Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2008, o 15:43 
reflexes napisał(a):
jest zbudowana jakaś super nowocześna kotłownia, tylko komina jeszcze brak

niech postawią nowy komin, bo tak jakoś pusto będzie :oops:

reflexes, jeślibyś znał datę zburzenia komina, podziel się z nami tą informacją :razz:(nawet jeśli będzie ona niepotwierdzona). Mam świetny widok na komin z dachu mojego domu :twisted: Swoją drogą ciekawe, czego użyją do zniszczenia komina :?: Może samolotu? :grinka: :grinka:


Ostatnio edytowano 13 marca 2008, o 15:46 przez nowm, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2008, o 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
nowm napisał(a):
Swoją drogą ciekawe, czego użyją do zniszczenia komina


siły mięśni i młotków :) znając umiejętności naszych saperów i skutki niefortunnego wysadzenia dziesięciopiętrowego bloku przy Wojska Polskiego w Gdańsku, który został naruszony przez eksplozję gazu w 1995 roku, nikt nie podejmie się wysadzenia komina. Bezpieczniej be go rozebrać "cegła po cegle" :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2008, o 20:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Spokojnie. Jeszcze nowa kotłownia nie pracuje. Poczekamy , zobaczymy jej wydajność. Tak para ma iść nie tylko w gwizdek. ;)

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2008, o 20:47 
KrzaQ napisał(a):
siły mięśni i młotków

nie chce mi się wierzyć, że taki komin można rozebrać ręcznie.. postawią takie wysokie rusztowanie??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2008, o 20:53 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
nowm napisał(a):
KrzaQ napisał(a):
siły mięśni i młotków

nie chce mi się wierzyć, że taki komin można rozebrać ręcznie.. postawią takie wysokie rusztowanie??


Po co rusztowanie, to się robi siłownikami od wewnątrz, potrzebny jedynie dźwig utrzymujący taki siłownik wprowadzony do wnętrza komina.
Dwa dni i na dole leży kupa gruzu :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2008, o 08:05 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Darek napisał(a):
Po co rusztowanie, to się robi siłownikami od wewnątrz, potrzebny jedynie dźwig utrzymujący taki siłownik wprowadzony do wnętrza komina.
Dwa dni i na dole leży kupa gruzu


Widzę, że posiadasz wiedzę w tym temacie to tak z czystej ciekawości zapytam czy przy takiej metodzie rozbiórki te wielkie fragmenty komina będą sobie tak swobodnie spadać na ziemie z wysokości kilkudziesięciu metrów? Trochę mnie to martwi bo mieszkam bardzo blisko i jakoś lekko się boję o moją 60 letnią chałupkę!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2008, o 08:14 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
reflexes,
Cytuj:
Widzę, że posiadasz wiedzę w tym temacie


Wiedza jest wiedzą wynikającą jedynie z obserwacji rozbiórki takiego komina.
Jest pewna strefa zagrożenia, ale bloczki wagi 100kG tak sobie nie podskakują i z tego co widziałem, najkrótszą drogą dążą do ziemi i tam już pozostają.
Jest to metoda bardziej pracochłonna od zdetonowania ładunków wybuchowych, natomiast o stokroć bardziej przewidywalna jeżeli chodzi o ewentualne zagrożenie otoczenia. :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2008, o 09:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Temat ten był już poruszany. rozbiórkę można przeprowadzić metodą opisaną przez Darka a szczegóły znajdziecie tutaj.
Metodę tą stosuje się jednak w sytuacji gdy wokół komina występuje cenna infrastruktura.
W przypadku kotłowni WZPOW/Pamapol, która i tak będzie odstawiona, metoda ta byłaby zbyt kosztowna. Ze względu na występujące pole, na którym można położyć komin najprawdopodobniej zastosowana zostanie metoda minerska.
Podobnie wyburzono żelbetowy komin w cukrowni w Malborku ok. dziesięć lat temu.
Aby ukierunkować obalenie komina, zastosowano stalową linę poprowadzoną z wierzchołka pod kątem 45 stopni, obciążoną w połowie jakimś masywnym elementem (W przypadku Malborka był to stary zbiornik obciążony gruzem). Następnie przepala się część zbrojenia w dolnej części komina w kierunku upadku. Kolejno zakłada się ładunki kumulacyjne (mające za zadanie przeciąć pozostałe zbrojenie) i kruszące (mające rozbić strukturą betonu w części przyziemnej). Potem jest bum....i komin kładzie się w dokładnie wyznaczonej i zabezpieczonej strefie upadku.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2008, o 10:00 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Porcellus napisał(a):
dokładnie wyznaczonej i zabezpieczonej strefie upadku.


Mi to wcale nie wygląda bezpiecznie tym bardziej, że w odległości kilknastu, może kilkudziesięciu metrów znajduje się kilkanaście domów o słusznym wieku. W tym miedzy nimi mój. Jakoś słabo widze te domu po upadku takiej masy betonu na ziemię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2008, o 13:07 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes, moja dobra rada. Tak na wszelki wypadek/upadek ubezpiecz sobie chałupkę. Po co się stresować jak coś im nie pójdzie.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2008, o 14:00 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Piotr_J napisał(a):
rada. Tak na wszelki wypadek/upadek ubezpiecz sobie chałupkę.


Tak na wszelki wypadek to mam ubezpieczoną ale jak tylko zobaczę, że coś się zaczyna dziać to napewno wykupie jakieś dodatkowe ubepiczenie albo dwa :grinka: .

A tak swoją drogą to się zastanawiam czy będę profilaktycznie wysiedlony z chałupy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2008, o 14:12 
reflexes napisał(a):
Trochę mnie to martwi bo mieszkam bardzo blisko i jakoś lekko się boję o moją 60 letnią chałupkę!
moja ma już blisko 90 lat :razz:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2008, o 14:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
A tak swoją drogą to się zastanawiam czy będę profilaktycznie wysiedlony z chałupy?


Pewnikiem tak :grinka:

Tak sobie zupełnie teoretycznie wyrysowałem strefę zagrożenia (czerwony okrąg) i prawdopodobny kierunek kładzenia (niebieska strzałka).


Porcellus


Załączniki:
Srefa zagrożenia.jpg
Srefa zagrożenia.jpg [ 104.69 KiB | Przeglądane 6201 razy ]

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2008, o 14:32 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
nowm napisał(a):
moja ma już blisko 90 lat


No tak tylko z tego co widzę z Twoich fotek mieszkasz znacznie dalej niż ja.

Porcellus napisał(a):
Tak sobie zupełnie teoretycznie wyrysowałem strefę zagrożenia (czerwony okrąg) i prawdopodobny kierunek kładzenia (niebieska strzałka).


W sumie to nie załapałem się na Twoją teoretyczną strefę bezpieczęństwa ale jak im się pomyli i komin poleci w drugą stronę to kurde już się boję. A z drugiej strony jak będą go tak kładli to może znowu starostwo będzie musiało zmienić siedzibe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: prypadkowość możliwa
PostNapisane: 14 marca 2008, o 14:50 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
Tak sobie zupełnie teoretycznie wyrysowałem strefę zagrożenia (czerwony okrąg) i prawdopodobny kierunek kładzenia (niebieska strzałka).


Nawiązując do Twoich przewidywań, może się okazać również że i tak będzie :oops:


Załączniki:
srefa_zagroenia_3100.jpg
srefa_zagroenia_3100.jpg [ 230.1 KiB | Przeglądane 6184 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.