Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 21:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Twoje wybiórcze odpowiadanie na pytania

Proponuję, abyś pogrubiał czcionkę tych pytań, na które wymagasz odpowiedzi. Nie odpowiadam na wszystkie problemy, bo musiałbym siedzieć większość doby przy klawiaturze, a przecież pracuję zawodowo i mam rodzinę, dla której muszę mieć czas. Na pogrubione pytania na pewno odpowiem.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, o 07:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Tu nie chodzi o tło religijne tylko prawo do zabijania ludzi. Moja religia, to moja religia. Czasem udaje mi się postępować według jej zasad. Pisząc o karze śmierci trzeba zawsze brać pod uwagę ogół ludzkości. Co by było gdyby zrobić demokratyczne wybory na całym świecie w tej sprawie? Być może mielibyśmy wtedy prawo do karania śmiercią oparte na Koranie. Z punktu widzenia muzułmanów otwarte głoszenie Twojej religii byłoby przestępstwem karanym śmiercią. Czy chciałbyś być ukarany według zasad danych muzułmanom przez Boga? .


Jeszcze raz na to odpowiem tezą na którą ty powyżej odparłeś. Nie można dojść do porozumienia z kimś prezentującym inną religię, kiedy jest zapatrzony w jej walory, a nie widzi strony negatywnej. Ty też próbujesz robić to z własnego punktu widzenia, preferując całemu światu zaniechanie zabijania. Nawet jednak gdybyś wszystkich do tego namówił i zgodziliby się na prawny zapis eliminujący karę śmierci, będą ludzie, którzy z różnych powodów będą mordować swych bliźnich i to zapewne bardziej zuchwale. Trzeba na to patrzeć też z jeszcze jednego punktu widzenia. Aby złe osiągnęło swój niecny cel, potrafi latami sugerować nieświadomym tego ludziom, że radykalizm wobec jego przejawów nie ma sensu, bo to, bo tamto. Kiedy pod taką swoistą propagandą zrezygnują z radykalnego, alei sprawiedliwego tępienia zła, wprowadzając bardziej liberalne zasady, często efektów nie da się już potem cofnąć, bo zło wciąga i gdy już teren opanuje, nie sposób go wyplenić, tak z siebie, jak tym bardziej z innych. Tak jest obecnie z aborcją w wielu krajach. Nie mam zamiaru układać się z kimkolwiek, by rezygnować z zasad, jakie preferuje pierwotny chrystianizm. Nie leży w mojej gestii ich zmiana, ponieważ nie negocjowałem ich z Jezusem Chrystusem, ale po prostu na nie przystałem, doceniwszy ich walory. Pewnie, że byłem zmuszony wiele zmienić, by poznać ich wartość. Ale naprawdę warto. Nie mam żadnej możliwości nikomu narzucić tych zasad, dopóki sam się nie przekona do nich. Nikt z nas tego nie ma, chyba, że pomoże nam w tym ktoś z Bożych wysłanników (angelos). Obawy, że moglibyśmy kiedyś zapanować w obecnym systemie i narzucić je wszystkim, egzekwując terrorem, to kompletne nieporozumienie. Nawet zapowiadane przez nas przyszłe czasy królestwa Bożego, mimo nieuzasadnionych oczekiwań niektórych naszych radykałów, że się odkują za całe zło, jakiego doświadczyli, będą miały inne zasady, niż terror i zemsta. Co prawda śmierć będzie dotykać wielu, ale tylko z tego powodu, że taki kres sobie wybrali swym postępowaniem. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Ale to dopiero w zapowiadanej przez Boga przyszłości.


Cytuj:
Bzdury piszesz. Pokazałem tych kilka religii, bo nie jestem zaślepiony jak Ty. Nigdy nie odważyłbym się powiedzieć, że karanie śmiercią przestępców jest dopuszczalne, bo tak mówi moja religia.



Jeszcze raz powtórzę, bo trochę rozmydlasz problem. Nie chodzi o karanie śmiercią ogółu przestępców, ale morderców nie przejawiających chęci zaniechania swych zbrodni. Tu warto mieć odwagę, bo takie jest polecenie Boże, dane protoplaście całego rodzaju ludzkiego, Noemu. Przez niego obowiązek przestrzegania tego nakazu spoczywa na każdym człowieku, a realizacji na każdej władzy, jeżeli uznaje, że od Boga pochodzi.

