadać za przestępstwa uznawane za kodeks karny oraz niepisany kodeks więzienny za najgorsze .Ciekawe jest to że zabójstwo w kk jest najbardziej restrykcyjnie traktowane ,natomiast w "pudle" osadzeni za najgorsze z przestępstw uznają : gwałty na dzieciach ,oszukiwanie innych osadzonych ,składanie zeznań ,które uderzają w innych osadzonych ,funkcje pełnione na "wolności" np policjant .Morderca może funkcjonować normalnie w takim środowisku .
pozdr VOO1


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 17:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
W końcu wyszło szydło z worka, że chodzi tu po prostu o natrętny werbunek "zasobów osobowych" dla organizacji.

Nie chodzi o werbunek, a o przekazanie informacji, by można ją było wziąć pod uwagę w kolejnych dyskusjach. Budslavsky, niby śledzisz, ale to co na tej podstawie wypisujesz nijak się ma do treści, które oceniasz. Pisałem przecież, że ten sposób działalności nie ma bezpośredniego wpływu na wzrost zasobów osobowych. Pewnie to przeoczyłeś, bo oczki już nie te, co kiedyś. Krzaq też wietrzy w mojej postawie szansę na zmianę mojej przynależności, pewnie najlepiej tam, gdzie i on. Gdzie, jeszcze nie wiem. Z całokształtu wypowiedzi wynika, że najgorsze to być Świadkiem Jehowy. Można być gdziekolwiek, byle nie tam. Kiedyś ciotka mojej żony, jak ta była jeszcze bardzo młoda, powiedziała jej, że lepiej by było, gdyby ją widziała pod latarnią, niż żeby była jehówką. Ot i cała kwintesencja traktowania człowieka i jego, może i subiektywnego, ale przede wszystkim dobra. Dla takich ludzi jesteś przedmiotem, a nie podmiotem. Ale to są zawsze echa nauk swoich pasterzy, bo kogo innego. Ich przemożny wpływ jest taki, że nikt nie zastanawia się nad słusznością, byle nie mącić wody. A kto zaczyna mącić, to najlepiej odesłać go pod latarnię. :-P

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
W gronie takich ludzi niegrzecznie jest sugerować, że zna się te właściwe zasady a inni muszą je (właściwe reguły dyktowane przez właściwego Boga) dopiero poznać.

A kim trzeba być, żeby można było takie uwagi czynić, jeżeli z ich wypowiedzi wynika, że właśnie tak trzeba zareagować. Wiek i wiedza nie wystarczą?

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.