Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:47 
pobodysnerfect napisał(a):
mirasasmir napisał(a):
a nie jakimś urządzeniem, które z mojej tzw. fotki zrobi dzieło.


zadne urzadzenie nie zrobi za ciebie nic
a stepelka nic nie zastapi :-D :-P

To była metafora. Nie wiem czemu jesteś taki podekscytowany i robisz niepotrzebne aluzje pod moim adresem :sad: Wyraziłem tylko swoje zdanie! A może tu na forum jest cenzura? W takim razie nie warto tu przebywać. A poza tym na początku zaznaczyłem, że jestem amatorem a jednak podróbek nie robię.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:52 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
ale uwazaj mam kajdanki (z futerkiem czerwonym :grinka: )


Poproszę o różowe futerko jeżeli można :grinka:

Po co się tak zmachiwać na Malbork, prawdziwą sztuką jest to co mamy przed oczami codziennie, lecz nie potrafimy tego pokazać w czysto osobisty sposób.

Fotografia to proza i poezja tylko trzeba odnaleźć wenę i tworzyć - trochę lepiej albo trochę gorzej :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir,
chyba niepotrzebnie sie unosisz
wiadomo ze autor bedzie bronil sie

dla przykladu
Obrazek

jak myslisz ile poprawek na kompie dokonalem nie liczac konwersji??
ponawiam zaproszenie :grinka: mowie serio

DAAD
prawda zawsze to co najblizej nas ciezko dostrzec
nie tylko w fotografii

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 czerwca 2008, o 18:54
Posty: 90
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
mirasasmir

aluzja byla do tych, co stepelka uzywaja i zapewniam cie, ze ja zauwazyli :)

podekscytowANA jestem bo taki juz ze mnie typ :D

ale na powage, nie unos sie bo to do niczego nie prowadzi
ty sie wypowiedziales, ja rowniez i tyle
kazdy ma swoja racje a to jest temat rzeka

ja rowniez jestem amatorka i jakos nie robie z tego wielkiego halo tylko staram sie uczyc na bledach, serdecznie polecam :)

co do podrobek, na tej galerii nie zauwazylam zadnej, a ty??

_________________
www.karolinawojcicka.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:54 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir to chyba czas aby twoje prace mówiły same za Ciebie, albo znów sie mylę :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 17:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 czerwca 2008, o 18:54
Posty: 90
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Darek napisał(a):
Fotografia to proza i poezja tylko trzeba odnaleźć wenę i tworzyć - trochę lepiej albo trochę gorzej :grinka:


ja tu tylko recytuje :-D :-D :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 18:06 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
ja tu tylko recytuje :-D :-D :-D


Ja i tego nie potrafię :sad: ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 20:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
każdy ma swoje ideologie, przekonania ... czym jest fotografia? ... każdy ma swoją definicję będącą wypadkową doświadczeń, obserwacji, umiejętności itp.

można podchodzić do tego skrajnie radykalnie, czyli to co zostanie zarejestrowane na elemencie światłoczułym jest święte i nie podlega żadnym zmianom (nawet suwaczek z kontrastem czy saturacją jest grzechem a ruszanie ekspozycji to już świętokradztwo).

Inni podchodzą do tego bardziej liberalnie, coś tam pstryknę a jak za ciemne albo prześwietlone to się suwaczkiem naprawi, tak więc ten niewinny suwaczek ratuje niedoświadczenie/nieumiejętności fotografującego.

Dla mnie fotografia ma jeden cel ... wywołać uczucia u widza (odbiorcy), jeśli zatrzyma się choć na chwile i pomyśli wpatrując się w zdjęcie cel jest spełniony :) każdy ma inne odczucia, interpretacje, ale to że poświęcił chwilę swojego czasu wyzwalając emocje jest tym co mnie rusza :)

Droga do celu jest kwestią indywidualną w swoich zdjęciach nie raz łączyłem kilka ekspozycji, maskuję partie obrazu, wyklinany stempelek również jest w moim warsztacie ale to są tylko środki do osiągnięcia celu.