Cytuj:
I co jeszcze? To, że dostrzegam inne religie powoduje, że jestem ateistą? Przeczytaj najpierw co to jest ateizm. Żałosne te Twoje wywody.



Dostrzeganie innych religii, to jedno, a preferowanie ich zasad, często sprzecznych, to drugie. Sam zauważasz tkwiący w tym paradoks, a chcesz porywać się z motyką na słońce i próbujesz być zbawcą świata od kary śmierci za sianie śmierci. I to jest żałosne.

Cytuj:
To teraz się uśmiałem. Próbujesz mnie obrazić? Co ma wiek do tego? Poznaję cały czas i na szczęście nie Ty będziesz moim przewodnikiem duchowym.


Jeżeli czujesz się obrażony, to przepraszam, że spowodowałem takie wrażenie, ale nie tędy droga. Wiem, że młodość ma swoje prawa i ma siłę do łamania stereotypów. Wychodząc jednak z założenia, że to jest dobre, co nam się podoba, można narobić kłopotów. Warto jednak nad entuzjazm preferować doświadczenie, a już na pewno mądrzejszych od siebie. Jak ich rozpoznać, to rzeczywiście problem. Widać, że ludzie dobierają ich sobie dowolnie, bo gwarantują im szczęście, jak piszesz. Nie piszesz jednak, w jakim sensie je rozumiesz. Szczęście z jakiego powodu. A może chodzi ci o błogostan nirwany, czego erzacem może być życie w nieświadomości tworzonej wybiórczym do maksimum filtrowaniem docierających informacji. Nie obraź się, bo piszę to na wyrost, zdając sobie sprawę, że masz otwarty umysł, bo tak przynajmniej deklarujesz. Mam jednak na uwadze tych młodych, którzy ulegają obecnej propagandzie kościelnej, tuszującej całe zło, jakie popełniono w imieniu Chrystusa.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, o 07:59 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Stwierdzam, że szkoda czasu na toczenie tej, jak piszesz, jałowej dyskusji. Wyraziłem swoją opinię. Dalsze zużywanie klawiatury nie ma najmniejszego sensu. Zadam tylko dwa ostatnie pytania, które mnie nurtują od dłuższego czasu.

1. Czy godziny spędzone przez Ciebie przy pisaniu tekstów np. wątku "Religie Kwidzyna" czy powyższym wątku wpisujesz sobie do miesięcznego sprawozdania z godzin głoszenia?
2. Czy Twoja obecność tutaj jest zamiast czy oprócz głoszenia po domach?


Pogrubione zgodnie życzeniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, o 08:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
1. Czy godziny spędzone przez Ciebie przy pisaniu tekstów np. wątku "Religie Kwidzyna" czy powyższym wątku wpisujesz sobie do miesięcznego sprawozdania z godzin głoszenia?

Kiedyś, jeszcze dyskutując na Onecie, próbowałem, ale dano mi do zrozumienia, że stanowię nieuczciwą konkurencję dla innych głosicieli głoszących po domach.
Cytuj:
2. Czy Twoja obecność tutaj jest zamiast czy oprócz głoszenia po domach?

To jest moje hobby, czyli nieodparta potrzeba, nawet wbrew utartym tendencjom. Jak już wcześniej mogłeś się przekonać, akceptuję każdy sposób głoszenia, byle mieszczący się w pewnych normach. :570:

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, o 08:25 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik napisał(a):
stanowię nieuczciwą konkurencję

Nie wiedziałem, że konkurujecie ze sobą. To coś w rodzaju zawodów? Są jakieś nagrody (oczywiście duchowe, o rzeczowych nawet nie pomyślałem ;) )

Zadałem te pytania, ponieważ wciąż zauważam, że idziesz na ilość, a nie na jakość. Czytanie tych wywodów stało się mocno męczące. Dziękuję za dyskusję i do następnego sporu :-)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, o 08:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
To coś w rodzaju zawodów? Są jakieś nagrody (oczywiście duchowe, o rzeczowych nawet nie pomyślałem )

