Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 22:35 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Ja się zastanawiam jakiego nicka ma nasz dyskutant na galerii, bo do tej pory mnie to nie interesowało :?: :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
lord vader napisał(a):
Wracając do samej galerii to odnoszę wrażenie iż niekiedy brak komentarzy jest negatywną oceną zdjęcia z tego względu że sympatia między użytkownikami nie pozwala na szczere opinie.

cos w tym jest
ja nie pisze wcale jesli zdjecie mi sie nie podoba
jesli mi sie nie podoba a wiem ze autor przyjmie krytyke pisze
a czasami po prostu zartuje bo lubie :grinka:

Darek napisał(a):
Ja się zastanawiam jakiego nicka ma nasz dyskutant na galerii, bo do tej pory mnie to nie interesowało :?: :grin:


asmir ;]

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Ostatnio edytowano 3 grudnia 2008, o 22:40 przez punky, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 22:40 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
punky, dzieki :grin:

lord vader napisał(a):
z tego względu że sympatia między użytkownikami nie pozwala na szczere opinie.


Ja mam odwrotnie :grinka: :grinka: :grinka:


Ostatnio edytowano 3 grudnia 2008, o 22:41 przez Darek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 22:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darku ciebie trudno zaszufladkować i przypiąć ci konkretną etykietkę :) a przez twoje "bezstresowe" podejście do tematu jesteś jedną z najbardziej pozytywnie-zakręconych postaci :)

w związku z czym przykro mi ale się nie liczy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 22:58 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
lord vader napisał(a):
w związku z czym przykro mi ale się nie liczy :D


W związku z takimi okolicznościami przyrody mnie też przykro :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 grudnia 2008, o 10:41 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A ja sobie czytam i myślę, że Asmir miał baaaardzo zły dzień. Linczu nie widzę, więc chyba po prostu miał zły dzień.

Mam nadzieję, że mu przejdzie i pójdziemy jeszcze na wspólny plener.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 grudnia 2008, o 10:49 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J my wszyscy tak mamy, czasami zupa jest za słona, ale później zawsze przychodzi dzień :grinka:

Asmir wracaj :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, o 20:06 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir, - przebrnąłem przez cały wątek próbując zrozumieć o co chodzi i przyszło mi do głowy kilka porównań:
Obrazek
Obrazek

Który z tych dwóch obiektów jest obrazem a który zdjęciem? Bo sugerując się Twoim tekstem to skoro kolor jest inny to była i manipulacja (upraszczając). Na jednej fotografii koperta jest srebrna - na drugiej złotawa.

"Nie chciałbym żyć żółtej rzeczywistości! Dlatego obraz ten jest kiczem, a na kicz na galerii nie powinno być miejsca!! Jesteśmy malarzami, którzy chcą ukazać to piękno o którym wspomniałem na początku. Chociaż obraz ten jest piękny to nadal twierdzę, że daleko mu do miana - Zdjęcie."

Upraszczając - wg Ciebie na galerii fotograficznej nie ma miejsca na kicz - a kiczem jest zbytnia manipulacja kolorem? Ja mam trochę inną definicję kiczu. Zrób zdjęcie tego samego obiektu, w identycznym oświetleniu - zmień jedynie wartość przysłony i wtedy porównując te dwa powiedz mi które to kolory naturalne a które manipulowane (kicz?). Napisałeś, że chciałbyś widzieć tego motocyklistę w naturalnych barwach etc - czyli co - tryb AUTO bez zabawy z balansem bieli, światłoczułością, przysłoną i migawką? Ok - Kwestia gustu - każdy lubi co innego - nie rozumiem jednak dlaczego próby z kolorami nazywasz od razu kiczem i wysuwasz tak radykalne opinie - o braku miejsca na galerii itp. Nie chcę tu wsadzać kija i atakować, ale chciałbym poznać Twoje stanowisko, które jest prawdę mówiąc odrobinę niezrozumiałe.

i jest jeszcze jeden mały fragment do którego muszę się przyczepić:

mirasasmir napisał(a):
a na kicz na galerii nie powinno być miejsca!! Jesteśmy malarzami, którzy chcą ukazać to piękno o którym wspomniałem na początku.


