Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 20:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
9. Osobie, która otrzyma najwyższą liczbę punktów, zostanie przyznana nagroda w postaci płynu "Specjal" w ilości równej zgłoszonych zdjęć do konkursu.


Moim zdaniem zdjęcie które otrzyma największa liczbę puntów powinno zwyciężyć. Osoba nie bardzo, bo jedna osoba, zgodnie z regulaminem może przysłać dowolną liczbę zdjęć. W ten sposób, wysyłając 10 zdjęć, które zdobędą dla ich autora po jednym punkcie każde, osoba taka zgromadzi 10 punktów, co może okazać się wystarczające do tego by wygrać konkurs (jeżeli na II miejscu będzie osoba z jednym zdjęciem na które zagłosuje 9 osób)...

Mam też pewne wątpliwości co do punktu 4 regulaminu. Kto będzie w stanie zweryfikować, czy autor ingerował w zdjęcie, tym bardziej, że zadanie to utrudni pozbawienie go exifa. Zastanawiam się czy dobrze robimy komplikując sprawę takimi obwarowaniami.

Lecąc dalej, jeśli nagrodą jest płyn "Specjal" to zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości musimy ograniczyć uczestnictwo do osób pełnoletnich. Mam propozycję: zrezygnujmy z tego punktu. Niech nie będzie wpisowego w postaci piwka, albo zrobimy to nieoficjalnie, poza konkursem, w ograniczonym do osób pełnoletnich towarzystwie. Wtedy można zrobić konkurs otwarty, dla wszystkich. Ja nie biorę udziału w konkursie. Mógłbym wpływać na jego wyniki manipulując, że tak powiem "od środka". Za to ufunduję nagrodę "Specjal"ną wydawcy portalu kwidzyniacy.pl :) Sam wybiorę i nagrodzę zdjęcie, które mi się spodoba najbardziej. Nagrodą będzie beczka (full keg) jakiegoś dobrego płynu. Zadaniem zwycięzcy będzie zatroszczyć się o to, by rozlać go (pełnoletnim) zaproszonym potrzebującym. :idea:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 20:51 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
KrzaQ napisał(a):
Moim zdaniem zdjęcie które otrzyma największa liczbę puntów powinno zwyciężyć


i tak właśnie będzie bo do końca trwania konkursu nie poznamy autora zdjęcia. Pamiętajmy że to zdjęcie mamy ocenić a nie autora którego znamy czy lubimy.

KrzaQ napisał(a):
Kto będzie w stanie zweryfikować, czy autor ingerował w zdjęcie


na przykład ja. Przecież to widać gołym okiem jak coś jest "przekolorowane" albo podpada :-)

KrzaQ napisał(a):
zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości musimy ograniczyć uczestnictwo do osób pełnoletnich


i tak właśnie jest zaznaczone. Udział biorą osoby pełnoletnie ale to jeszcze można zmienić. Chociaż z drugiej strony akcja może stracić na swojej spontaniczności baaardzo dużo :roll: a w końcu z tego się zrodziła i tak powinna przebiegać. Regulamin jest tylko dla porządku aby po prostu był.

Ach, żeby nie było to podałam maila w regulaminie do przesłania fotek i gwarantuję że nikt oprócz mnie nie pozna autorów zdjęć do końca akcji.

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 21:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
Regulamin jest tylko dla porządku aby po prostu był.


Dziurawy regulamin to żaden regulamin :) Przykłady dziur wskazałem wyżej. Z całym szacunkiem malgos, obawiam się, że sformułowanie, którego użyłaś w 4 punkcie "Fotografie nie mogą być zmieniane diametralnie " od razu rodzi pytania i wątpliwości, co oznacza owo "diametralnie"? I co jeśli stwierdzisz, że w nadesłane zdjęcie ktoś "diametralnie" ingerował? Nie dopuścisz go do konkursu? Tak jednoosobowo? A co z ewentualnymi reklamacjami? Nie będą uwzgledniane?

Nie tam, żebym się czepiał. Sama wspomniałaś, że akcja ma przebiegać spontanicznie i niech taką pozostanie bez nadawania jej charakteru regulaminowego "kompetyszyn". Ja się wypowiedziałem, coś tam zaproponowałem. Więcej się nie wtrącam :) Jak Żywiec zechce dorzucić coś do puli nagród to przekażę je do podziału między uczestników.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 21:18 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
KrzaQ napisał(a):
diametralnie


to zmiana nieba z niebieskiego na zielony albo trawy z zielonej na różową. Wszelkie hadeery itp jak najbardziej dopuszczalne ale ponieważ nie jestem fotografem to proszę bardziej zorientowanych o dopracowanie tego punktu.

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 21:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
Zdjęcia muszą mieć format 800x800 px.

czyli kwadrat :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 21:25 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
drosik napisał(a):
czyli kwadrat


ups :razz:

sam widzisz :oops: chyba trzeba to inaczej sformułować.

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2007, o 16:23
Posty: 505
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
A ja też mogę wziąć udział? :oops:
Jak tak to się piszę, tylko musiałbym wiedzieć kiedy zostanie "rozdanie nagród" no i oczywiście czy można przyjść z osobą towarzyszącą? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 21:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
:oops: chyba trzeba to inaczej sformułować

Maksymalna szerokość lub wysokość nie może przekraczać 800px - to chyba rozwiąże problem, warto chyba też wspomnieć o kilobajtach ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 21:31 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
drosik napisał(a):
warto chyba też wspomnieć o kilobajtach


jaka jest rozsądna wielkość?