Do służbowych przywilejów.
1 Koryntian 10:23 Ale wszystko czynię przez wzgląd na dobrą nowinę, żeby wraz z drugimi mieć w niej udział.
24 Czy nie wiecie, że biegacze w wyścigu wszyscy biegną, ale tylko jeden otrzymuje nagrodę? Tak biegnijcie, abyście ją uzyskali.
25 Ponadto każdy, kto uczestniczy w zmaganiach, we wszystkim przejawia panowanie nad sobą. Tamci, rzecz jasna, czynią to, żeby otrzymać koronę zniszczalną, ale my - niezniszczalną.
26 Ja zatem nie biegnę w sposób niepewny; nie zadaję ciosów tak, jak gdybym uderzał powietrze;
27 ale biję pięściami moje ciało i wiodę je jak niewolnika, abym - choć głosiłem drugim - sam w jakiś sposób nie stał się niegodny uznania.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, o 10:19 
kwidzownik napisał(a):
Ty też próbujesz robić to z własnego punktu widzenia, preferując całemu światu zaniechanie zabijania. Nawet jednak gdybyś wszystkich do tego namówił i zgodziliby się na prawny zapis eliminujący karę śmierci, będą ludzie, którzy z różnych powodów będą mordować swych bliźnich i to zapewne bardziej zuchwale.

kwidzownik, -nie wiem czy Ci wiadomo, ale nie WYSOKOSC I UCIAZLIWOSC kary najbardziej odstrasza lamiacych prawo, ale jej NIEUCHRONNOSC :!:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, o 10:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
kwidzownik, -nie wiem czy Ci wiadomo, ale nie WYSOKOSC I UCIAZLIWOSC kary najbardziej odstrasza lamiacych prawo, ale jej NIEUCHRONNOSC

Przestań. Myślisz, że lepiej byłoby ustawić policjanta drogówki na każdym odcinku drogi, by groził palcem, czy kasował po dwadzieścia zł, za przekroczenie szybkości, niż obecna taksa. Już dawno cmentarze zapełniłyby się ryzykantami.
Wracając do morderców, to dłudotrwałe więzienie jest uciążliwe, zwłaszcza pod zwiększonym rygorem. Ale kalkulacja, nawet dla prymitywa, jest prosta. Zabić, a potem liczyć na okazję. Od warunkowego zwolnienia, do ucieczki z mamra. "Jakoś to będzie, a o forsę z rabunku zadbają zaufani ludzie i nie zmarnują jej. Jak wyjdę, będę bogaty." To tylko jeden z przykladów kalkulowania opłacalności morderstwa.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, o 13:36 
kwidzownik napisał(a):
Przestań. Myślisz, że lepiej byłoby ustawić policjanta drogówki na każdym odcinku drogi, by groził palcem, czy kasował po dwadzieścia zł, za przekroczenie szybkości, niż obecna taksa.

kwidzownik, -ja napisalam chyba wyraznie LAMIACYCH PRAWO a nie lamiacych PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO
kwidzownik napisał(a):
Wracając do morderców, to dłudotrwałe więzienie jest uciążliwe, zwłaszcza pod zwiększonym rygorem. Ale kalkulacja, nawet dla prymitywa, jest prosta. Zabić, a potem liczyć na okazję. Od warunkowego zwolnienia, do ucieczki z mamra. "Jakoś to będzie, a o forsę z rabunku zadbają zaufani ludzie i nie zmarnują jej. Jak wyjdę, będę bogaty." To tylko jeden z przykladów kalkulowania opłacalności morderstwa.

ciekawi mnie skad czerpiesz takie informacje?
bo na pewno nie sa one poparte zadna naukowa teza ( i nie mysle o nauce Boga :wink: ), z tego co piszesz na pewno nie sa tez poparte jakims doswiadczeniem w kontaktach z takimi ludzmi :idea:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, o 14:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
na pewno nie sa one poparte zadna naukowa teza

Sprawdzałeś? Pytanie na miarę twierdzenia.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.