Obrazek
Obrazek

Jak te dwa zdjęcia mają się do Twojego tekstu o pięknie uchwyconej rzeczywistości:
mirasasmir napisał(a):
Rzeczywistość nas urzeka, natura nas urzeka, chwila zatrzymana w czasie przez naciśnięcie
spustu migawki. Właśnie dla takich chwil warto coś wysublimowanego uchwycić w kadrze naszej zmysłowości, naszego postrzegania, zainteresowania. Są to obiekty, które nie ustawiają się przed aparatem, które sztucznie nie pozują

widzę, że zupełnie inaczej podchodzimy do zdjęć - mi podobają się fajne obrazki Ty - czytając ten fragment wyobraziłem sobie faceta w berecie z nieodłączną sztalugą i arsenałem pędzli. Na świecie na szczęście jest miejsce zarówno dla japońskiego turysty z aparatem i "artysty" w stylu Austina Powersa - to oczywiście dwie różnie skrajne postacie. Nie rozumiem tylko gdzie odnalazłeś to piękno, to "coś wysublimowanego" w tych dwóch zdjęciach powyżej? Co takiego zauważyłeś na pierwszym zdjęciu, że poczułeś potrzebę podzielenia się z resztą świata tymi obrazami? Mi zdjęcie prawdę mówiąc przypomina wizytę u babci znajomego z liceum wiele lat temu i mimo moich usilnych starań - jedyne co widzę to ścianę w bloku na Mickiewicza jakich tysiące. Nie chcę żebyś mnie źle zrozumiał - bo nie ma tu krzty złośliwości - ale czy chciałeś wywołać wspomnienie starszej kobiety w okularach mieszającej herbatę w szklance stojącej na grubej serwecie? Bo o tym prawdę mówiąc pomyślałem widząc cień i odbicie lampy na krzyżu. Myślę, że można by osiągnąć to samo pokazując ciekawsze zdjęcie, ale ...chciałbym poznać odpowiedź. Nie wiem czemu się czepiłem tych bloków na Mickiewicza - być może dlatego, że są dla mnie symbolem pospolitości - ale patrząc na drugie zdjęcie widzą drzwi do pokoju 10 latka...

Wystarczy - chętnie wysłucham Twojej odpowiedzi i jeszcze raz zaznaczę, że nie chcę Cię atakować ani wywoływać kłótni - a jedynie poznać Twoje stanowisko.
pozdr.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 14:02 
magzeust napisał(a):
mirasasmir, - przebrnąłem przez cały wątek próbując zrozumieć o co chodzi i przyszło mi do głowy kilka porównań:
Obrazek
Obrazek

Napisałeś, że chciałbyś widzieć tego motocyklistę w naturalnych barwach etc - czyli co - tryb AUTO bez zabawy z balansem bieli, światłoczułością, przysłoną i migawką? Ok - Kwestia gustu - każdy lubi co innego - nie rozumiem jednak dlaczego próby z kolorami nazywasz od razu kiczem i wysuwasz tak radykalne opinie - o braku miejsca na galerii itp. Nie chcę tu wsadzać kija i atakować, ale chciałbym poznać Twoje stanowisko, które jest prawdę mówiąc odrobinę niezrozumiałe.


O paru kontrowersyjnych problemach wypowiedziałem się we wcześniejszej dzisiejszej wypowiedzi, ale... Mówiąc o motocykliście - o tumanach kurzu etc., to przy całym szacunku
dla moich rozmówców - ja tego nie widzę!! Nawet "ich 1" napisał, że barwy są nienaturalne.
Co do trybu AUTO (+ wszystkie techniki) zupełnie nie miałem tego na myśli. Wręcz przeciwnie - aparat musi mieć mnogość funkcji i powinniśmy (to oczywiste) z nich korzystać.
Mówiłem tylko o programach graficznych a to chyba lekka różnica?

Miałem nadzieję, że już nie będę musiał dotrzymywać na forum tej dyskusji, ale nie mogłem pominąć Twoich wątpliwości. Mam nadzieję, że jeżeli będziesz chciał o coś zapytać (w co wątpię, to proszę zrób to za pośrednictwem maila). Szacuneczek.


