Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2009, o 07:07 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Witam,

Co do Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniew - włączą się. Włączy się też Eko-Inicjatywa od Was. Teraz musimy się spotkać. Proponuję dwa spotkania w Gniewie i Kwidzynie. Na spotkania zaprosimy społeczność. W Gniewie będziemy działali pod Stowarzyszeniem Centrum Aktywnych. Musimy stworzyć listę ile nas jest. Na priv ślijcie proszę imię i nazwisko - nick i nr tel. Stronka www - super pomysł. Pomogę. Co do pikiety - jest konieczna. Nie możemy działać tylko przez internet. Co do maili - wysyłajcie osobiste maile i poświęćcie trochę czasu na włączenie w akcję nowych ludzi. Wkrótce poinformuję lokalne media o tym, że na forum Kwidzyna zawiązała się ta inicjatywa.

Ważne są plakaty informujące ludzi o temacie spotkania, muszą zachęcić. Dobrze jak znajdzie się na forum jakiś grafik, może kolega od stronki. Na priv chętnie skonsultuję z nim grafikę. Jak już będziemy mieli liczne spotkania w kwi i gniewie, to będziemy mogli zorganizować liczniejszy front na przygotowanie pikiet. Przydałby się jakiś lider całości po Waszej stronie. Ja w Gniewie mam trochę bardziej komfortową sytuację. :wink: Bombka może Ty zajmiesz się organizacją całości?


Ostatnio edytowano 30 czerwca 2009, o 07:14 przez Grzegorz Gniew, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2009, o 07:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Kwidzyniacy.pl przyłączają się do akcji. Jak będą jakieś ustalenia co do formy i terminów akcji powieszę na forum banner z linkiem do wskazanej strony internetowej. Proponuję wykorzystać domenę utworzoną przez Nowm, jako centrum informacyjne o przedsięwzięciu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2009, o 08:50 
Offline

Dołączył(a): 15 lutego 2009, o 11:06
Posty: 36
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
i ode mnie poszedł mail... :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 13:17 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Jestem po spotkaniu w Gniewie. Powstał komiter organizacyjny, omawiane są szczegóły akcji na 1. moście knybawskim (wstępnie 14 lipca) lub gdzieś na krajowej nr 55. Trwa też ustalanie kto będzie koordynatorem w Kwidzynie. Mam nadzieje, że wszyscy forumowicze zaangażowani w WIRTUALNY MOST ;) zaangażują się w sprawę już w formie niewirtualnej. Rozmawiałem z burmistrzem Kwidzyna, zadeklarował maksimum pomocy. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 13:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No właśnie, jest już koordynator jakiś z Kwidzyna :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 13:30 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Moja propozycja to Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, o 21:29 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
Od 16 maja 2001 roku istnieje Stowarzyszenie BUDOWA MOSTU GNIEW-KWIDZYN

Namiary:
Stowarzyszenie budowy mostu Gniew-Kwidzyn
Kwidzyn, ul. Warszawska 19
Tel.: (0-55) 279-42-31 do 36, w. 322

Nawet nie wiedziałam, że takie Stowarzyszenie istnieje... :neutral:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, o 21:34 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
Bombka napisał(a):
Nawet nie wiedziałam, że takie Stowarzyszenie istnieje... :neutral:
oszałamiająca aktywność i skuteczność...

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, o 06:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 czerwca 2009, o 05:09
Posty: 44
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Widzę, że mocna ekipa znanych i lubianych Misiów kręci kierownicą w Stowarzyszeniu. W każdym razie ładnie im w CV będzie wyglądać :):):)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, o 07:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z naszej strony (forumowiczów) skończy się znowu na pustym gadaniu :?: :oops:

Grzegorz Gniew,
Czy to spotkanie, o którym wspominałeś odbędzie się 14-ego w Gniewie :?: jeżeli tak to podaj proszę szczegóły, mam tylko nadzieje, że nie będzie to rano, bo większość z nas pracuje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, o 08:39 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Co do Stowarzyszenia - powstało w 2001 roku, widzę, że jest tam jeszcze Jan Urbański były burmistrz Gniewu. Może po prostu w sądzie KRS został, a stowarzyszenie już nie działa.

Co do dalszych losów kampanii: dzisiaj będę wiedział jakie warunki trzeba spełnić by zorganizować akcję. Padła propozycja by nie blokować mostu knybawskiego, tylko drogę krajową nr 55.

Drosik - może Ty byś zajął się zorganizowaniem ludzi po Waszej stronie. Jak będziecie mieli grupę, to pomyślmy nad spotkaniem organizacyjnym w Gniewie. Co do daty, jest ona otwarta, ale termin ewentualnej akcji jest otwarty.


Ostatnio edytowano 7 lipca 2009, o 09:02 przez Grzegorz Gniew, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, o 08:50 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Grzegorz Gniew,
Cytuj:
Drosik - może Ty byś zajął się zorganizowaniem ludzi po Waszej stronie.


