Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: mała obwodnica i 3 nowe ronda
PostNapisane: 8 stycznia 2007, o 21:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
no i będziemy mieli kolejne 3 nowe ronda przy okazji budowy małej obwodnicy, całość artykułu pochodzi z Kuriera Kwidzyńskiego:


Załączniki:
nowe_ronda.jpg
nowe_ronda.jpg [ 222.57 KiB | Przeglądane 8490 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2007, o 00:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
oj przydałby sie remont tej sportowej a i rondo by sie zdało bo za dlugo sie czeka w korkach po pracy :P

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 29 stycznia 2007, o 15:55 przez dzajant, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, o 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 stycznia 2007, o 21:56
Posty: 266
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No jestem pod wrażeniem ta kostka na sportowej to pamieta chyba jeszcze II wojne swiatowa :razz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2007, o 20:29 
dausner napisał(a):
kostka na sportowej to pamieta chyba jeszcze II wojne swiatowa


Na pewno jest stara, gdzieś mi o uszy się obiło że jest wciągnięta pod zabytek i nie mogą jej zastąpić np masą mineralno-bitumiczną. Zastanawia mnie jednak, dlaczego oni jej nie mogą zrobić tak jak jest kostka na drodze Malbork - Tczew. Równa i bez dziur a nie jak nasza Sportowa.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2007, o 21:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Adamo napisał(a):
dlaczego oni jej nie mogą zrobić tak jak jest kostka na drodze Malbork - Tczew


Bo to "berlinka" fragment przedwojennej niemieckiej autostrady a nie lokalna (w kategoriach przedwojennych) droga z Niemiec do Polski. Dlatego "berlinka" funkcjonuje do dziś i ma się doskonale a na naszej lokalnej "krajówce" mamy pełno dziur.

Adamo napisał(a):
gdzieś mi o uszy się obiło że jest wciągnięta pod zabytek i nie mogą jej zastąpić np masą mineralno-bitumiczną

Ciekawy temat, nie słyszałem o zabytkowych drogach. Myślę jednak, że coś chyba źle usłyszałeś albo ktoś coś przekręcił. Średniowieczne brukowane trakty może i tak ale takie coś jak u nas na Sportowej... nie wydaje mi się :583:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2007, o 21:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Dlatego "berlinka" funkcjonuje do dziś i ma się doskonale


Albo dawno nie jechałeś tą drogą (ale naprawdę bardzo dawno), albo ja inaczej postrzegam doskonałość (nie o tym zreszta chciałem pisać).

Tak sie zastanawiam jak już "zdemontują" tę naszą kostkę, to jakie miejsce ona będzie zdobić :?: :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2007, o 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
Albo dawno nie jechałeś tą drogą (ale naprawdę bardzo dawno), albo ja inaczej postrzegam doskonałość


Jechałem nią ostatnio 10 dni temu. Mówiąc o doskonałym miewaniu się tego odcinka drogi miałem na myśli doskonałość w skali dróg przedwojennych, które nie były remontowane lub gruntownie modernizowane od czasu ich powstania :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2007, o 07:07 
jarekm napisał(a):
Tak sie zastanawiam jak już "zdemontują" tę naszą kostkę, to jakie miejsce ona będzie zdobić :?: :evil:


Ozdobią nowe trzy ronda wokół. Tak sobie tylko pomyślałem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2007, o 09:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Mówiąc o doskonałym miewaniu się tego odcinka drogi miałem na myśli doskonałość w skali dróg przedwojennych, które nie były remontowane lub gruntownie modernizowane od czasu ich powstania :)

Sądzę, że Polska powinna domagać się od Niemiec pieniędzy za utrzymywanie skansenu niemieckiej myśli technicznej z zakresu komunikacji. :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2007, o 13:02 
Corzano napisał(a):
Sądzę, że Polska powinna domagać się od Niemiec pieniędzy za utrzymywanie skansenu niemieckiej myśli technicznej z zakresu komunikacji. :wink:


To znaczy że jest zakaz nałożony przez Niemcy na modernizowanie takich dróg :?: Jeżeli nie jest jako zabytek to można z nią robić co się chce w zakresie modernizacji. Tak mi się przynajmniej wydaje.

[ Komentarz dodany przez: KrzaQ: 29 Styczeń 2007, 18:48 ]
Adamo, pozwoliłem sobie zaingerować w Twój post.
zdanie "Tak mi się bynajmniej wydaje." zamieniłem na "Tak mi się przynajmniej wydaje."

Mam nadzieję, że nie będziesz miał mi za złe ....


Ostatnio edytowano 29 stycznia 2007, o 18:45 przez Adamo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 września 2007, o 12:37 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Najprawdopodobniej remont Sportowej nie rozpocznie się w tym roku. GDDKiA nie przydzieliła środków na wykonanie zadania. W związku z tym nie ruszą też prace na placu przed teatrem, gdzie miała zostać wykorzystana kostka z ul. Sportowej.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2008, o 00:28 
żadnych informacji dotyczących modernizacji ul. Sportowej nie widać :???: Tylko się mówi, że będzie remontowana(ja osobiście preferowałbym przeniesienie kostki brukowej na DEPTAK, bo była mowa o jej przeniesieniu pod katedrę). Może ktoś ma jakieś informacje, kiedy zostaną rozpoczęte roboty drogowe na Sportowej?

a tu artykulik, wspominający o pracach na ul.Sportowej i przebudowie pięćdziesiątki-piątki.