@mirasasmir zbulwersowało cie umieszczenie zdjęcia co do którego masz zarzuty, według twojej percepcji nie jest zdjęciem tylko "obrazem", szczerze mówiąc to umieszczane przez ciebie prace wg. mnie wnoszą niewiele, przy czym jest to moja subiektywna ocena, wolę oglądać prace które niosą emocje niż wyprane w "Ace" zdjęcia bez treści, nie zmienia to faktu że jestem ograniczony w postrzeganiu świata, czego jestem świadomy i w pełni się do tego przyznaję, być może z tego powodu nie docierają do mnie twoje prace.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 21:41 
Wydaje mi się mirasasmir, że przesadzasz z rygoryzmem technicznym w odniesieniu do współczesnej sztuki na przykładzie fotografii, o której tu mowa. Podobnie jak i malarstwo jest ona dziedziną artystyczną, której dokonania plasują się na szczytach artyzmu, jak i na poziomie pop-kultury, czy wręcz amatorstwa. Myślę, nie jest ważna paleta użytych środków wyrazu i narzędzi technicznych, a liczy się rezultat inwencji twórczej autora.
Twoja troska o „czystość warsztatową” fotografującego, to przejaw postawy właściwej akademizmowi, który bronił określonych sposobów malowania, technik, zasad kompozycji, gamy kolorystycznej , faktury, a nawet doboru tematów. Wszystkiemu temu, co się nie mieściło w przestrzeganym kanonie, akademicy odmawiali miana sztuki. Jak to się skończyło, to widzimy we wspaniałym bogactwie sztuki współczesnej.
Takie zasadnicze dyskusje toczono nad pracami impresjonistów. Jeden z nich mówił, że obraz to płótno zamalowane farbami i tyle. Dziś i taka definicja się nie utrzymuje, bo kto odmówi miana artysty malarza np. Banksy-emu, który nie wie, co to pędzel ani płótno, bo tylko śmiga sprayami po murach.
Oczywiście nie wszystko, co się nasmaruje albo pstryknie musi być sztuką. O artyzmie i o jego poziomie nie decydują przecież użyte techniki, czy środki wyrazu. Tu chodzi o coś więcej, co jest ponad regułami, kanonami, regulaminami i instrukcjami artystycznymi.
Wszystko powyższe, to oczywiste banały, ale do ich napisania zostałem sprowokowany. Poza tym, jak mówili starożytni fotografowie na Forum: De gustibus non est … et cetera. A każdy, kto tworzy i demonstruje swoje dzieła, to i tak poddaje swą wrażliwość sądowi ostatecznemu odbiorcy, który jest tu instancją najwyższą. Jeśli spotkają się dwie wrażliwości, to wtedy jarzy coś, co nazywamy artyzmem.

P.S. Przypomniałem sobie, że spotkałem się jednak z pewnym bardzo rygorystycznym rodzajem fotografowania, gdzie bezwzględnie obowiązywał nie tylko kanon upozowania modela, jak i zakaz retuszu oraz używania rekwizytów (takich jak: nakrycia głowy, ciemne okulary), a także badano rodzaj podłoża fotografii, które mogło być tylko papierowe, a nawet narzucano format fotografii. To było w czasach byłego woj. elbląskiego, gdy byłem zmorą wszystkich fotografów wykonujących zdjęcia paszportowe jego mieszkańcom. Lecz i ten nurt w fotografii też już przeszedł poważną ewolucję, jak i tamto województwo i ówczesny urzędnik paszportowy. :neutral:


Ostatnio edytowano 3 grudnia 2008, o 22:00 przez Konto usunięte (B...y), łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 21:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 czerwca 2008, o 18:54
Posty: 90
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Budslavsky napisał(a):
Banksy-emu


dobry jest w tym co robi
zaluje, ze gdy mialam okazje nie kupilam ksiazki na temat jego prac, a zapowiadala sie interesujaco :)

