Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nasz kochany urząd skarbowy
PostNapisane: 18 lutego 2008, o 15:11 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 455
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jeśli ktoś chciał okazać swoją dobroć i zlitował się przekazując 1% podatku na instytucje potrzebujące wsparcia, będzie teraz nagrodzony i czekąc będzie znacznie dłużej na zwrot nadpłaconego podatku niż ci, którzy nie okazali swojej dobrotliwosci.
Otóż Urząd Skarbowy wszystkie zeznania , które mają opcję przekazania 1 % - odłożył na bok do szafy , ponieważ nie ma odpowiedniego pragramu który to rozliczy i zwróci nam kasę.
Znowu przekonano mnie , że w tym kraju wszystko jest wywrócone do góry nogami - szkoda, ze nie znam biegle języków obcych.................


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2008, o 18:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
beges napisał(a):
Urząd Skarbowy wszystkie zeznania , które mają opcję przekazania 1 % - odłożył na bok do szafy , ponieważ nie ma odpowiedniego pragramu który to rozliczy i zwróci nam kasę.

a skąd masz takie informacje :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2008, o 19:01 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 455
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rozmawiałem z panią z urzędu, ponieważ zeznanie złożyłem ponad miesiąc temu, a moi znajomi złożyli po mnie i juz dostali. Gdybym się nie litował nad nikim i nie przekazałbym tego 1 % to zwrot juz dawno byłby na moim koncie.
Czy warto w tym kraju wspomagać biednych? Nie , przykłady można mnożyć ze nie warto, a tym bardziej jeśli urząd skarbowy w tym "macza paluszki"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2008, o 19:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kurna, jestem ciekaw, czy to problem lokalny czy tak jest w całym kraju :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 07:02 
beges napisał(a):
Czy warto w tym kraju wspomagać biednych? Nie , przykłady można mnożyć ze nie warto
cholernie prawdziwe......szkoda nerwów na tę biurokrację.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 07:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
czy to problem lokalny czy tak jest w całym kraju

Domyślam się, że to problem ogólnokrajowy, bo zmiana mechanizmu przekazywania 1% też nastąpiła dosyć gwałtownie i jak zwykle bez przygotowania, jak się okazuje. A tak na marginesie, czy naprawdę, naszą uduchowioną społeczność, z takimi wielowiekowymi tradycjami, trzeba dopingować do darowizn w taki prostacki sposób?! No dobrze, nic nie mówię. Tak, tylko, sobie pomyślałem. :roll:

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 07:52 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Aż nie mogę uwierzyć, źe przeszło Ci to "naszą" przez palce.

Chęć do dawania darowizn to jedno a chęć do odebrania 1% darmozjadom z Sejmu to drugie. Nikt nikogo nie zmusza ani do jednego ani do drugiego.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 13:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
nie mogę uwierzyć, źe przeszło Ci to "naszą" przez palce

Ile trzeba udowadniać, że nasza działalność zazębia się z identyfikacją ze społeczeństwem. Inaczej rzucalibyśmy jedynie klątwy.

Piotr_J napisał(a):
a chęć do odebrania 1% darmozjadom z Sejmu to drugie

Czy w kontekście wyborczego obowiązku obywatela ten argument ma jakieś pozytywne uzasadnienie i czy sięga wystarczająco wysoko, by go zauważyć?

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 13:36 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Ile trzeba udowadniać, że nasza działalność zazębia się z identyfikacją ze społeczeństwem.


Może i tak, ale gdzie w tym wszystkim tradycja, którą się tak brzydzicie? :neutral:

kwidzownik napisał(a):
Czy w kontekście wyborczego obowiązku obywatela ten argument ma jakieś pozytywne uzasadnienie i czy sięga wystarczająco wysoko, by go zauważyć?


Niby polskie słowa, a przetrawić się nie da. Cóż, pewnie mam jeszcze za małe doświadczenie w interpretacji zdań wielokrotnie złożonych.
Żeby nie było, że Cię zaczepiam, to pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :-)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 14:48 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 455
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Do dziś w urzedzie skarbowym nie wiedzą jak to rozliczyć (1% podatku wskazany przez podatnika na cele charytatywne) i jak oddac podatnikom nadpłacony podatek. Kogo oni tam trzymają? Albo inaczej- kogo mamy tam u góry ? Jakiś czubków?
Kiedy w tym kraju będzie normalnie? Czy jest jeszcze jakaś szansa?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 14:57 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J,
Cytuj:
Niby polskie słowa

Też zwróciłem na to zdanie uwagę, ale sądziłem że jestem zbyt płytki by zrozumieć jego treść i przekaz.
Nie to bym kwidzownika nie szanował, ale przypomniały mi się jako żywo, sformułowania z przemówień komitetu centralnego naszej ukochanej partii ( nie świeć Panie nad jej duszą ) :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
gdzie w tym wszystkim tradycja, którą się tak brzydzicie?

Społeczeństwo nie jest tradycją, ale raczej z niej korzysta i to nie całe, więc żeby mieć awersję do tradycji, nie potrzeba mieć jej do ludzi stanowiących społeczeństwo. Ludzie często nie widzą tej różnicy, jakby człowiek był predystynowany, a przecież każdy sam decyduje o sobie i podejmuje wolne decyzje, więc człowiek wrogo nastawiony, może zmienić zdanie, kiedy stwierdzi, że jest w błędzie.

Piotr_J napisał(a):
Niby polskie słowa, a przetrawić się nie da.

Przepraszam, ale chciałem użyć jak najmniej słów, więc wyszedł bełkot. Teraz będzie po polsku. Chodziło mi o to, że przyjmując na siebie obowiązek wyborczy, obywatel powinien być konsekwentny. Nie usprawiedliwia jego niekonsekwencji to, że wybrany został nie ten, na którego głosował. Jakiś tam solidaryzm powinien to regulować, bo w innym wypadku byłaby to zimna wojna domowa. Nawet nie tyle byłaby, co jest. Takie małostkowe często rozgrywki nie są rozwiązaniem górnolotnym, a zaciekła rywalizacja polityczna odbija się na ludziach, jeśli jeszcze nie takich, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, to z całą pewnością na tych, którzy swego źródła dobrobytu zmuszeni są upatrywać w śmietnikach.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 22:02 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik,
Niejako sie wybroniłeś, ale pamiętaj że czytają cię ludzie czyli my, ja Cię szanuję a nawet lubię.
Ale nie przez twoje przekonania i sposób ich krzewienia (co to to nie) ale przez poezję, masz słuch i poczucie rytmu, którego ja niestety nie mam :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.