Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Piękno tracone czyli pomysły
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 13:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2007, o 16:38
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Już miesiąc czekam na reanimację mojego aparatu i jedyne czym obecnie mogę się z wami podzielić to refleksje na temat nowych obiektów do sfotografowania w naszym mieście. W oczekiwaniu na frytki w "budce z Kebabami" obok starej policji zwróciłem uwagę na schowaną w ciemnej elewacji swojego budynku małą drewnianą werandę vis a vis Kebabowej budki. Po dłuższym czasie stwierdziłem że posiada ona chyba oryginalne zdobienia w szkle w kolorze fioletowym i inne ciekawe detale. W Kwidzynie jest jeszcze kilka takich właśnie przydomowych werand, które się ostały, lub które warto przed "zamurowaniem" utrwalić na zdjęciu. Myślałem również o utworzeniu tematu fotograficznego "brzydki Kwidzyn"...?


Ostatnio edytowano 15 grudnia 2007, o 19:39 przez Christal, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 13:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Christal napisał(a):
Myślałem również o utworzeniu tematu fotograficznego "brzydki Kwidzyn"...?

Bez sensu, temat bedzie pusty :grinka: :grinka:
A tak na powaznie to jestem za.

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Propozycja
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 14:36 
Christal napisał(a):
zwróciłem uwagę na schowaną w ciemnej elewacji .. małą drewnianą werandę .. W Kwidzynie jest jeszcze kilka takich właśnie przydomowych werand, które się ostały, lub które warto przed "zamurowaniem" utrwalić na zdjęciu.

Zauważoną przez Ciebie starą werandę pamiętam jeszcze z czasu, gdy w sąsiadującym garażu "pomagałem" w mieszczącej się tam pracowni rzeźbiarskiej p.Henia S. (ojca znanego kwidzyńskiego redaktora).
Rzuconą tu przez Ciebie ideę uważam za bardzo istotną. Rozpaczałem już tutaj nad zagładą starego detalu architektonicznego w Kwidzynie. Fajnie, że jeszcze ktoś myśli o utrwaleniu zachowanych resztek, zanim zostaną one pokryte oblicówką winylową, czy innym świństwem równie estetycznym.
Przeglądam Lapidarium w PortEl'u, które zamieszcza takie fotki z Elbląga.
Jeśli nie "brzydki Kwidzyn", to może : "Ocalić od zapomnienia". Tak nazywała sie kiedyś akcja "Życia Warszawy" dokumentująca mniej znaczące i gorszej kategorii zabytki stolicy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2007, o 16:38
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jak tylko dostanę aparat to się zabieram do pracy :) http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?t=1855 w tym temacie poumieszczałem rodzinne zdjęcia, na których (1) planie widoczna jest drewniana weranda w budynku u zbiegu ulic Słowiańskiej i Kościelnej. Obecnie ten budynek jest taki "łysy" i jego obecne zdjęcie wrzuciłbym do kategorii "brzydki Kwidzyn". Wydaje mi się, iż z jednej strony warto pokazać schowane w cieniu miejsca oraz elementy drobnej architektury, które jeszcze mogą dostać swoją drugą szansę a z drugiej strony obiekty, które po prostu są "brzydkie" jak np. drewniany bar tuż obok budki z Kebabami przy starej Policji czy też "wzrastający las" na ulicy Batalionów Chłopskich pomiędzy sklepem zielarskim Herbapolu a Fryzjerem (naprawdę uroczy widok drzew pomieszanych z fundamentami) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 17:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Christal,
mówisz o tym budynku http://galeria.e-kwidzyn.pl/displayimage.php?pos=-3067 :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 17:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2007, o 16:38
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tak jak najbardziej, wydaje mi się ze jest w nim coś czego na co dzień nie widać. Przyjrzyjcie się trochę dłużej i czy w wyobraźni nie kreuje się wam ten budynek o wiele bardziej reprezentatywnie ? Schowany gdzieś w centrum za "niedopracowaną" zielenią z pomnikiem Fryderyka Chopina, ale żeby bez zdjęcia go zlokalizować trzeba wspomnieć o drewnianej budce z Kebabami :) Stąd moja inicjatywa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2007, o 21:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Großvater,
zaskoczyłeś mnie tą dokumentacją, brawo, świetna robota :!:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2007, o 21:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
:oops:
Dzięki Drosik.

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2007, o 21:42 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
Swietna inicjatywa z świetnym przykładem, jaki dał Großvater. Brawo!
Od dzisiaj będę się przyglądać miastu pod tym kątem. :)
Może coś ustrzelę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2007, o 21:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Großvater Jestem pod wrażeniem.
Wygląda na to, że realizujesz pomysł, który kiedyś zaświtał mi w głowie, fotografowania starych budynków ulica po ulicy. Jednak nigdy nie wprowadziłam go w życie. Twoje zdjęcia są godne pochwały. :smile:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2007, o 23:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2007, o 16:38
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Niech no tylko ja dostane aparat w swoje paliczki ;) Temat wydaje mi się na tyle bogaty, że z jednej strony można zabawić się w archiwizację tych elementów a z drugiej strony wydobyć z "brzydkiego Kwidzyna" to co jeszcze mogłoby być jego bezcenną ozdobą...
Mieszkałem kiedyś na ulicy Słowiańskiej i pamiętam jak zaniedbany był ten dom ze zdjęcia przy ulicy Kościelnej, ale teraz widać ktoś nadał mu blasku. Żałuję jednak, że przed bramą kościelną nie ostała się zdobiona pompa wodna. Tak się właśnie zabiera sprzed oczu po jednej rodzynce aż tort przestaje być apetyczny...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, o 23:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2007, o 16:38
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jadę jutro do Gdańska po aparat i zabieram się do pracy. Z mojej okolicy wypatrzyłem dziś werandę schowaną za budynkiem w którym mieści się "słodka dziurka" kierując się wzdłuż ulicy Hallera. Myślę że to wdzięczny temat do obserwacji bo sami możemy wyławiać rzeczy, które są gdzieś pochowane, skryte lub zaniedbane. To prawie jak zabawa z wykrywaczem metali ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, o 23:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Christal napisał(a):
mieści się "słodka dziurka" kierując się wzdłuż ulicy Hallera.


Mieszkał tam kiedyś nasz forumowicz, ale przeprowadził się do Sztumu za porywem serca i portfela :grinka:

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2007, o 17:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2007, o 16:38
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
o no super, właśnie tak się zastanawiam czy jak zaczniemy wrzucać coraz szerszą aczkolwiek jak najbardziej zasadną gamę obiektów wartych zachowania to czy ten temat nie "zakorkuje" się zdjęciami. A może na samym temacie forum umieszczajmy niższą rozdzielczość natomiast na galerii e-kwidzyn dałoby radę utworzyć kategorię gdzie znalazły by się zdjęcia zrobione już stricte obiektom pożądanym??? Co myślicie? Macie większe doświadczenie w internetowej ergonomii ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2007, o 17:50 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Wrzucajcie ile wlezie i nie przejmujcie się. Proszę jedynie aby pisać posty jakby "oddzielnie", czyli jeśli piszemy o werandach to wrzucamy do postu zdjęcia wyłącznie werand, jeśli o pompach to zdjęcia pomp. Potem będzie mi łatwiej to porozdzielać i utworzyć nowe działy. Zresztą i tak szykuję się do nowej "małej rewolucji" na forum :-)

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.