Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, o 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kama napisał(a):
no niech to tylko Kwidzownik przeczyta


A niech czyta :!: :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, o 14:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
Ciekwe, czy kwidzownik to Sługa pomocniczy, czy może już Starszy Zboru :?: ..dowiemy się :?: :???:

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, o 14:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Panowie dajcie spokój, jak ktoś się czepia czyjejś wiary to nóż w kieszeni mi się otwiera.
Pisiory ante portas a Wy czepiacie się Kwidzownika.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, o 14:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
Porcelli ma słuszność - Nasza dziecinna ciekawość....wzięła górę nad rozsądkiem i "poprawnym zachowaniem" - wybacz :oops: kwidzownik ..

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, o 15:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
"wybaczcie a będzie wam wybaczone" :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, o 15:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
A niech czyta

Przeczytałem i obśmiałem się, jak norka. Dobre. 6-ciu papieży. Do jednego Melexa by nie weszli pod plexę. Widziałem kilku z nich na stadionie w Warszawie podczas międzynarodowego kongresu. Mieli przemówienia z tłumaczem.
Czy sekta? Z całą pewnością nie. Ani nie odpadliśmy od jakiejś głównej religii, ani nie mamy jednoosobowego przywódcy, ani nie hermetyzujemy się w zasobie wyznawców. Nie wiem czemu sekta? Po złości, czy jaki grzyb? :-P

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, o 20:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik napisał(a):
Nie wiem czemu sekta? Po złości, czy jaki grzyb?


Wg Twojego rozumowania jakiś grzyb :!:
Mam taka "manierę", bo tak zostałem wychowany. Precyzując swoją wypowiedź: jako dziecko mogłem paść ofiarą pewnego dogmatu (wcale nie twierdzę, że słusznego), jednakże dzisiaj nie czuję się jak ofiara.
Już kolejny raz podkreślam swoje zdanie na temat wiary: jest ona tak osobista, że nie warto się z nią obnosić jak akwizytor.
Jeśli wokół słyszę głosy, że mam Cię tolerować a przede wszystkim uszanować to i Ty uszanuj mnie.
kwidzownik,
masz tyle talentów i zalet, dlaczego nie pożytkujesz tego w innych wątkach aniżeli religia. Twoje postępowanie utwierdza mnie, że agitujesz i używasz forum jako narzędzia.
Jeszcze raz podkreślam, nie chcę aby to forum (forum e-kwidzyn) utożsamiane było z jakąkolwiek (moją czy Twoją i Bóg raczy wiedzieć kogo) religią.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, o 21:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
Jeszcze raz podkreślam, nie chcę aby to forum (forum e-kwidzyn) utożsamiane było z jakąkolwiek (moją czy Twoją i Bóg raczy wiedzieć kogo) religią.

Jeszcze raz powiało dyktatem ateistycznym pod przykrywką religijności domowej. Chłopie, zrozum, wszystko, co nie szkodzi pomaga. Wyłączność na ateizm, to też zakichane średniowiecze we współczesnym wydaniu. Niedługo w dokończeniu tematu Anioły powiem skąd te współczesne tendencje ignorancji religii.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2008, o 18:31 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2006, o 12:08
Posty: 15
Płeć: Mężczyzna
ciekawa ta dyskusja. Co niektorzy nie chca zeby forum e-kwidzyn bylo utozsamiane z jakakolwiek religia, a sami ten temat roztrzasaja. Ciekawe.

Przeczytalem ta dyskusje od poczatku i pozwólcie ze się do niej ustosunkuję. Dla mnie nie jest wazne czy kwidzownik jest sluga pomocniczym, czy starszym zboru- jest moim bratem i wiem ze nigdzie indziej na swiecie- jak gdzies pojedziecie, bo bedziecie do tego zmuszeni- nie znajdziecie takiej pomocy jaką okazują sobie Świadkowie Jehowy. Obecnie jestem w Londynie i na poczatku nie było łatwo, ale tu wlaśnie znalazłem nowych przyjaciół w postaci Swiadków, którzy pomogli mi zaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Wiem, że gdziekolwiek nie pojade, tam też będą moi bracia. Wiem też ze jesli ktoś z moich braci bedzie potrzebował pomocy to powinienem na miarę swoich możliwości jej udzielić.
Ciekawe czy wy też możecie tak powiedzieć o swoich nieznanych wam dotąd sąsiadach- czy możecie liczyć na pomoc innego człowieka w sytuacji dla WAS ekstremalnej?

A przecież dla większości religii Biblia jest wyznacznikiem, drogą, którą się powinno kroczyć.