Ostatnio edytowano 7 grudnia 2008, o 16:30 przez mirasasmir, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 14:10 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir napisał(a):
aparat musi mieć mnogość funkcji i powinniśmy (to oczywiste) z nich korzystać


Z tym to akurat bym dyskutował, przy zdjęciach ważnych wyłącza się nawet autofokus :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 14:49 
magzeust,
Nie "weszła" moja poprzednia wypowiedź, która brzmiała m.więcej tak. Hm, nie wiem od czego mam zacząć? Może od dwóch banalnych przykładów: Kobieta nałoży makijaż - szminka, puder etc. Czy w takiej sytuacji możemy powiedzieć o jej naturalnej urodzie? Jeżeli założyła futro ze sztucznego lisa, to czy jest ubrana w futro z prawdziwego lisa? Na początku mojej 1 wypowiedzi zaznaczyłem, że jestem amatorem, teraz dodam że przez A. Ale czy przez to moja wrażliwość estetyczna nie ma znaczenia? Na początku powiedziałem, że fotka ta jest b. ładna i zaznaczyłem również, ażeby autorka się na mnie nie obraziła. Na podstawie powyższych przykładów chciałem tylko ukazać różnicę pomiędzy naturalnym zdjęciem a tym o którym mowa. Robiąc rozróżnienie na zdjęcie i obraz chciałem powiedzieć, że korekta oczywiście jest potrzebna (co również zaznaczyłem w swojej wypowiedzi) ale tu nastąpiło przerysowanie. Dlatego nie ma tumanów kurzu etc. Biorąc to pod uwagę zrobiłem to rozróżnienie. Oczywiście moi adwersarze powiedzieli, że moje zdjęcia są do bani i nie powinny były znajdować się na galerii, (z przykrością stwierdzam, że Ty również wpisałeś się w ten nurt). Ale dlaczego nikt z was nie umieścił moich fotek, które zebrały moim zdaniem dość dobre komentarze jak chociażby "Niespodziewany atak zimy). Dlaczego pytam? Czy dyskusja ma być tylko jednostronna i jako laik nie mogę zadać pytań profesjonalistom? Skoro moje zdjęcia mają zniknąć z galerii (a chyba mi również to uświadomiłeś) to rzeczywiście muszę to zrobić! Tylko tak sobie myślę, że ktoś z poza członków galerii z dużym stażem, nie ma prawa się odezwać, bo dostanie w czapę, że ośmielił się zadać infantylne pytanie! Odnosząc się do moich nieudanych zdjęć - to jedno a drugie zasugerowanie ażebym z galerii się zmył. Podkreślam raz jeszcze: odnosiłem się tylko do tego jednego zdjęcia autorki a nie do wszystkich (jak to zrobiono w moim przypadku) ani do żadnych innych dowolnych zdjęć!! Ale dyskusja sprzed paru dni, mam wrażenie, że była tylko częściowo merytoryczna. Bez urazy. Ponadto miałem nadzieję, że już na forum nie będę musiał zabierać głosu, ale sprowokowałeś mnie do kontynuowania polemiki. Nie chcę już wypowiadać się na forum, w związku z czym jeżeli będziesz (w co wątpię) jakieś do mnie uwagi to proszę, zrób to za pośrednictwem maila.
Szacuneczek.

Darek napisał(a):
mirasasmir napisał(a):
aparat musi mieć mnogość funkcji i powinniśmy (to oczywiste) z nich korzystać


Z tym to akurat bym dyskutował, przy zdjęciach ważnych wyłącza się nawet autofokus :grinka:


Wiesz dokładnie co chciałem powiedzieć. Spieszyłem się z odpowiedzią dla magzeusta, stąd ten skrót myślowy. Nie weszła mi jedna wypowiedź a już musiałem pisać następną. Proszę o wyrozumiałość.


Ostatnio edytowano 7 grudnia 2008, o 16:35 przez mirasasmir, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 14:58 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir jak najbardziej rozumiem stąd uśmieszki na końcu postu :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 15:03 
Darek napisał(a):
mirasasmir jak najbardziej rozumiem stąd uśmieszki na końcu postu :grinka:

Po prostu myślałem, że śmiejesz się ze mnie :?: :-P Ale Ty zawsze potrafisz odwrócić kota (o ile pamętam była mowa o kocich kajdaneczkach) do góry nogami :570:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 15:11 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
mirasasmir nigdy z nikogo się nie śmieję, najwyżej mogę się śmiać z jego stanowiska.
Zresztą trzymam się uparcie myśli zawartej w moim podpisie :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 15:14 
Darek napisał(a):
mirasasmir nigdy z nikogo się nie śmieję, najwyżej mogę się śmiać z jego stanowiska.
Zresztą trzymam się uparcie myśli zawartej w moim podpisie :grinka: :grinka: :grinka:

Ty razem to ja żartowałem. :wink:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.