_________________
www.karolinawojcicka.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 22:17 
Szanowni Państwo!
Mówiłem odnosząc się do tamtego zdjęcia (wg. waszej optyki), że mam na myśli to jedno, konkretne zdjęcie. Mówiłem o moich odczuciach, ale tak jak się zresztą spodziewałem
zostałem zlinczowany. lord vader powiedział, że moja amatorszczyzna nie wnosi nic do galerii. Być może tak jest. Ale skoro dyskutowaliśmy o tym konkretnym zdjęciu, to co za sens ma ocenianie moich obrazów. Przecież to nielogiczne. Ale widzę, że tu pogadać nie
można ( a przecież przez wymianę spostrzeżeń uczymy się wzajemnie). Dlatego spadam stąd
jak najszybciej, bo przebywając tu można zarazić się kiczem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 22:17 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
pobodysnerfect książki kupuj, albumy, galerie oglądaj - jednak rób takie zdjęcia, które się podobają tobie nie gawiedzi, mów o sobie zdjęciami (oczywiście nie myślę tu auto-foto-reportażu) :grinka:

mirasasmir napisał(a):
Dlatego spadam stąd jak najszybciej, bo przebywając tu można zarazić się kiczem.


Nie bardzo teraz wiem o co Ci chodzi, powiedziałeś swoje zdanie i nie musisz go bronić bo to twoje zdanie.

Chyba, że miałeś paskudny zamiar zrewolucjonizować nas na Swój sposób, ale to akurat Ci nie wyszło :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 22:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir napisał(a):
Szanowni Państwo!
Mówiłem odnosząc się do tamtego zdjęcia (wg. waszej optyki), że mam na myśli to jedno, konkretne zdjęcie. Mówiłem o moich odczuciach, ale tak jak się zresztą spodziewałem
zostałem zlinczowany. lord vader powiedział, że moja amatorszczyzna nie wnosi nic do galerii. Być może tak jest. Ale skoro dyskutowaliśmy o tym konkretnym zdjęciu, to co za sens ma ocenianie moich obrazów. Przecież to nielogiczne. Ale widzę, że tu pogadać nie
można ( a przecież przez wymianę spostrzeżeń uczymy się wzajemnie). Dlatego spadam stąd
jak najszybciej, bo przebywając tu można zarazić się kiczem.


wiesz co
masz 47 lat a jak dziecko
to ja postaram sie wytlumaczyc najprosciej jak potrafie

obrazasz sie o to ze ktos ma odmienne zdanie od ciebie
bo tak potraktowali twoja opinie inni uzytkownicy

obrazasz tez innych uzytkownikow piszac ze tutaj mozna zarazic sie kiczem

uczymy sie od siebie bo mamy odmienne zdanie
wiec przyjmij tez zdanie innych

przeczytaj jeszcze raz na spokojnie cala dyskusje
i to co jest pisane miedzy wierszami i w nich

goraco polecam
i wiecej luzu w zyciu ;]
pozdrawiam

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 22:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 czerwca 2008, o 18:54
Posty: 90
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Darek napisał(a):
pobodysnerfect książki kupuj, albumy, galerie oglądaj - jednak rób takie zdjęcia, które się podobają tobie nie gawiedzi, mów o sobie zdjęciami (oczywiście nie myślę tu auto-foto-reportażu) :grinka:


aj aj master :-D
mowisz i masz :-D ;]

_________________
www.karolinawojcicka.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 22:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
@mirasasmir - przyjmowanie krytyki to szalenie ważna umiejętność jeśli decydujesz się pokazywać swoją twórczość publicznie.

Zaznaczyłem że opinie jakie wygłosiłem są moje, więc nie obrażaj się na całe forum jeśli poruszyły Cie moje słowa.

Ludzie tu starają się być mili czasami za mili co czyni ich nieobiektywnymi, każdy ma własne poczucie estetyki, piękna itp. to że mi się nie podoba nie znaczy że wszyscy myślą jak ja :)

Jak już napisałem umieszczając pracę z możliwością komentowania przez innych ludzi musisz się liczyć z krytyką. Pamiętaj również to że znacznie więcej możesz wynieść z komentarzy nawet jak są negatywne niż jeśli nie ma ich wcale.

Wracając do samej galerii to odnoszę wrażenie iż niekiedy brak komentarzy jest negatywną oceną zdjęcia z tego względu że sympatia między użytkownikami nie pozwala na szczere opinie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.