Do Kwidzyniaka- pozdrawiam serdecznie
Londyn posiada 4 polskojezyczne zbory, ja jestem w zachodnim i jest tu ponad 160 kart. Pole duże, ochotników mało :) Ale duzo ziaren kiełkuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2008, o 18:59 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
@Skallarus, - pomijając rzeczową odpowiedź na Twój post - jaki jest najbardziej znany stereotyp ŚJ? - "Nawracają na siłę nachodząc w domach i przekonują do sowich racji na każdym kroku i przy każdej okazji... etc, etc..." Ja pamiętam Cię jeszcze jako młodzieńca ;) - jakieś 8-10 lat temu - byłeś albo jeszcze w liceum, albo dopiero co "po" - pracowałeś na grudziądzkiej u góry ;) - nigdy w życiu bym nie pomyślał, że jesteś tym "nawiedzającym" - jakie wnioski? Całe te zarzuty o nachalnym nawracaniu i namiętnym pukaniu do drzwi to albo bzdura, albo "czarny PR", albo efekty pracy kilku nadgorliwców psujących opinię reszcie grupy.
Tak czy inaczej, pozdr.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2008, o 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Skallarus
Dziękuję za pozdrowienia.
Życzę powodzenia i dużo błogosławieństw od Jehowy.
Pozdrów braci w Londynie
Andrzej Melkowski z e-Kwidzyn

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2008, o 19:29 
czyżby "Religia wg.." osiągnęła fizyczny limit wielkość PhpBB ? Ja też was wszystkich pozdrawiam... pozdrawiam Mame, pozdrawiam tate... ciocie w San Pedro.... czekajcie gdzie to ja miałem listę...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2008, o 19:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rzymian 16:21 Pozdrawia was Tymoteusz, mój współpracownik, a także Lucjusz i Jazon, i Sozypater, moi krewni.
22 Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz, który napisałem ten list.
23 Pozdrawia was Gajus, gospodarz mój i całego zboru. Pozdrawia was Erast, szafarz miejski, jak również Kwartus, jego brat.

1Korynt.16:19 Przesyłają wam pozdrowienia zbory w Azji. Serdecznie was w Panu pozdrawiają Akwilas i Pryska wraz ze zborem, który jest w ich domu.
20 Pozdrawiają was wszyscy bracia. Pozdrówcie jedni drugich świętym pocałunkiem.
21 Oto pozdrowienie moje, Pawłowe, moją własną ręką.

Kolosan 4: 10 Przesyła wam pozdrowienia Arystarch, mój współjeniec, a także Marek, kuzyn Barnabasa (co do którego otrzymaliście nakazy, żeby go serdecznie przyjąć, gdyby do was przyszedł),
11 i Jezus zwany Justusem - ci należą do obrzezanych. Tylko oni są moimi współpracownikami dla królestwa Bożego i właśnie oni stali się dla mnie krzepiącą pomocą.
12 Przesyła wam pozdrowienia Epafras, który jest spośród was, niewolnik Chrystusa Jezusa, zawsze wytężający siły dla was w swoich modlitwach, abyście w końcu stanęli zupełni i niewzruszenie przekonani co do wszelkiej woli Bożej.
13 Doprawdy, składam mu świadectwo, że zdobywa się na wielki wysiłek dla dobra waszego i tych w Laodycei oraz tych w Hierapolis.
14 Przesyła wam pozdrowienia Łukasz, umiłowany lekarz, a także Demas.
15 Przekażcie moje pozdrowienia braciom w Laodycei, jak również Nimfie i zborowi w jej domu.

Canario, pozdrawianie, to taka nasza chrześcijańska tradycja wynikająca ze zwykłej, ludzkiej życzliwości.
Ciebie też pozdrawiam.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2008, o 20:03 
A właśnie masz rację... tradycja ... no tak zapomniałem. Przepraszam najpokorniej, że znowu obraziłem swoje plemię sarkazmem na temat naszych wspólnych tradycji... Jakby nie patrzyć to jednak bardzo wartościowych (Przynajmniej w większości). Jeszcze raz dzięki za cyfrową wersję Biblii chociaż jakoś łatwiej mi się szuka cytatów w tym miejscu: http://www.racjonalista.pl/index.php/s,13

Pozdrawiam cię Kwidzowniku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2008, o 07:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 grudnia 2007, o 14:22
Posty: 310
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
canario napisał(a):
http://www.racjonalista.pl/index.php/s,13


dobra stronka...dzięki canario za linka :)

_________________
Jeśli ktoś zarzuci Ci kiedyś, że twoja praca jest nieprofesjonalna...powiedz że arkę noego zbudowali amatorzy a titanica profesjonaliści...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.