Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 936 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2009, o 18:17 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2006, o 23:22
Posty: 381
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
beges napisał(a):
Tutaj wszystko jest droższe niż w innych miastach

No nie powiedziałbym, bo jak jadę do Gdańska na hotel to robię zakupy w Kwidzynie. Jedzienie w sklepach osiedlowych jest masakrycznie drogie.

adamblue napisał(a):
od Burmistrza to się proszę odstosunkować

a co burmistrz miałby tu zdziałać? To już nie jego cyrk. Także zgodze się z ^^

Koncerny same sobie ustalają ceny niestety i chyba lokalne władze nie mają na to żadnego wpływu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2009, o 18:39 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2009, o 20:48
Posty: 9
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Troszkę się zastanawiałem nad ta sprawą i myślę sobie, że przy współpracy prasy, oraz strony e-kwidzyn można byłoby np. przedstawiać ceny paliw z województwa pomorskiego, coby wszyscy byli świadomi cen. Na pewno na forum jest ktoś z lokalnej prasy a przynajmniej zna takową osobę, przecież można przeprowadzić wywiad z przedstawicielem Neste i wypytać go o politykę cenową stosowaną w firmie. Co powoduje podwyższoną cenę w Kwidzynie przecież nie odległość od rafinerii Gdańskiej bo przecież stamtąd są brane paliwa. Celowo pisze Neste gdyż inne koncerny za pewne powiedzą, że każda stacja sama decyduje o wysokości cen.
W pierwszym poście napisałem burmistrz ponieważ On powiedział, że stacja Neste przyczyni się do zwiększenia konkurencji na lokalnym rynku, czego de facto nie widać.
Opinia, że burmistrza taka sprawa nie interesuje według mnie jest nie na miejscu, przecież żyje tu na co dzień.
Wysłałem "emalie" do urzędu miasta oraz do Pulsu Kwidzyna, ciekawe czy będzie jakiś odzew?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2009, o 18:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ale czemu się dziwicie? Między stacjami w mieście jest niepisany układ, ceny są takie same i zmieniają się jakby były z jednego miejsca ustawiane, a co do neste to niby dlaczego ma zmniejszać ceny o 20 czy 30 groszy niżej skoro wystarczy 5 czy 10 groszy i też ma klientów...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2009, o 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 14:39
Posty: 301
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ja tam sie tym wcale nie przejmuje. juz od roku jestem obrazony na te nasze miejscowe stacje i ich super ceny. zawsze mozna zalac taniej w grudziadzu czy w malborku gdzie czesto jestem przejazdem i na te 650/700km starczy.


na tych naszych kwidzynskich stacajach korzystam tylko z kompreseora.
lakoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2009, o 09:36 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
pajd napisał(a):
przy współpracy prasy, oraz strony e-kwidzyn można byłoby np. przedstawiać ceny paliw z województwa pomorskiego, coby wszyscy byli świadomi cen


Przypominam, że takie zestawienie już się raz pojawiło. Nie potwierdziło się wtedy, że mamy najwyższe ceny w województwie. Może trzeba powtórzyć badanie i rozszerzyć je na Grudziądz i okolice? Warunek to zebranie cen w ciągu jednego dnia.

http://portal.e-kwidzyn.pl/neste-a24-re ... edzie.html

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2009, o 18:40 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2009, o 20:48
Posty: 9
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Nie potwierdziło się wtedy, że mamy najwyższe ceny w województwie


Widzę, że nie wchodziłeś na stronę www.cenapaliw.pl
wiem, że tam są wpisy ludzi i nie jest to na 100% wiarygodne, ale:

Lotos 3,37zł (4/1) Kwidzyn
Neste 3,41zł (5/1) Kwidzyn
BP 3,47zł (3/1) Kwidzyn
Shell 3,47zł (3/1) Kwidzyn

Czy nie jest to dziwne, że po raz kolejny ceny paliw na 3 "renomowanych" stacjach są identyczne, w przywołanym przez Ciebie artykule również są identyczne?

Ceny z pomorskiego dla Neste, gdzie jest najdrożej?
Neste 3,10zł (5/1) Gdynia
Neste 3,10zł (4/1) Gdynia
Neste 3,12zł (4/1) Gdynia
Neste 3,12zł (5/1) Gdynia
Neste 3,12zł (4/1) Rumia
Neste 3,14zł (4/1) Gdańsk
Neste 3,15zł (5/1) Gdańsk
Neste 3,15zł (2/1) Słupsk
Neste 3,16zł (3/1) Gdynia
Neste 3,16zł (4/1) Gdynia
Neste 3,18zł (4/1) Malbork
Neste 3,21zł (5/1) Wejherowo
Neste 3,24zł (2/1) Gdańsk
Neste 3,29zł (2/1) Tczew
Neste 3,41zł (5/1) Kwidzyn
Rozumiem, że jesteś zadowolony z takiego stanu rzeczy i Ci on nie przeszkadza.


