Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2008, o 22:25 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
oki44 napisał(a):
czy przykład kwidzyńskiego szpitala nie jest jakimś tam przykładem,
że prywatnie może nieco więcej za mniejsze pieniądze?


Oki, ja się tak cichutko zapytam - czy wiesz ile Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski wpompowały w nasz szpital przez ostatnie lata, żeby ten nie tonął w długach (o sponsorach remontów nawet nie wspomnę)? Niestety pieniądze za procedury z NFZ to nie jedyne źródło finansowania tego szpitala. Gdyby tak było, kto wie czy nie mielibyśmy podobnego scenariusza jak w Malborku czy Prabutach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2008, o 22:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Oki, ja się tak cichutko zapytam - czy wiesz ile Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski wpompowały w nasz szpital przez ostatnie lata

A nie zapominajcie też o "darach" z IP Kwidzyn...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2008, o 22:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wiem, Piotrze, wiem. I wiem że miasto długo kombinowało, jak wpompować pieniądze w szpital w taki sposób, aby jakiś kolejny
wojewoda sobie ich nie przywłaszczył. Stąd fundacja itp. Ale zważ, że w prywatne niejeden włoży nieco swojego a w państwowe nikt.
I żeby nie być gołosłownym, ja też na miarę swoich możliwości coś tam włożyłem. Ale włożyłem w Mój Miejski Szpital.
W szpital kwidzyński włożyło dużo pieniędzy wiele kwidzyńskich firm, ale coś było powodem, że zechciały to uczynić, prawda?

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2008, o 22:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Aleksander napisał(a):
Aszastra - nie wiem, czy jestem "kochanym doktorem", dlatego staram się nie wypowiadać w takich postach, jak Twój, bo na końcu każdego argumentu będzie "pokaż lekarzu,,," albo coś w tym stylu

Powiem tak: nie znam biednego lekarza.
Aleksander napisał(a):
Współczesna medycyna jest droga, nawet bardzo droga - często o tym zapominamy, bo to co daje NFZ jest niedoszacowane - "Zwykły" szew chirurgiczny, których podczas przeciętnego zabiegu zużywa się kilka, potrafi kosztować ponad 100 PLN. A znieczulenie, antybiotyki (te to potrafią kosztować), sterylizacja, diagnostyka ?

Może bardziej przyjżeć się tym cenom.
Aleksander napisał(a):
Jesteśmy przyzwyczajeni do bezpłatnej Ochrony Zdrowia, do tego że wszystko musimy mieć w najlepszym gatunku, za darmo i natychmiast

Nawet podwyższenie składki zdrowotnej o 10% przy tak źle działającym systemie nic nie pomoże.
Aleksander napisał(a):
Wiedzmy też, że im dalej do szpitala ma chory, tym - często - maleją jego szanse na wyzdrowienie czy uratowanie. Nie jest więc wyjściem zrobienie jednego szpitala w województwie z gromadą lekarzy i pielęgniarek, tylko zapewnienie w miarę szybkiej pomocy przynajmniej na poziomie podstawowym

Szpitale powinny leczyć od ratowania życia są odpowiednio wyposażone oddziały ratunkowe.
oki44 napisał(a):
Ja nie czuję się na siłach rozprawiać o właściwej reformie tego resortu. Wiem tylko jedno - zabawa w ciuciubabkę: państwo daje 100,
medycyna wydaje 150, a potem jakoś to będzie - nie może trwać wiecznie

Mądre słowa.
Wszystkim rozmówcom życzę dużo, dużo zdrowia.Obyśmy nie musieli jak najdłużej korzystać z któregokolwiek szpitala.

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2008, o 22:54 
oki44 napisał(a):
Ale... jeśli wiemy że na to wszystko nie starcza - musimy przyciąć kołderkę do możliwości, co wcale nie znaczy, że pochwalam niepłacenie składek przez rolników.

z tymi rolnikami to jest tez roznie :wink:
faktem jest ze skladka jest niska 268 zl na kwartal, ale jak juz maja dzial. gosp. to oplacaja ja w podwojnej wysokosci. idac na zwolnienie lek. w pierwszym przypadku dostaja 8 zl dziennie, w drugim....tez 8 zl dziennie :razz: , dodatkowo bedac na zwolnieniu lek. skladke dalej musza oplacac :grinka: jakby tak policzyc to w drugim przypadku rolnik wychodzi na zero :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2008, o 22:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Catani, jeśli wychodzi na zero, to dlaczego tak bronią się przed normalną składką?

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2008, o 23:01 
oki44 napisał(a):
Catani, jeśli wychodzi na zero, to dlaczego tak bronią się przed normalną składką?

oki44, -mysle, ze to wszystko zalezy od tego jaki to rolnik, bo wedlug polskich przepisow rolnikiem jest i ten co ma 1000 hektarow, jak i tez ktory ma ok 1.3 hektara przeliczeniowego....
uwazasz ze ten drugi jest w stanie placic wyzsza skladke :?:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2008, o 23:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jasne, ale zdrowie ma te samo :-)

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2008, o 06:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2006, o 15:28
Posty: 879
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
oki44 napisał(a):
Ale mam do Ciebie pytanie. Zważywszy, że kołdra jest przymała - czy przykład kwidzyńskiego szpitala nie jest jakimś tam przykładem,
że prywatnie może nieco więcej za mniejsze pieniądze?