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 21:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2007, o 16:23
Posty: 505
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
może do 800KB? ewentualnie 1MB :) ale to i tak chyba dużo :) nie wiem, nie znam się :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 22:47 
najlepiej, żeby wymiary i waga zdjęcia nie przekraczały wartości ustalonych w Galerii, czyli: plik nie powinien przekraczać 300 KB i wymiary max szerokość 900px o ile dobrze pamiętam. Z resztą jak tam wam pasuje..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 22:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
warto chyba też wspomnieć o kilobajtach ;)

myślisz że nagle zgłosi się 10000 osób i każda przyśle zdjęcie 800px w JPG ważące 10MB?? bez jaj

ograniczenie wielkości zasugerowałem dlatego że jak będą prezentowane to żeby wszystkie trzymały konwencje a nie że ktoś przyśle 600px ktoś inny 1200px a moderator nie powinien ingerować nawet jeśli ma to być zmniejszenie rozmiaru po prostu każdy się dostosuje do tych 800px albo nie weźmie udziału.

Co do zniesienia nagród w zaproponowanej formie to jestem przeciwny! akcja wyszła spontanicznie i niech tak zostanie. Krzaq masz ochotę zorganizować konkurs dla wszystkich bez wyjątku nie ma problemu tematów jest aż nadto.

Zamiarem też nie było robienie z tego nie wiadomo jakiej akcji propagandowej a jedynie zabawa dla osób chcących się zrelaksować i w w taki czy inny sposób zintegrować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 23:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
pisanie do grupy żywiec uważam za małe "fo pa" stać mnie na to żeby kupić kilka piw i wypić je w knajpie ze znajomymi i myślę że inni też z tym nie będą mieli problemu. a grupa żywiec potrzebna mi do tego jak rzep na j...ch.

sory Krzaq ale chyba za bardzo "komercjalizujesz" tą inicjatywę. mam w nosie mniej czy bardziej wymyślne nagrody chodziło mi tylko o symboliczne "coś" ale chyba nie wszystkim o zabawę chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2009, o 08:16 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Niech zabawa pozostanie zabawą i nie traćmy spontaniczności. Końcowy wygląd tego naszego "regulaminu" który potraktujmy bardziej jako instrukcję obsługi ;)

Cytuj:
Regulamin konkursu fotograficznego „Ciemny Specjal”


1. Konkurs dotyczy wyłonienia z nadesłanych zdjęć najładniejszego na którym znajdować się będzie wieża ciśnień przy ulicy Sportowej. Zdjęcie wykonane może być o dowolnej porze dnia i nocy.

2. Konkurs ma charakter otwarty dla każdego chętnego który ukończył 18 lat.

3. W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace dotąd niepublikowane, nie nagradzane w innych konkursach i będące oryginalnymi pracami autora.

4. Technika wykonania jest dowolna, filtry i inne bajery są jak najbardziej dopuszczalne. Nie można tylko dokonywać fotomontaży.

5. Każde ze zdjęć przysyłanych na konkurs musi posiadać w opisie imię i nawisko oraz nick autora.

6. Wszystkie prace nadesłane zgodnie z postanowieniami niniejszego regulaminu zostaną ocenione przez uczestników zabawy.

7. Dopuszcza się możliwość nadesłania na konkurs więcej niż jedno zdjęcie.

8. Ocena prac będzie polegała na przydzieleniu każdej z prac, oznaczonej numerem, punktu w formie ankiety na forum e-kwidzyn. Głosować mogą jedynie zarejestrowani użytkownicy forum e-kwidzyn. Każdy oddać może tylko jeden głos.

9. Osobie, która otrzyma najwyższą liczbę punktów, zostanie przyznana nagroda w postaci płynu "Specjal" w ilości równej zgłoszonych zdjęć do konkursu.

10. Maksymalna szerokość lub wysokość nadesłanych zdjęć nie może przekraczać 900px, waga pliku nie może przekraczać 300 KB. Warunkiem przyjęcia ich jest również "wyczyszczenie" zdjęć z danych exif.

11. Prace konkursowe należy przesyłać na adres mailowy ekwidzyn@wp.pl do dnia 16 maja 2009, do godziny 23:30. W tytule maila należy podać "konkurs - ciemny specjal".

12. Umieszczenie zdjęć na forum e-kwidzyn i głosowanie potrwa od 17 maja 2009 do 20 maja 2009, do godziny 19:30. Zamknięcie rywalizacji i ostateczne wyniki konkursu podane zostaną 20 maja 2009 o godzinie 20:00 na forum e-kwidzyn.

13. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania prac nadesłanych na konkurs na stronie internetowej.

14. Werdykt jury jest ostateczny. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z świadczeniem posiadania praw autorskich do zdjęć oraz akceptacją niniejszego regulaminu.


_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2009, o 12:08 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
lord vader napisał(a):
pisanie do grupy żywiec uważam za małe "fo pa"

Poza tym oni nic bezinteresownie nie dadzą. Znajomy prowadził knajpę i sprzedawał kilkanaście/dziesiąt beczekich ich trunków w miesiącu, a jak chciał zorganizować jakąś promocję we własnym zakresie to dostawał dwa otwieracze albo smycz.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.