Z tego co mi wiadomo to Drosik jest już bardzo zajęty działaniem w innym stowarzyszeniu :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, o 10:24 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Czy to jest związane z fotografią? W kampanii na rzecz mostu przyda się fotograf. Przy okazji - byłem na Twojej stronie Drosik - gratulacje! Też lubię popstrykać, szczególnie przyrodę... Co do naszego celu - wykonałem właśnie kilka telefonów by sprawę pchnąć dalej. Na spotkanie do Gniewu, moglibyście przyjechać transportem zorganizowanym przez Urząd Miasta. Jestem w trakcie dogrywania terminu.

wysłałem do wszystkich zaangażowanych ostatnio w temat wirtualny most prośbę o deklarację już niewirtualnej pracy na rzecz mostu. Jeśli ktoś nie dostał, to treść jest poniżej.

Witaj,

Proszę o deklarację gotowości zaangażowania się w kampanię na rzecz budowy mostu Kwidzyn - Gniew. Przez gotowość rozumiem: udzielanie się w temacie na forum, obecność na spotkaniu organizacyjnym, organizacja i udział w manifestacji i innych akcjach z udziałem mediów.
(terminy do ustalenia)

Liczę na aktywność!

Pozdrawiam
Grzegorz

Teraz pytanie do Slaya - czy jesteś w stanie wrzucić już tekst na domenę chcemymostu.pl ?

Na priv pojawiają się pytania co do terminu akcji - 14lipca jest raczej nierealny. Nowy termin urodzi się w trakcie spotkań i rozmów. Narazie zbieramy szyki i powoli wciągamy w to media. Koordynatorem akcji jest gniewskie Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew, które nie raz już pokazało jak się działa Oto wstępny tekst do mediów:


MIESZKAŃCY MAJĄ DOŚĆ CZEKANIA NA MOST. ZABLOKUJĄ DROGI I MOSTY.

Mieszkańcy powiatów kwidzyńskiego i tczewskiego dość mają już czekania na most przez Wisłę i zamierzają wziąć sprawy w swoje ręce. Nie wierzą już politykom i urzędnikom, że upragniony most powstanie. Wkrótce chcą zablokować drogę nr 55 i mosty w okolicach Tczewa.

– Dojdźcie do porozumienia z ekologami, zbudujcie most bezpieczny dla ptaków, tak by nie ginęli już nasi bliscy na drodze krajowej nr 55. – apelują mieszkańcy. Kampania społeczna przybiera na sile, już w tej chwili do aktywnego działania zdeklarowało się około tysiąca osób. Mieszkańcy mają już dość czekania. Dwadzieścia lat mówienia o moście i nadal żadnego postępu. Niby w tym roku miała już ruszyć budowa, tymczasem od kilku miesięcy czekamy na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i decyzję środowiskową Wójt Gminy Kwidzyn. Ciągle trwają jakieś prace projektowe, przygotowywane są ciągle nowe opinie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Wygląda to tak, jakby nie wszystkim na moście zależało tak bardzo jak mieszkańcom, samorządowcom i przedsiębiorcom. Do tego wszystkiego Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków z Warszawy wykorzystując nieudolność inwestora złożyło swoje zastrzeżenia co do zmiany koncepcji konstrukcji mostu w trakcie trwania procedur i zamierza oprotestowywać ewentualne decyzje umożliwiające rozpoczęcie budowy.
Nie ma opinii i decyzji, nie ma więc mowy o ogłaszaniu przetargu. Jeszcze trochę i okaże się, że zabraknie pieniędzy w budżecie państwa, choćby w związku z powodziami.

Na forum internetowym WWW.e-kwidzyn.pl mieszkańcy Kwidzyna i Gniewa zorganizowali się i utworzyli grupę, która rozpoczęła społeczną kampanię na rzecz mostu. Ruszyła też strona internetowa kampanii WWW.chcemymostu.pl, na której pojawiać się będą informacje o przebiegu akcji. Do kampanii przyłączają się samorządowcy i przedsiębiorcy z Gniewa i Kwidzyna. W Gniewie koordynatorem akcji jest Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew. Przewiduje się zorganizowanie manifestacji i blokad dróg. Trwają przygotowania do akcji. O dalszych losach kampanii i jej efektach będziemy informować Państwa na bieżąco. Wszystkich żywo zainteresowanych mostem inicjatorzy kampanii zapraszają do udziału w niej.

Kontakt:
Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew.
Tel. 695 093 543

Niestety po 14ej nie mam dostępu do internetu.

Pojawia się kwestia pogodzenia pracy z udzielaniem się na rzecz kampanii. Przewidujemy wysłanie pism do pracodawców z apelem o oddelegowanie pracowników do działań na rzecz mostu. Przecież most ma być również dla firm!


Ostatnio edytowano 7 lipca 2009, o 11:59 przez Grzegorz Gniew, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, o 11:44 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Zgłaszam gotowość udzielania się w akcji na rzecz mostu przez Wisłę. Będę się starał przybyć na spotkania i na ewentualne blokady dróg i mostów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, o 15:08 
Grzegorz Gniew napisał(a):
eraz pytanie do Slaya - czy jesteś w stanie wrzucić już tekst na domenę chcemymostu.pl ?

rozumiem, że to było pytanie do mnie, a nie do Slaya? Ja jestem od strony chcemymostu.pl. Chyba, że Slay coś miał przygotować na nią, o czym nie wiem.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.