Pewnie że tak - i bardzo tego kwidzyńskiemu szpitalowi zazdroszczę.
Spójrzmy na całą medycynę - najlepiej się ma (chociaż nie do końca "ludzka") weterynaria - bo jest w 100% sprywatyzowana, potem stomatologia - prywatyzacja pewnie w 70 - 80%, a cała reszta ma jak ma.
I oczywiście, że są szpitale i dyrektorzy, którzy potrafią prowadzić placówki medyczne bez długów albo generując niewielkie tylko straty - trochę kosztem chorych, trochę kosztem personelu - ale się da (sam w takim lazarecie pracuję) - ale dotychczasowe metody działania władz i ministerstwa promowały raczej tych, którzy wykazywali niezłą beztroskę - bo długi co jakiś czas umarzano. takim przkładem studni bez dna jest choćby Matka Polka - utrzymywana głównie z powodów ideologiczno-politycznych, z długami jak stąd do Rzgowa. Ich nie zlikwidują. Nie zlikwidują też kliniki rządowej. A szpital w Prabutach pewnie mogą...

Pozdrawiam po dyżurze (nawet nie taki najgorszy - pospałem 3 godziny) - idę do domu odespać - i jak mnie nie wezwą, to do poniedziałku spokój :grin:

_________________
"...be yourself, no matter what they say ..."
(Sting)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2008, o 07:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2006, o 15:28
Posty: 879
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
aszastra napisał(a):
Powiem tak: nie znam biednego lekarza.


No i się właśnie zaczęło - aha - w garażu (a właściwie pod domem), stoi 5-letni Fiat Stilo 1,6 (trzydrzwiowy).
Dlatego nie chciałem dyskutować... ale sam sobie jestem winien, trzeba się było ugryźć w język...
Po pierwsze- ja ZNAM biednych doktorów,

Po drugie - to że lekarzy stać na samochody, domy itp. itd nie zawsze wynika z łapówek, nieuczciwości, ale z tego, że pracujemy często na trzech (tak, na trzech) etatach i wtedy zarabamy niewiele więcej, albo i nie, od niektórych osób pracujących 8 godzin - ja wolałbym 8 godzin i iść do domu nie myśląc, czy dobrze zoperowalem, czy nie trzeba było inaczej, dlaczego ten chory, mimo prawidłowego leczenia umarł itp. itd. Chcę też być wypoczęty, bo jak skaczę z etatu na etat, to bywam zmęczony, łatwo wtedy o błąd i nie ma ochoty na uczenie się. I nie pisz mi, że trzeba było wybrać inny zawód - na szczęście są inne plusy tej profesji, które dają satysfakcję...

Po trzecie - choć może najmniej na temat - każdy z nas lekarzy jest zobowizany do permanentnego szkolenia - za WŁASNE pienądze, których nawet od podatku odliczyć nie można (rocznie wydaję na to ok. 2 - 3 tysiące PLN)

A co do ratowania i leczenia - uprawiasz demagogię - to niech Cię ratują oddziały ratunkowe - nie wszystko się da i nie zawsze taki oddzial to wystarcza... Mam to na codzień.
Kreślę się słowami szacunku, przyłączając się do życzeń o zdrowiu i kończąc moje pisanie w tym poście (no chyba że znów nie zdzierżę :razz: )

_________________
"...be yourself, no matter what they say ..."
(Sting)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2008, o 07:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2006, o 15:28
Posty: 879
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
uwazasz ze ten drugi jest w stanie placic wyzsza skladke :?:


A na przykład emeryt musi - choć też często go na to nie stać.

_________________
"...be yourself, no matter what they say ..."
(Sting)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2008, o 21:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Aleksander napisał(a):
Pozdrawiam po dyżurze (nawet nie taki najgorszy - pospałem 3 godziny)
- moja siostra po dyżurze na pytanie jak nocka : "2 godziny snu, 2 przyjęcia, 2 zgony"... Taki trochę czarny humor... Ale tak mi się przypomniało :oops:

_________________
Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu....
W. Myśliwski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2008, o 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A ja się dołożę. Gdzie ci niegdysiejsi Judymowie? Żyli z kur za leczenie i nie mieli na ślub z Siłaczkami. Nie wspomnę już o dr Wilczurze. Dziś śpiewa się już tylko jedną piosenkę: "Wszystko jest na sprzedaż".

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Ostatnio edytowano 22 kwietnia 2008, o 09:32 przez kwidzownik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2008, o 23:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wybacz Kwidzowniku, ale mówimy tu o zwykłej prozie życia i przywoływanie historycznych heroizmów jest zwykłą nieprzyzwoitością.
Nie wiem jaki wykonujesz zawód, ale myślę, mógłbym w literaturze znaleźć przykłady heroizmu w tymże. I jak byś wtedy się czuł,
gdy bym spytał, dlaczego tak nie postępujesz?

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2008, o 05:12 
Proszę obejrzyjcie sobie film Micheala Moora Sicko. Oto Link do filmu na Video Google:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 0856118396

Nie wiem czy są tam polskie napisy, ale film dość łatwo znaleźć na torrentach.
Powiem tak... Jeżeli mamy iść w kierunku USA w dziedzinie służby zdrowia to proszę państwa, ja się wyprowadzam do Kanady.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.