Ostatnio edytowano 5 stycznia 2009, o 18:43 przez pajd, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2009, o 23:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Co tu dużo gadać , w Kwidzynie jest zmowa cenowa i basta. :grinka:
Nawet Neste uczestniczy w tym procederze :grin:
Wracałem w sobotę z Gdyni i przed Malborkiem w stacji BP tankowałem zwykłą ropę za 3,34 zł u nas jak patrzyłem to cena była 3,48 zl

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, o 11:06 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
pajd napisał(a):
Widzę, że nie wchodziłeś na stronę www.cenapaliw.pl


Jasnowidz? Wszedłem, zapoznałem się i nawet dodałem informacje.

pajd napisał(a):
Rozumiem, że jesteś zadowolony z takiego stanu rzeczy i Ci on nie przeszkadza.


Twój tok rozumowania jest błędny. W momencie tworzenia artykułu (sprawdź datę) nie było podanej przez Ciebie strony. Badanie zostało wykonane ręcznie w ciągu jednego dnia. Nie było obciążone żadnym błędem, bo dane zostały zebrane bezpośrednio na stacjach, nie ze strony.

O ile sama inicjatywa powstania strony bardzo mi się podoba, to zauważam kilka istotnych wad. Pierwszą jest brak mechanizmu pozwalającego na sprawdzenie wiarygodności informacji. Jedynym sposobem jest weryfikacja poprzez udział jak największej liczby uczestników. Ale nawet wtedy nie można być pewnym, że pracownicy danego koncernu nie będą fałszować wyników poprzez wprowadzanie błędnych danych.

Drugi problem to przyjmowanie przez operatora strony błędnych danych bez ich weryfikacji. Przykładem jest stacja Carrefour przy Słowackiego.

Co do zmowy cenowej, to być może istnieje. Niestety bojkot nie wchodzi w grę. Zawsze znajdą się tacy, którzy będą tankować nie zważając na ceny.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, o 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Ceny paliw ustala koncern ( hurtowe ) , a detaliczne mały cwaniaczek pod szyldem koncern .

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, o 18:41 
ceny pewnie są wyższe ze względu na przemysł jaki mamy w mieście, firmy transportowe, zakłady produkcyjne. Ja osobiście tankuje na różnych stacjach benzynowych ale staram się wybierać te na których jest najczystsze paliwo i wg tego co czytam w internecie, rankingi i kontrole paliwowe. Może i ktoś zdementuje moją opinię ale niedawno miałem autko na gaz i zrobiłem test LPG: zatankowałem do pełna na jakiejś przydrożnej stacji X za sztumem i wyjeździłem go do końca, później zatankowałem na BP tyle samo litrów i co sie okazało auto chodziło inaczej i zrobiłem o 20 km więcej (trasa ta sama)

A teraz jeżdżę na ON i tankuje wg klasyfikacji koncernów w ineternecie :-D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, o 18:51 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2006, o 23:22
Posty: 381
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W Gdańsku Neste ON 3,15 PB 3,14


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, o 19:23 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2009, o 20:48
Posty: 9
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam
Na wp.pl ukazał się artykuł "Benzyna na stacjach poniżej 3 zł za litr" http://biznes.onet.pl/g,1891763,wiadomosci.html, to prawie tak jak u nas.
Pitro_J jak piszesz "warunek to zebranie cen w jeden dzień" nie jest jak mi się wydaje trudny do zrealizowania, większość z osób czytających forum posiada samochód.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, o 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 14:39
Posty: 301
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MniCh napisał(a):
ceny pewnie są wyższe ze względu na przemysł jaki mamy w mieście, firmy transportowe, zakłady produkcyjne.


w duzych miastach jest wiecej przemyslu, firm transportowych itp....
jest tez wieksza konkurencja na stacjach i sa lepsze ceny.
u nas oczywiscie w tym "marnym" kwidzynie jest rynek zamkniety. niestety.
lakoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, o 23:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 marca 2008, o 13:33
Posty: 382
Lokalizacja: POLNA
Płeć: Mężczyzna
lol nie chciało mi się wierzyć w to co pisaliście o tych cenach ale to jest prawda. Dzisiaj przejeżdżając przez Gdynię ulicą Wielkopolską (w kierunku Obwodnicy) widziałem na Neste cenę za Ropę 3,06 zł ... Co to się kurna w tym naszym kwidzyn iu dzieje ;P hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, o 00:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2007, o 16:23
Posty: 505
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
dzwonek napisał(a):
kwidzyn iu

oj Łukasz, Łukasz :P

dzwonek napisał(a):
Kaczka

Jakaś aluzja? :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 936 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.