Cytuj:
Kwidzyn-Bądki. Szykuje się przebudowa skrzyżowania - lewoskręt albo kolejne rondo na granicy


Wraz z planowanym na początek kwietnia otwarciem nowej fabryki Jabila, która mieścić się będzie na granicy między Kwidzynem i Bądkami, należy się spodziewać większego ruchu samochodowego w tamtych okolicach, a niektórzy obawiają się korków na skrzyżowaniu drogi do fabryki z drogą krajową 55.

W Urzędzie Miasta Kwidzyna zajęto się wyborem koncepcji przebudowy skrzyżowania, by udrożnić ruch. Pod uwagę brane są dwa warianty: budowa lewoskrętu od strony Kwidzyna lub budowa ronda. W pierwszym przypadku pas ruchu do skrętu w lewą stronę rozpoczynałby się 50-60 m przed zjazdem do fabryk BM i Plati, a ciągnąłby się aż do zjazdu do Jabila. Druga rozważanych opcji to utworzenie ronda przy skręcie do Jabila. Miasto zleciło opracowanie koncepcji, w której uwzględnione zostaną nie tylko koszty, ale także konieczność wykupu gruntów prywatnych. W przypadku inwestycji pewna jest natomiast jedna rzecz – likwidacja prawoskrętu do fabryk od strony Gardei.

- Doświadczenie pokazuje, że prawoskręty są niebezpieczne, bo często zatrzymują się na nich pojazdy. Zależy nam na spowolnieniu ruchu – mówi Piotr Halagiera, wiceburmistrz Kwidzyna.

Optymistyczny wariant przewiduje, że do końca listopada pracę zostaną ukończone. Trudno jak na razie mówić o kosztach, choć wiceburmistrz przewiduje, że być może uda się zamknąć inwestycję w kwocie 2 mln zł.

- Jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji, że pod drogą nie ma żadnej infrastruktury, położone są jedynie kable podziemne. Natomiast konieczne będzie z pewnością wycięcie kilku drzew – mówi wiceburmistrz.
Miasto z pewnością będzie największym udziałowcem w tej inwestycji. Urzędnicy będą starali się o wsparcie ze strony firm, których problem skrzyżowania pośrednio także dotyczy.

- Niech Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrobi nam ul. Sportową, a my zajmiemy się skrzyżowaniem na drodze krajowej w okolicy wspomnianych fabryk – mówi Piotr Halagiera.


źródło: http://kwidzyn.naszemiasto.pl/wydarzenia/831925.html


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2008, o 09:40 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
nowm napisał(a):
Niech Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrobi nam ul. Sportową, a my zajmiemy się skrzyżowaniem na drodze krajowej w okolicy wspomnianych fabryk – mówi Piotr Halagiera.


Od kiedy to miasto jest inwestorem na drogach krajowych? Jeśli rzeczywiście może być takim inwestorem, to może zajmie się naprawą kompletnie zniszczonego asfaltu koło ronda pod zegarem. Położona nawierzchnia pojawiła się przy okazji budowy Lidla i w chwili obecnej wygląda jakby miała kilkadziesiąt lat. Za chwilę pojawią sie tam potężne wyrwy.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2008, o 11:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 marca 2008, o 13:33
Posty: 382
Lokalizacja: POLNA
Płeć: Mężczyzna
nowm napisał(a):
- Niech Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrobi nam ul. Sportową, a my zajmiemy się skrzyżowaniem na drodze krajowej w okolicy wspomnianych fabryk – mówi Piotr Halagiera.


czyli o rondzie można tylko pomarzyć ;)

Piotr_J napisał(a):
Jeśli rzeczywiście może być takim inwestorem, to może zajmie się naprawą kompletnie zniszczonego asfaltu koło ronda pod zegarem. Położona nawierzchnia pojawiła się przy okazji budowy Lidla i w chwili obecnej wygląda jakby miała kilkadziesiąt lat. Za chwilę pojawią sie tam potężne wyrwy.


zgadzam się ten asfalt był niedawno kładziony a już zrobiły się tam potężne dziury...

nie wspominam już o tej naszej śmiesznej kostce na której można sobie rozwalić porządnie samochód :D


Ostatnio edytowano 21 marca 2008, o 11:19 przez dzwonek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2008, o 18:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
nowm napisał(a):
Może ktoś ma jakieś informacje, kiedy zostaną rozpoczęte roboty drogowe na Sportowej?

Dzisiejszy 'czerwony' Kurier informuje o spotkaniu Burmistrza z Dyrektorem GDDKiA. Ow Dyrektor 'wyrazil swoja przychylnosc' dla sprawy rozpoczecia robot budowlanych przed listopadem 2008, kiedy wygasa pozwolenie na budowe. Modernizacja ma objac ulice Sportowa od ronda (przy SP6) do mostku nad Liwa, koszt to 13,5mln zl.

Wlasciwie to nie jest napisane, ze zapadla jakas decyzja... No i ani slowa o najgorszym wg mnie odcinku od mostku do bylej sciezki zdrowia.

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.